ahoj, prosím o radu, zkušenosti a názory na tuto situaci:
Pracuji v kanceláři, kterou máme v panelákovém domě – kde i bydlíme, zařízenou místo kočárkárny (jako prodejce, jedná se o vyřizování telefonů, objednávek po mailu, prostě kancelářská činnost u počítače). V kanceláři pracuji jen se svou kamarádkou, ostatní pobočky firmy jsou v jiném městě. A obě jsme se rozhodly, že bychom chtěly mimčo, ale zároveň nechceme přijít o tuto práci v místě bydliště (šéf by to jinak zrušil kdyby jedná z nás odešla na mateřskou) a proto místo rodičovské dovolené dále pracovat i s dítětem v kanceláři. Myslíte, že se to dá zvládnout ?

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Dá se to zvládnout podle toho, jaký se ti narodí miminko, jestli se ti narodí pohodář, který většinu dne prospí, bude mu stačit, když ho nakojíš a pak zase usne nebo se ti narodí uplakánek a ty ho budeš muset celý den nosit na rukou a chovat a houpat, tak s tím se to opravdu zvládnout nedá.Taky je otázka, jestli tam budeš pracovat třeba jen 2h denně nebo celých 8,5h.Takhle dopředu se to říct opravdu nedá....

arrow
profile_image
cama
od 26. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Issabell28: Dá se to zvládnout podle toho, jaký se ti narodí miminko, jestli se ti narodí pohodář, který většinu dne prospí, bude mu stačit, když ho nakojíš a pak zase usne nebo se ti narodí uplakánek a ty ho budeš muset celý den nosit na rukou a chovat a houpat, tak s tím se to opravdu zvládnout nedá

Souhlas. Ale pokud byste obě s kamarádkou pracovaly po např. 4 hodinách denně, mohly byste si teoreticky s hlídáním dětí navzájem vypomoct.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

nevím, osobně byh do toho nešla, protože nejde s malým dítětem dělat dvě věci zároveň, dokud spí, neleze, nebatolí se, nezačne chodit, a nebrečí, asi to jde

jenže pak bude chtít vyžadovat pozornost, budeš se mu muset věnovat, a když budeš telefonovat a do toho ti bude brečet dítě, nevím, nevím

dítě nemůžeš na celý den zavřít do ohrádky, dát mu hračky, najíst, napít a jít si dělat svojí práci

malé dítě - než začne chodit do školky, je úvazek na celý den

jak bylo psané výše, je to hodně individuální

Především záleží fakt na tom, jaké dítě se narodí. Mě se narodilo hodně uplakané a první tři měsíce téměř v kuse probrečelo a navíc v noci spalo max. 5 hodin a přes den max. 2, přitom všude v knížkách se píše, že takové malé dítě má spát 16-20 hodin denně a u mého to bylo naopak.

Neumím si představit, že s takovým děckem bych telefonovala a něco vyřizovala.

Navíc pokud se nepletu, tak na mateřské se nesmí pracovat pro toho zaměstnavatele, pro kterého se pracovalo před tím. Takže stejně bys asi 28 týdnů (či kolik to je) neměla pracovat.

Cituji cama: pracovaly po např. 4 hodinách denně

byla to také jedna z variant o které jsme přemýšlely, v zimě je v práci klid, to by šlo, ale v létě je více práce a musí být v práci obě.
Děkuji za příspěvky sama zkušenosti s miminkem nemám, proto jsem ráda za vaše rady. Koukala jsem taky na jesličky, třeba jen na pár hodin, ale je to hrozně drahé.

Cituji aurecon: Takže stejně bys asi 28 týdnů (či kolik to je) neměla pracovat.

vidíš to jsem nevěděla, podívám se na to, snad to ale půjde nějak udělat.

arrow
profile_image
cama
od 26. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na sukuba:
Tak pak už jedině nějaká babička/paní na hlídání, která by vám přes léto vypomohla. Je ale otázka, jestli se ti to pak ještě pořád vyplatí pracovat, finančně i v tom smyslu, že si miminka moc neužiješ. Pracovat pak můžeš ještě dalších x let a pokud není problém v tom, že byste s manželovým platem nevystačili, tak bych asi být tebou raději zůstala doma a starala se o mimčo a nepletla si na sebe bič v podobě druhé šichty

arrow
profile_image
Renataxyx
od 8. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě se to dá zvládnout. Když budeš mít k disozici babičku,nebo kamarádku, která by malé v případě potřeby pohlídala, tak bych v tom neviděla problém. Jsem také na MD a mám práci, kde je možnost mít malého u sebe a zvládám to.

Cituji Renataxyx: mám práci, kde je možnost mít malého u sebe a zvládám to.

tak to je pozitivní zpráva a kolik je malému ?

arrow
profile_image
Renataxyx
od 8. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sukuba: sukuba

bude mu 16 měsíců . Přiznávám, že teď je to čím dál horší,ale stále to jde Jinak první půlrok byl super, to jen spal a papal.
To zvedání telefonu jsme vyřešili přenosným telefonem Jinak malý tu má celou místnost s hračkama a věcmi na zabavení, tak se do práce moc těší,protože to nemá doma

Reaguji na Renataxyx:
to jsem ráda, že je existuje někdo kdo mám dítko v práci Já jsem hledala různě na netu, nějaké příběhy apod. a nic jsem nenašla.
Teď jsem si obvolala ČSSZ apod. a ptala se jak je to s mateřskou a rodičovským příspěvkem při zaměstnání a vypadá to docela slibně.

arrow
profile_image
Renataxyx
od 8. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sukuba: rodičovským příspěvkem při zaměstnání a vypadá to docela slibně.

Jen na mateřské dovolené můžeš být zaměstnaná, ale POZOR ne u svého bývalého zaměstnavatele ! Jinak na rodičovské dovolené už můžeš být zaměstnná, tam kde jsi byla, ale můžeš dát dítě do školky jen na omezenou dobu

Cituji Renataxyx: ale POZOR ne u svého bývalého zaměstnavatele

já jsem volala na ČSSZ a paní říkala, že to jde i u stavajícího zaměstnavatele, ale musel by sepsat jinou pracovní smlouvu tzn. i jinou pracovní pozici, než ze které se vyplací mateřská.

arrow
profile_image
Renataxyx
od 8. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: a neni jednodušší za sebe na těch pár měsíců prostě najít náhradu?

To určitě není!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené