arrow
profile_image
Brutus
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,
zajímalo by mě, jestli se někdo z vás hlásil na divadelní manažerství na JAMU, popřípadě ho vystudoval nebo studuje. Chtěla bych se zeptat, jak probíhá přijímací řízení, co všechno je potřeba znát a jak se připravit. Slyšela jsem, že přijímání probíhá i formou pohovoru, tak bych ráda znala nějaké podrobnosti. Dnešní den otevřených dveří jsem bohužel prošvihla, takže jsem přišla o možnost zeptat se osobně...Maturuju sice až příští rok, ale už se rozhlížím, kam se hlásit a osobně divadlo zbožňuji-bohužel talent se mi vyhnul obloukem (potřebný pro studium herectví), proto hledám jiné alternativy práce u divadla nebo v oblasti kultury a divadelní manažerství se zdá být docela dobrý volba.
Pokud byste věděli cokoliv o přijímacím řízení nebo i o studiu tohoto oboru, tak piště, budu moc ráda za každou informaci... Díky

arrow
profile_image
srnca mojeid
od 28. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já studuji Teorii a dějiny dramatických umění na UPOLu v Olomouci (podle profesorů i studentů je to zastaralý název... prostě je to divadelní a filmová věda). Taky jsem nevěděla, kam přesně jít, a proto jsem se nakonec rozhodla pro tento obor, kde mám mnoho příležitostí zkusit si od všeho trochu. Na školu jsem se hlásila jako milovnice divadla, ale teď víc fandím filmu Můžeš tu psát recenze, podílet se na organizaci film. a div. festivalů, filmových klubů nebo zkusit různé projekty, jejichž nabídky na školu chodí (jako poslední to byl scénář televizního seriálu (triler) pro čt1), jezdit na divadelní přehlídky a festivaly (profesoři tě pak pověří konkrétním úkolem)...
Taky jsem se původně chtěla hlásit na manažerství na JAMU, ale pak sem si řekla, že přeci jen chci někde uplatnit svoji fantazii a jsem ráda, že jsem tam nešla (přednášky o manažerství jsou i na UPOLu a je to drsný )
Jinak jestli se nakonec budeš hlásit na JAMU a DAMU, určitě si dej "záchranou" přihlášku, co vím, tak přímo z JAMU vyrazili hodně dobré "divadelnice" o kterých jsem si myslela, že se 100% dostanou. Oni totiž mají představu, koho by zrovna ten rok chtěli vzít (myslím typy lidí, né přímo jména ), takže stačí, když nebudeš pasovat do jejich vzorce a můžeš být dobrá jak chceš (ale to se spíš týká režisérů a dramaturgů abych tě nestrašila)

arrow
profile_image
Brutus
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Díky za reakci.
Tvůj obor zní dost zajímavě... Já se přikláním k JAMU i z toho důvodu, že je to přece jenom umělecká škola a jsi neustále v kontaktu s budoucími profesionály a ne projektech spolupracuješ s nimi (a většinou už se aspoň s někým z nich znáš líp). Taky se právě obávám, aby to nakonec nebylo něco úplně jinýho, než co očekávám. Proto jsem vlastně založila tuhle diskuzi, abych věděla, co to obnáší a tak...
Určitě si dám i přihlášku na jinou školu, já s tím ani nepočítám, že bych se tam snad dostala A po tom, co tady píšeš, s tím nepočítám ještě víc!

arrow
profile_image
NastasjaFilippovna
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud se dostaneš, je to makačka, na to se připrav. Sama to nestuduju, ale mám spoustu přátel z jamu z různých oborů a sama studuji a pracuji v divadle. Pokud se chceš následně v tomto oboru prosadit, tak se nezastavíš ani v noci, prostě jedeš a makáš. Za to máš možnost získat mnoho kontaktů, přátel i práci - kamarádka takhle spolupracuje s českou televizí a různými divadly a to je v druhém ročníku, ale skoro soukromý život nemá. A není to jenom o to, že chodíš do školy na přednášky a cvika, ale žiješ i s těmi lidmi po nocích, kor na jamu je to jedna velká komunita, do které když zapadneš, tak jsou to nejlepší studentská léta...ale ne každý na to má. Přijímačky nejsou sice drsné, ale též nejsou nejlehčí....a další věc, hlásí se tam spousta lidí, takže musíš něčím zaujmout, aby si vybrali právě tebe.

arrow
profile_image
Brutus
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na NastasjaFilippovna:
Docela jsi mě teďka vystrašila. Je mi jasný, že to není nic jednoduchýho a že to není jen o tom odsedět si to na přednáškách...ale že se nezastavíš ani v noci a nemáš soukromý život, to už je trošku moc... Já vím, že bez práce nejsou koláče, ale tohle zní fakt děsivě! Určitě studentský život (pokud-jak píšeš-zapadneš) musí být moc fajn, ale kdo ví, jestli by na to byl čas a síla, pokud je to opravdu taková makačka...jinak díky za objektivní příspěvek, každá zkušenost se hodí

arrow
profile_image
blackrose11
od 18. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Co jsem slyšela já od kámošky, co je na JAMU, tak makačka je to hlavně pro režiséry, dramaturgy a herce. Na divadelní manažerky pořád nadávala, že se flákají a nic nedělají, jen si kafíčkují a shání známosti. Ale není to moje osobní zkušenost, píšu jen to, co mi řekla.

arrow
profile_image
Brutus
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji blackrose11: Na divadelní manažerky pořád nadávala, že se flákají a nic nedělají, jen si kafíčkují a shání známosti.

Tak to nezní zase tak špatně... Ne...dělám si srandu, to bych zase nechtěla pořád se flákat a kafíčkovat, to musí být děsnej vopruz. I když možná je to lepší než makat i přes noc a nemít soukromej život. Tak teď nevím co z toho je pravda, možná obojí, ale každý to zapadá do jinýho období studia...

arrow
profile_image
NastasjaFilippovna
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na blackrose11:
Bohužel i takový se tam najdou, ale to je podle mě všude...kdo chce, tak pracuje a snaží se, komu se nechce, tak dělá jenom to nutné, aby prolezl dál, ale nijak víc se ho to nedotkne...ta moje kamarádka, co to studuje se opravdu nezastaví a dělá první poslední a díky tomu má spoustu příležitostí, díky tomu jsme měly možnost pomáhat při natáčení filmů a různých věcí, ona dělá na spoustě věcech...takže opravdu je to o tom, zda to opravdu člověk chce dělat a je schopný obětovat čas pro to a makat, a nebo to bude dělat na půl nebo tak aby prolezl a taky to tak prostě bude vidět...

Reaguji na Brutus:
Je to na typu člověka, jak píše blackrose11, to co slyšela, i na tom je něco pravdy. Pokud chceš dělat v tom oboru, který studuješ, tak musíš pro to dělat víc než kdyby jsi dělala "záchytný" obor, který tě třeba ani nebaví, budeš se k tomu stavět jinak .

arrow
profile_image
Brutus
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji NastasjaFilippovna: ta moje kamarádka, co to studuje se opravdu nezastaví a dělá první poslední a díky tomu má spoustu příležitostí, díky tomu jsme měly možnost pomáhat při natáčení filmů a různých věcí, ona dělá na spoustě věcech...

...a taky musí být šikovná a určitě to dotáhne dál než ti "flákači" , co čekají, že jim všechno spadne do klína samo...
Ještě by mě zajímaly nějaký podrobnosti k přijímačkám...jak to teda je? Píše se nějaký test, konají se pohovory nebo tak něco? Co všechno musíš znát (předpokládám určitě nějaký dějiny umění a podobně), ale nevím na jaké úrovni a tak...?

arrow
profile_image
zajicekduracel
od 5. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

První kolo je složeno z několika testů. Co se mi povedlo zjistit tak to před pár lety bylo takto:
1 Kulturní rozhled 30 bodů
2 Manažerská kreativita – 2 testy 40 bodů
3 Řídící a rozhodovací schopnosti – 2 testy 30 bodů
Druhé kolo:
1 Motivační písemná práce na dané téma 30 bodů
2 Anglický jazyk - test 20 bodů
3 Motivační pohovor 50 bodů

Pro postup do druhého kola je třeba získat v prvním kole minimálně 69 bidl. Jinak se mi povedlo najít nějaké ukázky testů.

http://www.jamu.cz/documents/prijimaci-zkousky/200 3/vedtest.pdf
http://www.jamu.cz/documents/prijimaci-zkousky/200 3/vedtest2003a.pdf
http://www.jamu.cz/documents/prijimaci-zkousky/200 3/vedtest2003b.pdf

Akorát ze dne otevřených dveří si toho moc nepamatuju, nedělal jsem si žádné poznámky a v průběhu víkendu v Brně se dost věcí z hlavy vypařilo.

arrow
profile_image
Brutus
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na zajicekduracel:
Děkuju moc za informace...!

arrow
profile_image
Ennynka
od 19. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky a dá se na jamu dostat bez protekce? Letos se hlásím na muzikálové herectví. Od malinka zpívám a hraji divadlo, teď i dost makám na tancování. Žiji uměním, ale bojím se tak malého čísla, pouhých 8-12 lidí berou.

arrow
profile_image
zajicekduracel
od 5. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Brutus: Ještě jsem tam udělal malou chybku, místo 89 bodů tam má byt 60, nějak mi to na klávesnici podjelo.

A ty testy jsem taky poslal špatné, ty jsou pro hudební manažery když na ně tak koukám. Pro divadelní manažery a jevištní techniku je tohle.
http://www.jamu.cz/documents/prijimaci-zkousky/200 3/testdf.pdf

arrow
profile_image
Brutus
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ennynka:
No já doufám, že se to dá i bez protekce...
Tak to držím palce, potom se pochlub, jak jsi dopadla!

arrow
profile_image
Brutus
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji zajicekduracel: A ty testy jsem taky poslal špatné, ty jsou pro hudební manažery když na ně tak koukám.

Nevadí...já se právě divila, proč jsou tam i otázky z hudby, i když možná to není špatný vědět... hlavně u uchazečů o studium na umělecké škole Jinak díky za ty testy, určitě se to bude hodit i ostatním, co se chtějí hlásit na jiný obor (vidím tam testy na herectví, dramaturgii apod...)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené