arrow
profile_image
HeisseDiore
od 31. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jako rodiče u obézních dětí či dětí s nadváhou, přikláníte se raději variantě "tvrdého režimu" (nucení sportu, žádné sladkosti, zdravá výživa ikdyž ne moc chutná protože dnešní děti sedí jen doma u počítače) nebo by jste raději nechali volný průběh a počkali "jak si to nadrobí tak si to sní"

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak taky záleží kolik tomu děcku je - ale obezita u mladších dětí, vzniklá šíleným stravovacím režimem - sladké jídlo, pití, sladkosti je vinou, dle mého názoru, rodičů...

Reaguji na HeisseDiore: Tak v první řadě bych u dětí pěstovala zdravé pohybové i stravovací návyky už od dětství a nenechala je k obezitě vůbec dojít. Jinak určitě nejsem pro tvrdý režim a nuceni, tím se jim leda tak sport znechutí, taky není dobré učit dítě, že sladkosti jsou odměna a tím je povyšovat na modlu, kterou si budou spojovat s dobře vykonanou prací atd... V případě dětské obezity bych se určitě poradila s lékařem a začala dítě pomalu navykat na normální stravovací režim rozhodně žádné tvrdé diety (a hlavně není pravda, že zdravé není chutné)

arrow
profile_image
papapam
od 14. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sice v této situaci nejsem, ale rozhodně bych nebyla pasivní. Záleží, jak na tom skutečně dítě je. Zašla bych na krevní testy. Hodně malých dětí už má dokonce i problémy s hladinou cukru a cholesterolu.
Šla bych na to zlehka, tvrdý režim dítě jedině znechutí. Celá rodina by měla sportovat a celá rodina by se měla stravovat zdravě. A tu sladkost, bych dítěti občas dopřála.
Podle mého ale na obezitě u dětí mají největší podíl rodiče.

arrow
profile_image
HeisseDiore
od 31. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já vim ja jako mala jsem mela mensi nadvahu, rodice se mnou coumlali ale ja o tom nechtela slyset. Nasi nemeli tak pvnou vuli se mnou nechali me. Ja az v puberte jsem si to uvedomila a pak jsem pracne nakych 10 kilo navic davala pekne tezko dolu. Myslim ze je to tez vinna rodicu ze je lepsi ty deti do toho nutit - do sportu, nemyslim si ze je to spatne, nicmene delate to kvuli nim samym.

arrow
profile_image
Rabbit Heart
od 19. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji papapam: Celá rodina by měla sportovat a celá rodina by se měla stravovat zdravě.

S tím souhlasím - dítě nechápe, proč nemůže dostat čokoládu, když mamka s taťkou leží u televize a ládují se zmrzlinou. Myslím, že když v tomhle celá rodina potáhne za jeden provaz, bude to mít větší efekt než dítě k čemukoliv nutit. Pak se mu akorát "zdravý životní styl" znechutí, a v pubertě už bude pozdě - jak říkala zakladatelka

podle mě je nej vést děti přirozeně ke sportu (aquapark, procházky o víkendu, kolečkové brusle, zájmové kroužky, cyklovýlety), jít dítěti příkladem a naučit ho, že zdravý životní styl je něco přirozeného.
Co se týká sladkého tak ano, ale v rozumné míře a ne formou odměny, raději sušené ovoce atd...
Sama jsem sice byla sportovací dítě ale čokolád a cukrovinek jsem měla k dispozici vždycky dost (babičky) a v pozdějším věku se člověku zlozvyku na sladké blbě zbavuje. Někde jsem četla že nejrozšířenější drogou je bílý cukr, a souhlasím s tím.

...samozřejmě pokud je obezita způsobená životním stylem a ne nemocí

arrow
profile_image
Majiiinka
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já teda taky tvrdý.. Hlavně bych to asi nenechala dojít tak daleko do nadváhy nebo obezity.. Ale souhlasím s těmi, kdo říkají, že nám za to děti potom poděkují a i za ty návyky na zdravé jídlo, na nepřejídání apod.

arrow
profile_image
Mikky6
od 15. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky děti nemám, ale mám bratrance který má 12 let, od 9 let má díky své obezitě ledvinové kameny, na břiše už má 3 velké pleumatiky a teta s babičkou pořád že vyroste, že se vytáhne atd...Ale když už mu i lékaři řekli že prostě musí zhubnout a oni pořád nic tak fakt nevím...Takže určitě aktivně, ovšem celá rodina! To že oni všichni jedí pořád jen maso, bratranec se všeho vybírá zeleninu, pořádně ani nejí obědy (teta pořád že on ani pořádně nic nejí, on není tlustý) a pak se de dožrat brambůrkama a jediné pití je pro něj Pepsi a Coca Cola je chyba celé rodiny..Pokud chtějí aby zhubl, musí začít všichni jíst zdravě!

Ani se nedivím že je teď tolik dětí s obezitou...Když rodiče svým dětem odmala cpou hranolky v mekáčích a smažák je mi z toho špatně U nás ve školce když děti svačí zelenina a ovoce vždy zbydou. Kdyby si rodiče doma chvíli udělali čas, namazali na večeři obyčejný rohlík s máslem a nakráli k tomu zeleninu a takhle to dělali od mala, určitě by se děti zeleninu a ovoce jíst naučily. Nám to tak rodiče dělali a s bratry jsme nikdy problém s váhou neměli!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jako rodič bych asi začala sportovat s tím dítětem at ho to začne bavit.A vymýšlela různé aktivity.

Cituji denisalibezna: podle mě je nej vést děti přirozeně ke sportu (aquapark, procházky o víkendu, kolečkové brusle, zájmové kroužky, cyklovýlety), jít dítěti příkladem a naučit ho, že zdravý životní styl je něco přirozeného.

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já hlavně nechápu, jak je možné, že to rodiče nechali zajít tak daleko! S bratrem jsme oba od mala měli sklony k přibírání, ale rodiče nás nikdy přibrat nenechali. Byli velmi aktivní, opravdu se nám věnovali, takže o víkendech určitě a často i odpoledne po práci s námi od malička trávili volný čas aktivně - turistika (10-15km pěkně s batůžkama ), jízda na kole, sánkování, bruslení, hokej, plavání, tenis,... a hlavně jsme všude chodili pěšky - do školky, školy, na nákup, k rybníku,...ne jak dnes kdy rodiče děti vozí. Coca colu jsme měli až tak na druhém stupni jednou za rok na Vánoce, hranolky začla mamka výjimečně dělat snad až když jsem byla na střední,...ale jelikož jsem prostě vyrostla na tom, že normální je jíst jogurty, ovoce a zeleninu ze zahrádky (a ano, i domácí buchty nebo svíčkovou) a že je normální být aktivní, tak mi na tom nepřišlo nikdy nic divného a dělala jsem to sama od sebe, rodiče mě nenutili, opravdu dodnes to beru jako samozřejmost. Pokud to ale rodiče nechají zajít daleko, tak bych byla pro přísnější režim -ale jedině pro celou rodinu.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Tvrdý přístup je kontraproduktivní - dítě vezme své kapesné a potají ho utratí za sladkosti Chce to fakt změnit životní styl celé rodiny, protože jak přesvědčit dítě, že sladkosti nejsou ok když si je sama budu dopřávat? Je to asi jako když kouřící rodiče chtějí po dítěti aby nekouřilo - je to dle mého nemorální......
Hlavně to chce udělat zábavu z pohybu, protože když to bude dítě dělat jen proto, že musí, tak stejně jednou zase zklouzne zpět ke špatným návykům

arrow
profile_image
Mikky6
od 15. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na bakalářka: Největší problém je ale si myslím v tom, že rodiče kteří mají obézní děti si to prostě nepřiznají a budou pořád říkat že jejich dítě není tlusté, že z toho ještě vyroste atd...Je bohužel málo rodičů kteří si to přiznají a něco začnou dělat

arrow
profile_image
Mirri
od 29. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Rozhodně jde od začátku o stravování celé rodiny. Pokud budu své dítě od roku cpát Brumíky, Kostíky, kinder vajíčky a pod. , tak je přeci jasně, že nebude zeleninu ani ovoce chtít. Je to od začátku na rodičích. Často se stává, že to nechápu prarodiče, to je o tom jim to vysvětlit. Mluvím z vlastní zkušenosti matky

arrow
profile_image
staflik35
od 16. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem jako dítě byla oplácaná, ale naši mě prostě nechaly a dopadlo to tak, že jsem měla velkou nadváhu, která v dospělosti dosáhla k váze 125kg, nakonec jsem si odrovnala žlučník, takže jsem dostala přísnou žlučníkovou dietu a kila šla dolů až na váhu 60kg, dodnes dietu mám, jím zdravě i s celou rodinou a když se mi narodila malá, která je taky trošku oplácaná, ale jen tak normálně, jsem se rozhodla, že to nenechám zajít tak daleko, jako u mě, jí zdravě, sportujeme, naštěstí je jedna z těch, co nemusí kokina, limonády typu cola, pepsi u nás nenajdete, jen přírodní minerálky je to prostě o tom, jak všichni říkáte, musí se zapojit celá rodina a já doufám, že obézních dětí a lidí bude co nejméně, protože obezita je to nejhorší, co může být

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené