arrow
profile_image
Amélie2
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podobné téma mi našel vyhledavač zde - ale šlo o dilema, zda dlouhé nic moc vlasy nebo šik krátké. Já bych do krátkých nikdy nešla - přijde mi, že k tomu musí být pěkný a výrazný obličej (což já bohužel nemám a k tomu ještě teď nosím kovová fixní rovnátka, což na kráse nepřidá).

Mám vlasy mírně (ale opravdu mírně) vlnité, neposlušné (dělají si vlastně co chtějí) postupně sestříhané, max. délka asi 10 cm pod ramena. Chtěla jsem si nechat narůst dlouhé - je mi 30, takže jsem si říkala, že jestli někdy, tak teď. Ale připadám si nevýrazně, neupraveně, divně.

Krátké vlasy rozhodně nechci, nesluší mi. Jenže u polodlouhých nevím jaký střih vybrat a vlastně mi to ani nepřipadá nějak zvlášť "šik", jak bylo v tématu staršího data (i když se to týkalo krátkých vlasů). A tak nevím, s čím jít ke kadeřnici. I když si vezmu obrázek vlasů po ramena, tak je to z rovných vlasů či pěkně zvlněných - a ani jedno já nemám. Nemáte nějaký tip? Řešíte podobné problémy?

Ono se špatně radí. Chtělo by to foto

arrow
profile_image
Amélie2
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Též mě to napadlo, zkusím přemluvit manžela, aby vložil nějaké mé foto - já to bohužel neumím a navíc nemáme digitální foťák.

Ahoj, stačí foto z mobilu. Ale jinak pro základní rozhodování ti dám radu: pokud chceš podpořit vlnění vlasů (a pak je ještě třeba kulmovat apod.) nech si vlasy trochu prostříhat. Pokud je chceš mít spíš rovné, doporučuju stejnou délku vlasů, ta má navíc výhodu, že vždycky, když si vlasy necháš přistřihnout, zbavíš se tak spolehlivě všech roztřepených konečků. Zkusím sem hodit nějaké fotky

Tak tohle jsou podle mě krásné vlasy v polodlouhé délce, důležitá je podle mě péče o vlasy, aby byly zářivé, jednolitá barva a pečlivé vyfoukání (popř. dokulmování či vyžehlení).

arrow
profile_image
Cybele
od 10. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Amélie 2,
sama dlouhé vlasy mám (téměř po pás) a jako mladší jsem je měla i delší (po zadek). Je ale pravdou, že čím delší vlasy jsou, tím více plihnou, a jelikož jsou těžší, vypadají více "unaveně". Obecně se bez důkladné péče kvalita vlasů značně ztrácí. Z toho důvodu jsem se taky před 2 lety razantně ostříhala - dorostly mi krásně zdravé vlasy. Když vidím obrázky dlouhovlásek, zatoužím vždycky znovu po ještě dělších vlasech, ale nakonec... když mi vlasy dorostou do jisté délky, cítím už, že se musím "nutně" ostříhat, jinak to delší nesnesu :/
Proto bych ti doporučovala, pokud po nich toužíš, zkus si klidně vlasy nechat narůst (ostatně, ostříhat je můžeš vždycky ). Poznáš tak, jestli vůbec dlouhé vlasy dlouhodobě sneseš. U střihu se toho tolik vymýšlet nedá - já mám například lehce sestříhané kolem oblčeje, konečky upravené do "V" a do půlky délky vlasy trochu prostříhané. Přijde mi, že rovný střih bez čehokoliv je takový toporný...
Být tebou, tak do toho jdu - jen by tě pak žralo, žes je nikdy dlouhé neměla

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Amélie2
podle mě to vůbec není o tom, jaké máš vlasy, ale jak jsi ochotná se o ně pak starat a kolik času věnovat. pokud je máš husté a kvalitní, můžeš se ostříhat jak chceš. ale budeš muset kulmovat, fénovat, tužit, lakovat, žehlit...jako ostatně všechny modelky na fotkách, které kde uvidíš. nemají takové vlasy od přírody pokud se ti neupravně vlní, nepomůže ti žádný střih. ale jen a jen styling. tedy...podle mě, možná je to jinak. já takové vlasy bohužel nemám mám to obráceně - může je stylovat jak chci, ale stejně jsou hnusné, a pomůže jedině střih - úplně nakrátko.

imoen
Naprostý souhlas. Já sama jsem nosila několik let podkovu, to znamenalo každé ráno vstát, umýt, vyfoukat, dotvarovat. A pak jsem se rozhodla, že chci dlouhé, že s nimi nebude tolik práce. A to nemluvím o péči.
A teď když mám dlouhé a nechám si je jen tak rozpuštěné, tak mám pocit, že jsem neupravaná.

arrow
profile_image
Noémi de Noir
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky se přidávám - dlouhé vlasy mám a to docela hodně. Abych nevypadala jako divoženka, vyžaduje to velkou péči (od šampónu po styling, hřebeny, ale i kvalitního kadeřníka). Ale výsledek pak stojí za to Vlasy bohužel nejsou perfektní za každých okolností...
Vím ale, že někdo delší vlasy nemůže prostě "na zádech" snést, a tak se stejně nakonec ostříhá. Tak zkus a uvidíš

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky mám dlouhé vlásky, když je vyžehlím jsou těsně nad pánev. Delší ale už nechci. Když jsou moc dlouhé vypadají trošku jako koberec. Každému sluší něco jiného. Zkus se poradit se svým kadeřníkem/kadeřnicí a uvidíš.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji MissSteamy: poradit se svým kadeřníkem/kadeřnicí a uvidíš

no nevím, mně zatím kadeřníci radili vzhledem k mým vlasům naprosté blbiny...
ofinu, prostříhat, a tak podobně. já k nim důvěru nemám, radši se radím na omlazku

Já když nosila kratší sestřih, tak jsem si připadala možná i líp. Teď si kolikrát říkám, že vypadám jak vodněna

arrow
profile_image
Tulipan
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

to je pravda, nechávám si dorůst vlasy a je to opravdu péče, mám husté vlasy k tomu suché a lehce vlnité, takže ta spotřeba masek, serum na vlasy, atd je hodně. Ale když si je vyžehlím jsou krásné. jediné, kde mě překážejí je asi cvičení, ale ono se to dá do ohonu a jde to. Někdy zatoužím po krátkém setřihu ale vím, že když vidím slečnu s dlouhýma vlasamajak mám já, slintám a říkám si, že počkám a dočkám se. Někomu to nesedne dlouhé vlasy, možná až budu mnohem staší budu zkracovat, ale zatím to neplánuju. Mě dlouhé vlasy příjdou sexy.

arrow
profile_image
Amélie2
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s výše uvedeným názorem (imoen?), že o vlasy se prostě musí člověk starat, lakovat, žehlit, fénovat. Mě to právě tak přijde, že když nepoužiji žádnou techniku (např. fén či žehličku) a žádný stylingový přípravek, tak to vypadá vždy špatně. Tedy: někdy se stane, že i bez těchto zkrášlovacích přípravků vlasy vypadají dobře a někdy zase naopak (ani ty přípravky nepomůžou).
Takže asi tento problém řeším tak, že zvažuju, zda delší či polodlouhé či jiné . . .
Jenže já mám právě pocit, že ostatní ženy, které potkávám, mají ty vlasy o dost lepší a přitom nepředpokládám, že by o ně nějak extra zvlášť pečovaly.
Včera jsem byla u kadeřnice, jen zastřihnutí konečků, ale ta mi zase radila, nechat si vlasy na délku pod ramena, či ještě o něco kratší, a pravidelně, každý den či obden, vlasy žehlit a k tomu používat fixační a uhlazující přípravky. No jenže mě napadá, jak ty vlasy budou vypadat při takovéhle péči třeba za půl roku?
A ještě se mi strašně líbil účes jedné psycholožky v Dobrém ránu na ČT 1 - byla tam někdy začátkem týdne, snad v pondělí, měla krásné velmi světlé vlasy, v délce po ramena, zvlněné. A tak jsem si říkala, jestli není lepší, než dlouhé vlasy, tak je raději zkrátit - a ta péče (žehlení, kulmování apod.) bude zase snažší.
No ale jinak mě to štve, jaké nároky jsou vlastně kladeny na ženy (nebo si je na sebe kladou sami ženy, když chtějí dobře vypadat). Dobře upravené vlasy, pěkná pleť, krásné zuby, slušivé a sladěné oblečení . . . a potom když se musí žena postarat o děti, učit se do školy či rozvíjet svou pracovní kariéru, tak je toho času fakt málo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené