arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ptám se kvůli tomu, že já toto dění sleduji, ovšem jsem si všimla, že hodně lidí je k tomu pasivní. Jak celou věc vnímáte Vy? Máte strach nebo se k tomu stavíte rezervovaně?

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

válka na Balkánu taky nebyla daleko a nikdo to moc neprožíval.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám velký strach. Bojím se rusáků (Putina) a doufám, že Češi alespoň částečně pochopí, na co je tak vysmívaná EU. Sleduji to.

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sleduju to ale strach nemám. A ač rusy co by národ moc nemusím, tentokrát fandím Putinovi. Jen by to mohl vyřešit jinak než přes armádu. Ale na to jsme my moc malí pání, to se musí dohodnout ti na hoře.

Cituji Maria: doufám, že Češi alespoň částečně pochopí, na co je tak vysmívaná EU.

EU je k ničemu. Jim je fuk jestli Putin zaútočí nebo ne. Jediné o co jim jde je přísun plynu, který by se válkou dost omezil. Jak jinak si vysvětlit jejich podmínky přijetí Ukrajiny do EU.
Navíc mám pocit, že ten převrat na Ukrajině byl vyvolán z venčí. Jak jinak si vysvětlit, že se demonstrovalo v podstatě jen v centru Kyjeva a ve vedlejších ulicích to vypadalo jako by se nic nedělo. Jak to, že okamžitě po svržení Janukoviče měli novou vládu a prezidenta? Proč neudělali volby, tak jak se to děje v jiných zemích. Prostě všechno to bylo naplánováno do předu stejně tak, obsazení Krymu ruskem. Kdo ví co za tím vším je. Pravdu nám stejně nikdy nikdo neřekne a každý si bude hájit tu svou.

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kobitka: Kdo ví co za tím vším je. Pravdu nám stejně nikdy nikdo neřekne a každý si bude hájit tu svou.

To máš pravdu. Já osobně strach tedy taky nemám, protože i když myslím že válka už je v tuto chvíli nevyhnutelná (myslím, že ani jedna strana ustoupí, na to jsou ukrajinci moc temperamentní a rusové hrdí), tak ČR se to přímo nějak nedotkne. Na Jižní Moravě prý ještě nějaké zásoby plynu na půlrok pro celou republiku máme, tak uvidíme. Každopádně, dobrý pocit z toho nemůže mít snad nikdo.

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak rusové určitě neustoupí ale Ukrajina je co se týče vojenské síly dost slabý soupeř a nemyslím, si že ostatní státy se do války budou chtít zapojit. EU vyhrožuje sankcema ale to samé může Rusko udělat celé slavné EU a to jen tak ostatní státy nerisknou.
Asi jsem v tomhle sobec ale podle mně by si to tyhle dva státy měli vyřídit mezi sebou mírovou cestou a ostatní by do toho neměli zasahovat.

Já rozhodně strach nemám. Svědčí to jen o tom, že Američani se potřebují dostat dál a prochází jim to skrz rádoby mírové zájmy. Pár lidí se rozhodlo, že to chce změnit. Co jsem tak slyšela o tom, jak tam uřízli policajtovi hlavu, tak pro mě to jsou jen vrazi a nechápu, proč je u nás léčíme. Teď mě asi za ten názor každý ukamenuje, ale já mám na to prostě svůj názor. Ptal se někdo zbytku Ukrajiny jak to chce? Je jasné, že Rusové si budou hlídat své zájmy.

Cituji kobitka: Navíc mám pocit, že ten převrat na Ukrajině byl vyvolán z venčí

asi tak..souhlasím se vším

Pokud bych měla strach, tak mě celou dobu spíše děsí USA. A pokud jsou zde Ukrajinci u nás vlastenci, tak mají jet na Ukrajinu a ne na Václavák a něco tam pokřikovat..

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Narazila jsem na zajímavý článek, rozhodně stojí za přečtení URL

Reaguji na kobitka:

Na tom, že se demonstrovalo v centru Kyjeva není nic divného, není možné demonstrovat po celém městě, obzvlášť, když pak po tobě střílí ozbrojenci, začalo to mírovými protesty "po městě" a skončilo to na barikádách v centru na Majdanu. Demonstrovalo se i v jiných městech.

---

Určitě to není černobílé, ale stačí se podívat na počty, kolik je zabitých na straně protestujících a kolik mezi ozbrojenci - tam jsou to ojedinělé případy. Já jsem zase viděla záběry, kde se NEOZBROJENÍ lidé schovávali za jakýmisi plechy a stříleli po nich odstřelovači, stříleli dokonce i po těch, kteří jen odtahovali své mrtvé kamarády / spoluprotestující. Navíc mrtví protestující byli většinou zabiti střelou do hlavy - to není moc bežné při sebeobraně, to vypovídá o masovém odstřelování za účelem rozehnat a zastrašit lidi (běžné praktiky Ruska).

My si tady moc nedovedeme představit, že jeden den jdeme do ulic a další den nás rozhánějí ostrými střelami do hlav.

Byla osudová chyba Janukovyče, že zakročil násilím, to nikdy nemohlo dopadnout dobře, stejně je teď Putinova chyba obsadit Krym.

Hitler argumentoval vždy tím, že obsazuje území proto, aby chránil zde žijící Němce - co teď dělá Putin? Obsazuje autonomní část Ukrajiny s tím, že chrání zdejší Rusy.

Věci jsou komplikované, ale proto není nutné všechno relativizovat.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: proč je u nás léčíme.

Protože občan ČR musí na operace čekat z nedostatku financí od pojišťoven,tak proč nebrat nějaké cizince tohle mi vadí ze všeho nejvíc.Na nemocné děti se žebrá a cizince vesele léčí hezky zdarma.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na littleL: 100% souhlas.

Já osobně mám z Putina i celé události respekt. Spíš se bojím stability měny a ekonomických dopadů na ČR a celou Evropu.
Doufám, že k žádné "světové" válce nedojde, protože to by byl asi velmi rychlý proces. A možná bychom se divili, kdo první se vytasil s jadernými zbraněmi.

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No hurá a je po válce. Putin se stahuje. Říkejte si co chcete ale za vším stojí podle mně USA a EU(břidlicový plyn je teď v kurzu). Putin se jen snažil ukázat, že ho do kouta nezaženou.

Cituji littleL
:
Byla osudová chyba Janukovyče, že zakročil násilím, to nikdy nemohlo dopadnout dobře, stejně je teď Putinova chyba obsadit Krym.

Ne nemohlo to dopadnout dobře a určitě to nebylo správné rozhodnutí ale co měli asi ti policajti dělat, když na ně vyrukovali se zbraněmi. To měli čekat jako dobytek na porážku až je demonstranti zmasakrují? Nevím jak vy ale já si demonstraci představuju jinak, než vytáhnout zbraně, začít podpalovat baráky, auta a už vůbec mi nepříjde v pořádku, když demonstranti zabijí policistu a ještě mu k tomu uříznou hlavu. Tohle už z demonstrací vážně nemá nic společného. Jankukovičovi se vyčítá, že si žil v luxusu na úkor ostatních ukrajinců. Ale tohle je taky jen záminka, tohle totiž dělají papaláši všech zemí. Kdyby takhle demonstrovali všichni lidi jak by to asi dopadlo. K moci na ukrajině se chtěli dostat fašisti a povedlo se jim to. Otázkou je jak jim to tam teď bude fungovat. Podle mně moc dobře ne. A přitom by jen stačilo aby ti mocipáni na Ukrajině přistoupili na referendum ale k tomu se nemají protože, moc dobře ví, že by nevyhráli. Takže kdo je teď ten lepší Janukovič nebo Banderovci? Všichni to jsou stejní prevíti ale lidi to nevidí, jdou jen prostě za tím kdo jim slíbí lepší budoucnost. Ale ve skutečnosti je to lepší budoucnost jen pro ty na hoře.

Cituji kobitka: co měli asi ti policajti dělat, když na ně vyrukovali se zbraněmi

Problém je v tom, že mezi demonstrujícími jsou i radikálové, ale tyto nejde směšovat, pokud byl nějaký policista přímo ohrožen, mohl se samozřejmě bránit, ale bránit se neznamená masově odstřeloval bezbranné a neozbrojené lidi (včetně zdravotníků a dobrovolníků) snajpry. Policie může zakročit např. v případě přímé palby a přímého ohrožení, ale nemůže "preventivně" nebo pro zastrašení střílet do lidí

Cituji kobitka: já si demonstraci představuju jinak, než vytáhnout zbraně, začít podpalovat baráky, auta a už vůbec mi nepříjde v pořádku, když demonstranti zabijí policistu a ještě mu k tomu uříznou hlavu

je to problém jednak těch radikálů - s tím tam byl od počátku problém - a opakuji, že nelze takto generalizovat a říct, že kvůli desítce radikálů měly ozbrojené složky právo střílet do lidí - a také je to problém řetězové reakce, bylo rozpoutáno krvavé násilí a tohle byl výsledek,

demonstranti zajímali policisty a poté je také propouštěli, jsou známé záběry, kde demonstranti vlastními těly chrání zajaté ozbrojence, aby se na nich rozzuřený dav nepomstil (ono když po vás střílí a třeba vám zabijí kamarády, rodinné příbuzné, děti apod., tak je to pak těžké soudit)

je určitě strašné, že někdo uřízl policistovi hlavu, ale stejně tak strašné je, že byly zabity desítky nevinných lidí policisty

je to trochu o těch číslech, z toho se dá vyvodit hodně

Cituji kobitka: Jankukovičovi se vyčítá, že si žil v luxusu na úkor ostatních ukrajinců. Ale tohle je taky jen záminka, tohle totiž dělají papaláši všech zemí. Kdyby takhle demonstrovali všichni lidi jak by to asi dopadlo.

protesty začaly kvůli tomu, že Janukovyč odmítl asociační dohodu s EU, v podstatě odmítl směřování Ukrajiny do Evropské unie, což se nelíbilo obyvatelům

prezident je volen s určitou odpovědností, nefunguje to tak, že kdo je jednou zvolen, už si může dělat co chce a ohánět se tím, že si ho lidé přece sami zvolili, takže mají to, co chtěli, pokud občané chtějí vyjádřit svůj názor, pořádají demonstrace - to je v pořádku (v demokratické zemi) - Janukovyč ignoroval protesty obyvatelstva a ty tak sílily, až proti nim zakročil násilím - nasazením ozbrojenců s ostrými náboji - to už rozhodně není v pořádku

Protože na Krymu žije většina Rusů, měl by připadnout opět Rusku.
Konec konců, dodnes nechápu, proč ho v 50 letech Chruščov vzal Ruské federaci.
Možná, kdyby Ukrajinci udělali vstřícný krok, mohlo by se to řešit mírovou cestou.
Jinak, já si nemyslím, že bude válka. Myslím, že ani Putin ji ve skutečnosti nechce.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: nikdo to moc neprožíval

já teda maximálně a doted mě trápí čím známí museli projít. Mnozí nepřežili, většina se už domů vrátit nemůže a už se ta parta kluků nikdy nespřátelí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené