arrow
profile_image
kate
od 26. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Maria:
já snídám hrozně málo. Třeba jen banán, misku kukuřičných lupínků s jogurtem, mlíko, čaj s medem. Vstávám brzy, kvůli malýmu, ten je vhůru už v 5hod nebo v 6hod. A už v 9 bych si dala polívku :) Na oběd většinou vepřový maso na různý způsoby (po gulášku bych se mohla utlouct). A tady bude ten problém. Bez masa si oběd nedokážu představit, na večeři mi už nechybí. Můžu třebas někdy vynechat dát si špenát, ale potom mám zase brzy vlčí hlad. Tak 2 hod. po obědě už bych zase mohla jíst. Je to začarovaný kruh.
A chci se zeptat čím nahrazujete pečivo? Vím, že rohlíky jsou hrozně kalorické a chleba taky. Mně ty chleby žitné a tmavé nechutnají, ale co jiného jíst místo toho. Chleba je podle mně nenahraditelný.

arrow
profile_image
marcelka
od 7. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kate
Holka zlatá, cvičení,to znamená mýt si hlavu a nejlépe celé tělo denně. A chodidlo pálí z důvodu jedné polohy. Stačí přenést váhu na paty a nohy se začnou prokrvovat a přestanou pálit. Je to ale holt náročnější.
No a taky jím co mi až tak kdysi nechutnalo, ale díky dlouhodobým výsledkům na své postavě, ze kterých mám obrovskou radost, mi chutná více věcí. Důležité je si sama sobě říkat než věci ne to co nejde, alejá jsem dobrá, že jsem to dokázala.

arrow
profile_image
marcelka
od 7. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kate
Hrozně záleží na tom jak dlouho vše vydržíš dodržovat. Když to spočítám tak u mě to trvalo rok a půl. S úsporným spalováním ničeho nedosáhneš za týden ani za měsíc. Tělo je potvora a nenechá se oblafnout. Navíc celkové dodržování režimu je doživotní.

arrow
profile_image
kate
od 26. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

marcelka:
právě že se opravdu snažím nějaký ten měsíc a výsledek žádný. Kdybych viděla nějaký ten centimetr dole, hned by to šlo líp. Když není motivace je to těžký. Po zdravém jídle (ať už je to ryba, nějaká zelenina) se necítím nasycená. Pokud sním manší porci, mám brzy hlad. Pečivo nemůžu vyřešit, nevím čím nahradit.
Dřív jsem hubla bez problémů. Po porodu se mi asi změnil metabolismus a jde všechno hůř.

arrow
profile_image
Sonja
od 21. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vačička

dva dny volna (bez cvičení) jsou super, neměj výčitky, aspon sis odpočinula. Snažím se vše dodržovat zuby nehty ;-) Je super, že se ale do ničeho nemusím nutit a nic si odepírat, v tom mám asi výhodu...

Suzzana
ty nápoje seženeš třeba ve Vitalandu, stojí kol tří stovek a je to super náhražka, když nemáš chut na jídlo, ale víš, že si musíš něco dát. Navíc ty proteiny jsou důležitý - a to po ránu jako první jídlo (a pak ovoce) a večer po cvičení...

Jinak pečiva jsem se s radostí vzdala, nejedla jsem ho předtím asi rok, pak jsem ho začala jíst, protože do mě někdo hučel, že je to strašně důležitý a kdoví co, no a ted mě poradce uklidnil, že nemusím (vlákninu prostě nahrazuju "uměle", takže tělo nešidím a já se nemusím cpát pečivem, když na něj chut nemám)

kate
jo holka, tak s guláškama nezhubneš :-( maso je super, měla bys ho opravdu mít každý den, ale bohužel ne vepřový...

Připadá mi, že mi to moje stravování vyhovuje ze všeho, co jsem kdy zkusila, nejvíce! Navíc nejsem vůbec unavená. Přílohy nejím a ani po nich netoužím, ačkoliv jsme přemýšlela, že bych si třeba někdy k obědu mohla udělat jen zapečené brambory se zeleninou... Jinak zeleninu přímo žeru na kvanta, hlavně tu syrovou, ta je na pročištění organismu nejideálnější a navíc já ji fakt miluju.

Jo a s tím spinnem, dnes jsem si měřila tepovku a u mě je opravdu o.k., takže se budu s poradcem hádat oprávněně ;)
Nevážila jsem se, ale cítím se fantasticky (navíc přítel o mě tvrdí, že jsem hrozně krásná, tak to taky potěší a zvedne sebevědomí ;-) ) Ale nebojte, pořád mám větší zadek no, chce to ještě makat a makat...

Kočky mějte se krásně a hlavně to proboha nevzdávejte po pár měsících... někdy je tělo hodně zblblé a trvá dlouho, než začne hubnout. Navíc jak jsem už psala, pokud ty "diety" děláte dočasně a už ted se těšíte na to, až si po pár shozených kilech dáte knedlo, vepřo, zelo, tak se stane to, že za čas budete začínat zase od nuly a bude to pořád dokola...

arrow
profile_image
marcelka
od 7. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kate
Změnit a vydržet. Pevná vůle a říkat si i tohle mi chutná a ne teď nemám zase hlad. Najíst se málo a odejít. Ono do mozku dojde, že už nemáš hlad. Já jím 100% jinak než kdysi a to co jsem říkala, že nejde- boky a že jsou dědičné- tak jsou dole. 11cm minus a to pouhé 4kg na váze. Jíst jen to co máš a cvičit- makat. A dlouho, neexistuje slovo nejde a já tloustnu jen z vody. Vždycky když mi někdo řekne, že vypadám dobře a on je chudák, že mu to nejde a nebo já nic nejím a přiberu- tak tvrdím jediné. Ten kdo se mnou stráví Týden v kuse zhubne i kdyby nechtěl a taky by se divil.

Kate,
mě taky z orbitreku bolí spodní chodidla, ale nikdy to nejde do křeče..Ted když chci shodit cvičím na něm 45minut až hodinu.
Jinak já si myslím, že gulášek i vepřo knedlo se dá uvařit"dietně", ale určitě si dávej vepřový jen občas..a když už tak libovou kýtu.
Já třeba všechny přílohy "ředím"mraženou zeleninou..A to pečivo asi při dietě vyneh..a když už tak celozrné a jen malé množství..Určitě se ti to podaří, když tak makáš..

arrow
profile_image
kate
od 26. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Suzzana:
i celozrný pečivo vyjde nastejno kaloricky jako bílý. Je sice zdravější, ale jinak je to jedno.
S gulášem jsem tím nemyslela, že se láduji každý den to ne, třeba jen o víkendu s bramborem nebo rýží a navíc manžel by se po něm mohl utlouct :)
Taky necvičím každý den, na to bych neměla, jen 2-3x do týdne. Jednou jsem četla, že každodenní cvičení stejně není efektivní, že důležitější je pravidelnost. Prý se svaly potřebují zregenerovat alespoň 1 den (a ten den se má věnovat třeba chůzi po venku .....) Ale neuškodí to, kdo je zvyklý ať cvičí. Je pravda, že když jsem třeba nemocná necvičím týden, cítím se strašně, chybí mi pohyb.

arrow
profile_image
marcelka
od 7. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kate
Jedna věc je celozrné, ale pokud je to pšeničné pečivo se slunečnicí apod. tak je to neskutečně výživné a nedietní i když zdravější. Důležitý je aspoň velký podíl žita. Na spoustě výrobků je uveden podobný energetický příjem, ale pokud vezmu velký podíl vlákniny a nestravitelných zbytků- celé žitné zrna tak je to něco úplně jiného. Já už jím jen suché "knekebroty" a takový ten placatý hodně tmavý chléb s celými žitnými zrna. To pak polovina toho co sníš je nestravitelná.
A taky oddělit maso od příloh. Jinak to nejde.

Kate,
jedna dieta fakt zabírá, a to počítání kalorií:-)...Jen pak člověk počítá u pořád, tak už do toho nechci vlítnout a navíc je to opravdu otrava.
Zkus si dva tři dny vážit a počítat přesně co sníš a třeba zjistíš, že jíš víc kalorií než se při dietě doporučuje..Pak jen upravíš stravu a půjde to..

arrow
profile_image
Vačička
od 23. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sonja
Tak to je super, že ti to tak pěkně jde. Fandím ti! Já jsem se začala zase omezovat v jídle. To, že jím několikrát denně malé porce dodržuji stále, ale sladkému se vyhýbám. Včera jsem šlapala 50 min. na rotopedu a pak 15 min. na točícím disku. Koleno to přežilo, je sice ještě trošičku nateklý, ale nebolí. Dneska cvičení vynechám a o víkendu zase zaberu. Budu radši cvičit na trenažerech, stejně má bohužel pršet.

Kate
Určitě si pročti celou diskusi. Najdeš tu hodně rad, jak zhubnout. Například Sonja napsala svůj jídelníček od trenéra a i jiný holky hodně přispěly. Tak to pročti a určitě si z toho něco vybereš!
S tím orbitrekem, taky na něm cvičím a mě se stává, že se mi odkrvuje levá noha. Nebo nevim, jestli se odkrvuje, ale každopádně mě brní - mám v ní mravence. Je to nepříjemné, ale vždycky to vydržím a odcvičím to. Divné je, že se mi to stává jen na levé noze...

Holky, opravdu to chce výdrž. I když já taky výdrž nemám, ale když zhřeším v jídle, snažím se to vykompenzovat cvičením a pak se zase pomalu vzdávám sladkostí, což je moje závislost. Tak se do toho opřete a ono to půjde! Držím palečky.

arrow
profile_image
kate
od 26. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vašička:
dobře, prokousám se postupně všemi příspěvky, snad budu moudřejší.
Myslíš, že když mám problém s tím drněním nohy, mohla bych po půl hodině na orbitreku přejít třeba na čtvrt hodinu na rotoped? Těch 45 min. aerobní činnosti je prý důležitý dodržet, protože jedině pak tělo začíná hubnout.

arrow
profile_image
Vačička
od 23. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kate
Určitě to střídej, já běhám tak 20 min. na orbitreku a pak přelezu na rotoped, tak na půl hodiny a pak si dám ještě ten točicí disk, tak 10-15min. Ale ted šetřim to koleno, tak orbitrek vynechávám. Mám totiž tendence tu nohu odlehčovat a zatěžovat víc tu druhou. Ale střídání rotopedu a orbitreku neni rozhodně na obtíž. Myslim, že jsi psala, že cvičíš na orbitreku ráno. To neni moc dobré. Ráno by jsi měla spíš cvičit posilovací cvičení a aerobní až odpoledne. Jinak tě to vyčerpá na celý den. Alespoň tak mi to řekl kolega - trenér a na mě to i tak působí. Takže já když cvičím ráno, tak jen posilko - třeba jen 20-25 min a pak se ještě třeba 10 min. točím na tom disku a odpoledne aerobní cvičení..

arrow
profile_image
kate
od 26. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vačička:
Děkuji za radu. Všude se píše, že nejdříve má být ta aerobní část a pak teprve posilování. Tak jsem myslela, že je to správně.
Je fakt, že jsem pak celej den vyřízená, dost unavená a taková zesláblá. Já se v tomto moc nevyznám, do posilovny se bohužel nedostanu (tak jsem ráda, že se donutím cvičit alespoň doma). Ale věřím tomu, že až můj špunt začne lozit a chodit, budu toho mít dost i tak, pak nevím, jak zvládnu i cvičení. Zatím je to relativně pohoda.

arrow
profile_image
Vačička
od 23. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kate
Já posiluju doma. Dělám sedy lehy, sklapovačky, kliky, různé cviky na nohy - jen na karimatce. Taky mam činky, ale ty nepoužívám. Vystačím si jen s karimatkou, do posilky nechodím. To aerobní cvičení je nejlepší mezi 14-16 hod., kdy je tělo nejaktivnější, ale to bohužel málokdo pracující zvládá...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené