Jak dlouho jste byly po operaci prsou na neschopence? Mám fyzicky náročnou práci, jde převážně o zvedání těžkých věcí a vůbec práci rukama,... Budou mi stačit 4 týdny?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Pospalena:
Na pracovní neschopnost z důvodu operace/léčby/rekonvalescence vzniká právo pouze tehdy, pokud je zákrok hrazen zdravotní pojišťovnou - je pro něj čistě zdravotní důvod.

V opačném případě je pacient samoplátce a na vystavení pracovní neschopnosti právo nemá. Po dobu operace a nezbytného léčení si musí se zaměstnavatelem dohodnout buď řádnou dovolenou a nebo tzv. neplacené volno.

Operaci mám hrazenu pojišťovnou a tak mám nárok i na neschopenku.
Zajímá mě hlavně délka neschopnosti,.... vím že je to asi dle hojení, ale přibližně kdy jste byly schopné jít znovu do zaměstnání,...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pospalena: Ahojky já byla doma 2 měsíce,protože se mi to trochu rozjelo,tak jsem se déle hojila.

Dva měsíce? Aha, já myslela, že to pořeším přes vánoce,... mám termín operace ( první volný termín!!) 4.12. a myslela jsem, že za ty 4 týdny to bude OK a po vánocích budu v plném zápřahu v práci,... no ale toho hojení se taky bojím,... vlastně jsem se úplně zapomněla doktora zeptat, že mám lupenku ( psoriáza) a mám ji i pod prsy, a jestli to nebude problém, protože až ted jsem v papírech četla že místo kde bude operační rána musí být bez zranění a klidné, och och,..

já jsem byla po zmenšení cca měsíc doma (sice jsem během toho šla několikrát ven, třeba d divadla, ale bylo to teda dost utrpení, pořád jsem měl pocit, že mi praskají jizvy, bolelo mě z toho za krkem (člověk má tendenci dávat ramena dopředu a trochu se hrbit, jak se jizvy napínají). Po měsíci jsem začala normální pohyb, ale třeba sport jsem držela skoro dva měsíce. Ono je to hlavně o pocitu, těch jizev je strašně moc (já si to jednou z lenosti měřila a došla jsem skoro k 70 cm, když se to všechno sečetlo), a fakt to působí jako takovej tlak.Do toho mi několikrát praskla jizva v té kotvě, takže jsem musela na přešití- a to je to prý při větším zmenšení (což předpokládám že u tebe bude, když to máš přes pojišťovu) naprosto ěžné, protože ten tlak na střed jizev je ohromný.
Asi bych tedy počítala tak s měsícem a půl spíš, a pak podle vlastního pocitu

Reaguji na truksajda: Děkuji za informace,... no raději spíš nahlásím v práci těch 6 týdnů a uvidím,... hlavně aby se vše dobře hojilo.

arrow
profile_image
anitram 1
od 16. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem byla po modelaci prsou doma 4 týdny, nemocenku jsem měla vystavenou již na proběhlou operaci před 7 týdny, protože jsem si prsa hradila sama tak bych neměla nárok na neschopenku tak jsem zvládla dvě operace v jedné neschopence. Byl to sice zahul pro telo, ale ted se radují z nového bříška a nových prsou.

Reaguji na anitram 1: ,.. díky za info,... a to nové tělíčko závidím,... břicho by u mě taky sneslo nějaký chirurgický zákrok,.. tři děti + mé diety a váha šup nahoru a šup dolů,... je vytahané a po posledním hubnutí mám pěkný kožní převis,... ale dá se s tím žít a tak to neřeším, ted hlavně pořešit ty prsena a aby se mi daly záda do kopy a budu spokojená ,..bojím se už teď a to mám ještě 5 měsíců čas,...
Jsi dobrá, že si zvládla dvě narkozy za sebou,... já měla při gyn. potížích dvě měsíc od sebe a pak až za rok další a pro tělo to bylo hrozné,.. do teď se vzpamatovávám( rozjela se mi lupenka ) a je to už dva roky. Tak gratuluju a užívej si nové tělíčko,..

Ještě mě napadlo,... kdo vám vystavil neschopenku? Mě bylo řečeno, že mi ji vystaví buď v den nástupu v nemocnici a nebo může i moje praktická doktorka,... tak mě ta možnost naší doktorky příjde vhodnější, protože si vše vyřídím v práci ještě před nástupem a pro ukončení se nebudu muset trmácet až do nemocnice,... a snad i ta doba na neschopence není nijak omezená ( například 4. týdny),.. !?

arrow
profile_image
anitram 1
od 16. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě neschopenku vystavili v den nástupu do FN v Brně, potom jsem neschopenku poslala do prace poštou, protože to bylo asi 100 km od bydliště, po propuštění z nemocnice jsem přešla pod obvodní lékařku a ta mě taky PN ukončila.

arrow
profile_image
Veru19
od 8. 1. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla jsem PN od praktického lékaře, ale na pojišťovnu se dělají operace většinou, když máte další problémy. Takže bych počítala s 2 měsíci.záleží i na rozsahu operace.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené