arrow
profile_image
Macetka
od 1. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, mam takový dotaz ohledně platu delegátek nejlépe na ostrově Rhodos. Mám hotelovku a pak VŠ reklamu. Během studia jsem od r. 2007 trávila každé léto na Rhodosu a letos se chystám po osmé. Pracuji jako servírka v hotelu, je to přes agenturu, jen ten plat nic moc - 400 euro. Ale zase se nemusím starat o letenky, ubytování a stravu. Bohužel tam nemůžu jezdit takto pořád, už nejsem student a příští léto mi bude 26 let. Většinou tam jezdí studenti na praxi a věkový průměr je tak 21 let .
V zimě jsem pokukovala po stránkách cestovek kde hledali delegáty na Rhodos. Přestože je potřeba řidičák (100% si ho udělám na podzim) a nejlépe i nějaké certifikáty/průvodcovské zkoušky apod. Poslala jsem životopis a byla docela překvapená, že mi několikrát volali, zvali na pohovor a velmi je zaujal můj opakovaný pobyt na Rhodosu a práce v hotelu, který nabízejí jako cestovka klientům. Tudíž jsem nabyla dojmu, že nebude nemožné se tam příští léto dostat
Tak nějak v kostce vím, co práce delegáta obnáší. Také vím, že je tam hlavně od toho, aby řešil problémy a požadavky klientů a ne všichni turisté jsou příjemní a chápaví , tak mě zajímá pokud je tu někdo kdo pracuje jako delegát, jestli převažují pozitiva nebo negativu u této práce a hlavně se chci zeptat na plat. Vím, že to nebude nějaká hitparáda...zajímá mě jestli se mi to vyplatí - teď jako servírka si odpracuji svých 8 hodin a pak mám těžkou pohodu + mám 1 den volna týdně. Předem díky za odpovědi!

arrow
profile_image
Rehny
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím jestli ti bude někdo schopný přesně odpovědět, když ještě nevíš konkrétní cestovku. U každé je to jinak, jak s platem, tak časovou vytížeností. Já ti můžu napsat něco jen přibližně, jak to funguje.
Jako delegát by si teoreticky měla být k dispozici 24h/7dní v týdnu. Což znamená dát všem telefonní kontakt a mít mobil nejlépe pořád u sebe a v případě jakéhokoli problému co nejdříve přijet. Většinou ale naštěstí nemusíš nic moc řešit jen klienty v den příjezdu ubytovat a pak případně odubytovat, ale to je taky v každém hotelu jinak a u odjezdu už většinou být nemusíš. Takže náhlé problémy co musíš řešit jsou nemoci, úrazy, řešení s policií např. při ztrátě či krádeži dokladů apod. Případně nějaké stížnosti klientů na pokoj, hotel, jídlo, bazén, personál a já nevím co.
Ve střídací dny je to samozřejmě mazec a za celý den se nezastavíš, ostatní dny jsou už volnější, ale taky je to individuální u každé cestovky. Musíš zařizovat fakultativní výlety apod. a to má každý zařízené jinak.
To je asi tak k časové vytíženosti, plat si budeš muset zjistit u cestovky, ale opravdu to není žádná hitparáda.

arrow
profile_image
Macetka
od 1. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ozvali se mi z Fischeru, takže se hodlám ozvat jim , jinak díky za odpověď - a alespoň to platové rozmezí kdybys mohla napsat, pokud víš jak se to pohybuje, to mě moc zajímá.

Pokud neplánuješ pracovat v cestovním ruchu a nepotřebuješ praxi, tak zůstań u té servírky. Plat bys měla 12-20 tisíc na živnostenský list+většinou provize z prodeje výletů. Standardně se hradí cesta, pojištění a ubytování. Výlety někdy i provádíš, takže nejenom, že lidi vyzvedneš a odvezeš (plus informační a předodletová schůzka) ale pak máš den zabitý i výletem. Stravu většinou hrazenou nemáš, ale nevadí, když se během informační schůzky najíš. Volný den nemáš vůbec a hodně záleží na počtu hotelů a příletů. Prostě hodně záleží na té cestovce. S Fisherem zkušenost nemám.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené