Já osobně jsem dříve chodila k zubaři, u kterého pracovala i zubní hygienistka (lékařka), a ta mi dělala hygienu. Trvalo to vždy min.15 min., ale i více, podle toho, co mi všechno dělala. Samotné odstraňování zubního kamene určitě těch 15 min. trvalo, vždy mi vodičkou nejprve znecitlivěla dásně, a pak se s tím piplala, docela mi u toho i krvácely dásně, protože je mám hodně citlivé (chodila jsem i na paradontologii atd.).

Bohužel jsem musela změnit zubaře, a ten mi řekl, že hygienu dělá taky, že to dělá sám. Tak jsem se objednala a byla jsem pak docela rozčarovaná. On mi na zuby jen zběžně kouknul a řekl sestře, ať mi odstraní zubní kámen. Ta to měla za max.5 minut hotové a šla jsem. Vůbec to teda nebolelo, i když nepoužila žádnóu analgezi, nekrvácelo to.
Trpím i na tvorbu zubní pigmentace, a to mi tam zůstalo.

Jediné pozitivum, že jsem nic neplatila, ale nevím, je to normální, že to dělá sestra a takto rychle?

arrow
profile_image
Maajka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já chodím jednou za rok a vždy jsem tam +-hodinu. Prohlídne mi dásně, odstraní zubní kámen - projede komplet všechny zuby a nakonec vyleští, tzn. zbaví mě pigmentace.

arrow
profile_image
Maajka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo a chodím k hygienistce.

arrow
profile_image
Marysha
od 24. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Běžný zubní lékař asi ani nemá povinnost ti zubní kámen a pigmentace odstraňovat, alespoň mně to nedělá a sám mi doporučil, ať si zajdu k hygienistce. Takže pokud se rozhodne ti ho trochu odstranit, tak je jasné, že tomu moc nedá, protože nemá čas a ani za to nic nechce. Takže jestli to chceš odstranit pořádně, tak si zajdi určitě k hygienistce

Chodím k dentální hygienistce a trvá to cca 45 minut. Chodím celkem často, protože mám rovnátka a zuby mi hodně pigmentují. 5 minut je fakt málo. To zubní kámen určitě ještě strhává ne? Lepší je odstraňování ultrazvukem.

Chodím k dentální hygienistce do stomatologického centra, a chodím jednou za dva měsíce, protože mám rovnátka a považuji zvýšenou hygienu za nutnost. Co se týče ceny, část mi hradí pojišťovna a část já (500,- obvykle, někdy více podle typu výkonu), obvykle to trvá 40 min, někdy více, krvácím docela dost, ale snažím se čistit a starat se, jak to jde. Asi záleží na každém lékaři, ale já radši chodím vyloženě ke specialistovi, u zubaře bych si to asi dělat nenechala.

Cituji Lolla Pablo: chodím jednou za dva měsíce

Doufám, že ti při každé návštěvě nedělají airflow...

Reaguji na Erinka: Nn, tohle mám všechno ošetřené, moje sezení u hygienistky jsou pod taktovkou zubařky a specialisty na paradentozu

Reaguji na Marysha: já právě k hygienistce chodila, a jak jsem psala - také jsem se ho na to ptala, jestli on to dělá (má na to někoho - má 2 ordinace, tak jsem myslela, že u něj pracuje hygienistka...).
takže mě to velice překvapilo, jak to odflákli - vždyť jsem se přímo na to, při své poslední návštěvě, což bylo před 2 týdny, objednávala.

holky z prahy - můžete doporučit dobrého hygienistu, u kterého jste fakt spokojené? kam chodíte?

teď když si to tady čtu, tak jsem naštvaná, že jsem se včera nechala u zubaře tak odbýt, měla jsem se zeptat. bohužel on je takový nekomunikativní a autoritativní, do toho tam byl zmatek, několik sester a ještě další doktor.

arrow
profile_image
Anička01
od 9. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky, já jsem začla chodit na dentální hygienu a byla jsem dost překvapená v jakém stavu mám zuby.. Zubní kámen mi totiž má zubařka také vždy jen tak zlehka odstranila během pěti minut, což mi moc nestačilo. Když jsem byla u dent. hygie., strávila jsem tam hodinu a mám přechozenej záněta a plošně zubní kámen i pod dásněma.. První návštěva mně stála 900 + přípravky na čístění a mezizubní kartáčky a to mi odstranila zubní kamen jen na povrchu ne pod dásněma, to mě čeká příště a samozřejmě dalších 900, ale nechci být v 50 bezzubá. Celkem mně rozčiluje přístup zubařů.

arrow
profile_image
čepička
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

V Nymburce stojí 690,- a obsahuje:
* konzultace v oblasti ústní hygieny
* odstranění zubního kamene
* zaleštění zubu a odstranění zubního povlaku
* vybrání správných pomůcek pro domácí čištění (Kartáček Curaprox dostanete domů)
* doba ošetření 60 minut

Zubaři při dnešní vytíženosti na odstraňování kamene nemají čas, bohužel.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj tak já jsem byla dnes poprvé u dentální hygienistky,moje zubařka mi nikdy zubní kámen neodstranila a jak jsem si myslela že mám zub zdravé tak jsem se dozvěděla že mám zánět a odstranila mně zubní kámen pak leštila,ukázala jak pracovat s mezizubním kartáčkem a kartáčkem na zuby a dva mezizubní jsem dostala sebou domů.Byla jsem tam 50minut a platila jsem 850kč v Brně.

arrow
profile_image
Amy23
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chodím k hygienistce Lence Kupsové a je bezva, jsem tam hodinu, odstraní mi pečlivě kámen ultrazvukem, kde mě to je nepříjemné dojede to ručně. A taky ručně kolem osmiček. Velká spokojenost. Taky mi dala instruktáž jak si čistit zuby a zkontrolovala velikost mezizubních kartáčků co používám.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

také chodím k Lence Kupsové byla jsem u ní zatím jen dvakrát na odstranění zubního kamene a na bělení zubů,spokojenost budu chodit i nadále i když to mám vlakem skoro hodinu k ní.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené