Holky mám dotaz, známá měla termín porodu na konci srpna a mimčo se narodilo včera. To je o 3 týdny dříve ale mělo normální porodní váhu 3,80kg. Nepřijde vám to divné? co může být příčinou? díky za odpovědi

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Třeba špatně stanovený termín porodu. Zjednodušeně: když vajíčko "hnízdí", tak nahlodává výstelku dělohy a žena může krvácet jako při menstruaci. Časově to vychází na dobu menstruace, takže mnoho žen to chybně uvede jako poslední menstruaci a přitom to už menstruace nebyla No a gynekolog to pak z toho data vypočítá. I normálně je termín porodu v časovém rozmezí +/- 14 dní. Pokud je mimiško OK a zdravé, tak je všechno v naprostém pořádku

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

myslím si, že to není divné - pokud vím, tak je první termín, druhý termín a nástup do nemocnice - první termín jsem měla asi 3 týdny před tím druhým a rodila jsem jen den před plánovaným nástupem do porodnice - což bylo dva týdny po druhém termínu - takže teoreticky jsem měla na porod 5 týdnů

Já myslím, že to je vcelku normální. Mě se dítě narodilo v termínu (no přesněji dva dny před termínem - byla jsem si jím jistá, bo jindy jsem jaksi sex neměli) a měla 4,5 kg, takže kdyby se narodila tři týdny předtím, tak by měla taky nějak kolem 3,8 kg.

Prostě mohla mít větší dítě.

arrow
profile_image
janikah
od 7. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s Aurecon. Rodila jsem ve 37. týdnu a malý měl 3,30 kg. Kdyby se narodil v termínu, což může být i 38. týden, to rozpětí je 38.-42. týden, tak by měl prostě větší váhu. Některé děti se rodí v termínu zase s váhou pod 3 kila, některé mají přes 4 kila, je to prostě různé.

Jak už psaly holky výše, je to individuální.Starší dcera se narodila tři týdny před termínem a měla 3,70, u mladší mi porod museli vyvolat třináct dní po termínu a měla necelá tři kila.

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já rodila 37+2tt a malá měla tři kila

Cituji Monullinkka: mělo normální porodní váhu 3,80kg.

A co je podle tebe "normální por.váha"?
Kdyby porodila na konci srpna, tak by mělo mimčo třeba 4kg a pořád by to byla normální váha.
Rodily jsme s kamarádkou obě ve stejnou dobu obě děti v termínu, ona měla kluka 4,5kg a já holčičku 2,7kg a oba byli naprosto v pořádku.
Důležité je, že ji mimi v pořádku, ne?

Cituji Monullinkka: Nepřijde vám to divné?

Tahle otázka ve mě vyvolává podivné asociace, např.zpochybňování otcovství v souvislosti se skutečným termínem porodu. Jinak si neumím vysvětlit, proč by někoho trápilo, že má mimi 3,8kg před termínem .

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

No nevím, brácha se narodil skoro měsíc před termínem (vyvolávali ho) a vážil 3.7 kg. Kdyby se narodil v termínu, tak by taky měl přes 4 kila. Prostě a jednoduše, některé děti se rodí větší (těžší) a některé menší (lehčí). Jinak si myslím, že v dnešní době už doktoři umí termín určit docela přesně (myslím si, že to neurčují z menstruace ale z vývoje dítěte.......)

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: myslím si, že to neurčují z menstruace ale z vývoje dítěte.......

no, napsala jsem, co nás učili menstruace je vedle vývoje dítěte velmi důležitý ukazatel-dítě se může vyvíjet všelijak (i když je to hrozná verze a nikomu bych to nepřála, je to tak).

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji marbee: no, napsala jsem, co nás učili menstruace je vedle vývoje dítěte velmi důležitý ukazatel-dítě se může vyvíjet všelijak (i když je to hrozná verze a nikomu bych to nepřála, je to tak).

To je taky fakt....Já bych řekla, že je to asi souhra všeho...

Cituji Monullinkka: To je o 3 týdny dříve ale mělo normální porodní váhu 3,80kg. Nepřijde vám to divné

Nevím, mě na tom nic divného nepřijde- hlavní je, že je dítě zdravé a v pořádku.Přesně jak napsaly holky- mohli jí to špatně vypočítat- já rodila týden před termínem a kluk měl 4,8kg.

arrow
profile_image
2broucci
od 14. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nic divného na tom není. Dneska velké děti nejsou výjimkou. Prvního syna jsem rodila 4 týdny před termínem a vážil 3kg, v termínu by měl nejmíň 4kg, dcera se naopak narodila v termínu a měla necelá 3 kila. Ségra rodila přesně v termínu a synovec vážil 4,5kg, 14dní před termínem měla odhad velikosti 4kg.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Příčinou bude, že je prostě mimčo velké, ne všechna se rodí s 50cm a 3 a půl kily ve 40. týdnu
Taky ve mě ten dotaz vyvolává pocit, jako by autorka svojí známou podezřívala z nějakých nekalostí

arrow
profile_image
hela70
od 26. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

špatně vypočítané datum. psychika, zdravotní komplikace ovlivní termím porodu,ale tohle vše klidně muže tazatelce vysvětlit rodička po jejím dotaze u porodníka a hlavně to má zajímat hlavně matku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené