arrow
profile_image
Kolemjdoucí
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kdo by ho neznal,ten divný pocit,když se octnete na nějakém místě,jste v nějaké situaci,potkáte nějakého člověka..a zamrazí vás-vždyť tohle už se jednou stalo,to jsem už prožil,tady jsem už někdy byl.Prostě se nám všem občas dějí věci,o kterých máme pocit,že jsme je už zažili úplně stejně.Jak si tento jev vykládáte vy?
Viděla jsem zajímavý dokument,kde nějaký doktor vysvětloval Déja vu tak,že si třeba potřebujete nutně zavolat a tak hledáte telefonní budku ve městě,vlezete do nějaké ulice,kde budku konečně spatříte a tak se k ní ženete,protože váš hovor spěchá.Nevnímáte tak cestu kolem sebe-lidi,domy,auta,nevnímáte co se děje kolem vás,ale vaše oči to přesto vidí a zaznaménávají.To stejné se děje i během hovoru,na který se soustředíte a na okolí ne.Pak do té stejné ulice vlezete třeba za pár let a řeknete si-zvláštní,tady už jsem někdy byl...Téhle verzi já věřím,ale možná tak s místem,ale co třeba pocit,že jsme už danou věc zažili?To si přece takto vysvětlit nejde.Je to jen jakýsi dojem,nebo něco z minulého života..nebo něco úplně jiného?

arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Deja-vu mám docela často, můj manžel to například vůbec nezná a nikdy se mu to nestalo. U mě se deja-vu objeví na pikosekundu, je to spíš jen jako záblesk, ale přijde mi, že to trvá snad několik minut. Na nějaké propojení s minulými životy nevěřím, protože mám deja-vu opravdu dost často a to bych musela žít stejný život jako teď
Logické vysvětlení jsem už kdysi četla i jsem viděla nějaké dokumenty, kde to vysvětlovali, tady je převzato zkráceně o o co jde:
Pocit, že člověk danou situaci už někdy prožil, vzniká při přenosu zrakové informace. Obraz, který zachytí sítnice oka, se přenáší do zrakového centra nejméně dvěma různými cestami.
Normálně se obrazy v mozkové kůře znovu složí v jeden. Občas se ale stane, že jedna z cest není tak rychlá, jak by měla být, a proto část informací nabere malé zpoždění. Do mozkové kůry tak dorazí dvě kopie stejného obrazu a už se v jeden nesloží. Lidský mozek v takové situaci nedokáže rozlišit, jestli druhý obraz přišel se zpožděním tisícin sekundy nebo několika let.

arrow
profile_image
Ambra
od 7. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

holky tak já nevím jestli to sem taky patří dejá vu...ale u mě to funguje tak, že se mi něco zdá a pak se to vyplní...a mám pocit dejá vu....protože jsem to již viděla ve snu...a kolikrát i s důkazem, zapisovala jsem si dřív sny a pak když jsem to zažila....tak jsem říkala, že se můžou přesvědčit v mým deníku........a bylo to tam, vše dopodroobna
třeba pokoj jedné staré paní.....to se mi zdálo....no a pár měsíců později, jsem šla k jedné staré paní a na prahu jejich dveří se mi udělalo dost špatně...přesně ten pokoj z mého snu...
(samozřejmě jsem tam nikdy nebyla)
tohle se mi stává docela často.............ikdyž jak stárnu tak méně a méně

Didli
přesně stejné vysvětlení jsem chtěla napsat a jsem ráda, že s ním vědci přišli, protože já mám deja-vu hodně často. I sluchové. Už jsem si říkala, že to není normální.
Takže si asi zajdu na vyšetření na nervové

taky jsem už nad tím přemýšlela. Teď už se mi tolikrát nestává. A nechci ani nad tím moc přemýšlet, protože odpověď neznám. Ale je to hrozný pocit. Najednou to ve mě hrkne a říkám si, tohle už jsem viděla, slyšela, byla jsem tu. Já si myslím, že to''poprvé'' se mi odehrává ve snech. Že by se to odehrávalo v minulém životě? To mu moc nevěřím. Stejná doba, čas....

arrow
profile_image
Kolemjdoucí
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teď jsem četla nějakou teorii,že nás jen mate mozek,resp.i oko,které do mozku přenáší to co vidíme.Prostě něco jako špatně složený obrázek a mozek pak neví,jestli jsme to už prožili nebo ne a pátrá v paměti.Samozřejmě nic nenajde a mi jsme pak zmatení.Taky zajímavé.

Didli, to vysvětlení je celkem logické, jenom nevím jak by páni vědci vysvětlili moje stavy, kdy jsem manželovi přesně popsala moji vidinu naší dovolené v aquaparku. Přesně jsem věděla kde je jaký tobogán i s barvami skluzavek.....když jsem si pak při deja vu v tom parku uvědomila co jsem mu před dvěma měsíci vyprávěla, já jsem z toho šoku zvracela a manžel byl totálně mimo. Bylo to poprvé kdy někdo byl svědkem ,že se mi tohle opravdu stává. Jen jsem dávala větší pozor na dítě, protože v tom "prvním" zážitku se mu stala velká nehoda. Možná jsem tomu zabránila, kdoví.
Něco podobného jsem prožila nejednou, jsou to varování abych se zachovala jinak a něčemu zabránila. Dokonce jsem se jednou takto ocitla před člověkem, který mne měl zabít. V té vidině měl bílý oblek, svítilo slunce a já šla z práce...po pár týdnech jsem šla ve slunečném dni po proměnádě v Luhačovicích a říkala si, že tohle jsem už přece zažila! A najednou proti mně chlap v bílém obleku a kalhotách si mířil si to ke mně! A já? Utekla jsem, nemohla jsem přece čekat až vytáhne z bočnice ten nůž.....
Asi ta deja vu kdy prostě nemáš čas se rozhodnout, by ta vědecká teorie o které píšeš vysvětlila, bohužel ta má deja vu si vysvětlit nedokážu. Ale znám i tu variantu, kdy ti bleskne hlavou myšlenka že tohle znáš...tohle jsi už prožila

arrow
profile_image
Kolemjdoucí
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dainty
To bych řekla,že bude něco malinko jiného než Deja vu když to vyloženě vidíš předem,ale jde mi z toho mráz po zádech.

Didli
Ano,něco podobného jsem četla taky(viz můj příspěvek výš)..kdo ví,která verze vědců je správná.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já jsem opravdové deja vu naplno zažila když se mi narodilo mé první dítě, šla jsem do sprchy a najednou sem věděla že všechno znám , že jsem to zažila , že to není pro mě nic nového , že se to opakuje bylo mi zvláštně a bylo to tak silný , že si to pamatuji dodnes a to jejiž hodně let.

Jinak manžel toto deja vu zažil sca před 3 lety na Korčule, byli jsme na vycházce ve městě s průvodkyní památek , v hradbách nám ukazovala jednu vzácnou kytku která kvete jen v noci a na tom jediném místě manžel kytku fotil pak za mnou přišel a říkal , že tu kytku zná , že o ní ví a že ji viděl byl z toho úplně hotovej a to on pozná jen růži a ostatní kytky ani neumí pojmenovat

podle mě toto poznání, že jsme to už někdy zažili či viděli jsou jen malé útržky z minulých životů. Stačí malý podobný vjem shodný se zážitkem z min.životů a projeví se to jako deja vu.

Cituji Didli: mám deja-vu opravdu dost často a to bych musela žít stejný život jako teď

Podle jedné teorie čas neexistuje. Iluzi času stvořil Bůh (nebo Universum - je jedno, jak tomu říkáte) speciálně pro lidi. Ale ve skutečnosti se všechno děje najednou, je těžké to popsat... Víc se konkrétně o tomhle diskutuje ve vláknu Tajemství (název knihy), a na internetu je toho taky dost...
Každopádně skvělé vysvětlení pro deja vu

mě se minule stalo, že se mi předem zdálo co se stane, ale moc jsem si z toho snu nepamatovala...vlastně jsem si to lehce rozpomněla až když se to stalo a měla jsem deja vu...tak jsem si v tu chvíli fakt na sekundu vzpoměla že se mi to zdálo....slyšela jsem že člověk dopředu ví co se mu v životě stane a ví vlastně všecko ..jen se k těm informacím nemůže dostat...

Cituji Didli: Pocit, že člověk danou situaci už někdy prožil, vzniká při přenosu zrakové informace. Obraz, který zachytí sítnice oka, se přenáší do zrakového centra nejméně dvěma různými cestami.
Normálně se obrazy v mozkové kůře znovu složí v jeden. Občas se ale stane, že jedna z cest není tak rychlá, jak by měla být, a proto část informací nabere malé zpoždění.

V Miléniu na čt24 toto tvrzení nyní další vědci vyvrátili, protože se přišlo na to, že i slepci mohou mít dejavu. A nějaký vědec to tam docela zajímavě vysvětloval v pojetí čase a co se týče metafyziky a v podstatě i filozofie. Jinak ještě řikali, že častá dejavu mají epileptici, a lidé s vyšším vzděláním, a že minimálně jednou mělo dejavu 70% lidí.

Já ještě Deja vu neměla a kamarádky, přítel ho mají dost často :/

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já už měla déja vu mooockrát a i jak tu někdo psal, že viděl ve snu, co se stane, tak to se mi taky několikrát stalo. Většinou šlo o celkem nepodstatné věci, ale jednou se mi zdálo, že mi zemřela babička a opravdu za dva dny zemřela Viděla jsem v tom snu i dost detailů z toho dne, co se pak opravdu staly. No tenkrát jsem se vzbudila celkem vyděšená a později jsem si vyčítala, že jsem tomu třeba nějak mohla zabránit.

arrow
profile_image
aloushek
od 21. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, nevím, zda je pravda to, na co přišli páni vědci..ale napadlo vás třeba, že Déja vu by mohl být způsob, jakým se v tom daném momentě člověk utvrdí, že pokračuje ve svém ´´ plánu ´´ života? Nevím, jak to vysvětlit přesně, ale myslím si, že než se člověk narodí, je zhruba obeznámen s tím, jaký život prožije..a Déja vu jsou takové záchytné body, abychom věděli, že náš život probíhá tak, jak má..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené