arrow
profile_image
tarinka1
od 23. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojte potřebovala bych rádu.Bydlíme u přítelové babičky a máme spolu čtyřletou dceru.Babička se rozhodla mé dceři svůj byt ve kterém žijeme darovat.Před pěti roky však babička sepsala u Notářky (té stejné) závět ve které napsala že po její smrti byt dostane její syn tůdíž přítelův otec.Sepsali jsme tedy u Notářky Darovací smlouvu kterou musel schválit soud jelikož je malá nezletilá.Soud již proběhl a smlouvu schválil.Teď to co by mě zajímalo.Když nepřepíšeme z babičky na malou na Katastru vlastníka nevadí to a malá je majitelem? či bude až po přepsání.Ještě jedna věc kdyby se babičce něco stalo a Katastr by nebyl přepsán na malou měl by její syn na byt nárok když ho uvedla do dědictví nebo bude platit darovací smlouva?Doufám že jsem to trošku pochopitelně napsala.Děkuji vám

arrow
profile_image
Cosette
od 22. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud jste už podali návrh na vklad vlastnického práva, dcera ho nabude zpětně ke dni podání vkladu, pokud katastrální úřad vklad povolí. Obvykle to na katastru leží tři týdny - měsíc, takže by to mělo jít rychle.

Jakmile dcera byt nabude, bude samozřejmě platit darovací smlouva. Závět se může uplatnit jen ve vztahu k majetku, který babička bude vlastnit ke dni její smrti (a to i kdyby byl byt přímo v závěti uveden).

Jak píše Cosette- vlastníctví k nemovitosti se nabývá vkladem do katastru, kdy vlastnictví vznikne zpětně ke dni podání návrhu na vklad.
Darovací smlouvou od babičky prokážete na katastru právní titul k vkladu vl.práva.
Každopádně bych s podáním návrhu neotálela.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené