arrow
profile_image
KaterinaE
od 22. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Moje dcera,je jí 14 ,má menstruaci už 2 roky-krvácení trvá vždy 7-8 dní ,už od začátku ji měla nepravidelnou.Před pul rokem ji začala mít každých 14 dní . Má zvýšené ochlupení téměř všude . Moje sestra vypomáhá u gynekologa tak navrhla používání HA . Už dorala 1 platíčko a ve středu začne brát druhé , jenže má celých 27 dní menstruaci .... je to normální ? Máte nějaké rady ? Předem děkuji za odpověd

arrow
profile_image
Helmut
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Uf, rvát do tak mladé holky antikoncepci je vážně hrůza. To není řešení. Mně, než se nějak srovnala menstruace, trvalo to tenkrát minimálně 4 roky. Bylo to třeba 14 dní menstruace, pak tři měsíce nic, pak to přišlo po měsíci hrozně silně, pak jsem zase třeba dlouho špinila. Nikdy jsem nevěděla, kdy to přesně přijde. Jen tak dva dny předem to člověk už cítil. Nijak jsem to tenkrát neřešila, srovnalo se časem samo. Jinak bych šla na dceřin problém přírodní cestou. V životě ne umělými hormony. Podle většího množství ochlupení bude mít v nerovnováze hormony. Chtělo by to je změřit ze slin. Tohle měření provádí třeba Jarda Zajíček. Podle výsledků je uvést do rovnováhy. Jestli má i bolesti břicha, rozhodně bych vyčistila střeva. Zkusila bych ještě kouknout na kapičky femigard nebo gynex.

Reaguji na Helmut:

Cituji KaterinaE: Máte nějaké rady ?

Kontryhel.
To je nejlepší bylina na úpravu MS.
Teď v létě si dělej kapičky. Kontryhel + vodka.
Zalít a nechat nejméně14 dní louhovat na tmavém místě.
3x20 kapek a už po měsíci jsou první výsledky.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, rvát do 14 leté HA, to je zvěrstvo. Chce to dorostového gynekologa a hlavně počkat! Ne dávat na rady nějaké baby, co možná vytírá v čekárně na gynekologii.

Bože...taky mě to zaráží ve 14 HA....jak se vyvine, když z ní ve 14 uděláte těhotnou?
Taky se přikláním za kontryhel, nebo červený jetel, kotvičník, gynex...zkrátka přírodní cestu
jinak k dotazu..při prvním platu HA je toto normální...

arrow
profile_image
Alya
od 5. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Katerino, opravdu nenechte žádného gynekologa, aby tento problém řešil antikoncepcí! Když mi v 15 začala MS, byla velice nepravidelná. Doktorka to řešila nějakým hormonálním svinstvem, které sice vyvolá krvácení, protože to rumpluje hormonama, aby se spustilo, ale to absolutně neřeší podstatu problému a nemá to nic společného s přirozeným zdravým cyklem a fungující ovulací. V 17 jsem na to plácla HA a "bylo po problému". No a ve 27 jsem HA přestala brát a tělo se vrátilo tam, kde bylo v 15. Našla jsem si pak skvělou doktorku, když to můj ex doktor chtěl řešit hormonama, a ta mi to i potvrdila, že víceméně HA jsem blokla ten přirozený vývoj. Takže opravdu doporučuju zkusit to přírodně, tak jak tu píšou ostatní. Přece chcete svojí holčičce pomoct odstranit problém, ne ji jen něčím zaplácnout, aby to nebylo vidět...

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moje dcera od 14 let taky brala antikoncepci (dnes ji je 27 a je naprosto zdravá) . Brala ji z toho důvod,že měla nepravidelnou menstruaci a krvácela v kuse a dlouze a byla už dost chudokrevná. Já jsem se antikoncepci a hormonální léčbě u ní dost bránila,jsem zdravotník samozřejmě jsem se bála hormonů v tak nízkem věku a pořád jsem to oddalovala,že mi málem dcera skončila v nemocnici na hemosubstituci (krevní tranfuze)...Pak jsem si to hrozně vyčítala...
Krvácení okamžitě přestalo a chudokrevnost stačila vyřešit braním železa..
Vím,že můj příspevěk je na jiné téma ,ale přesto mi nedalo ho sem dát. Než aby dcera skončila v nemocnici , menší zlo byla antikoncepce..

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Kikulina: Myslím, že není na místě urážet sestru zakladatelky. Každej na tohle má jiný názory. A předpokládám, že jí to ona sestra nenapsala sama, ale že holčina byla na vyšetření a pohovoru u gynekologa.

Já sama začla brát antikoncepci nějak v 15 (je mi 28 ) a bylo to nejlepší rozhodnutí mýho života. S tím jak mi menzes ty dva tři roky fungoval jsem neměla prakticky žádnej život. Kolotoč samo hnusných zážitků, odpadávání, neustálá absence ve škole, nikam jsem nemohla jezdit, nic si naplánovat. Vždycky půl měsíce odepsaná, nevyspaná... Dala bych cokoliv za zlepšení a i když samozřejmě vím, že se za to může platit vysoká daň a někde se to na člověku zřejmě podepisuje, stálo a stojí mi to za to.
Určitě podporuju zkusit prvně něco přírodního a zkusit to vyřešit i jinak, ale nikoho bych neodsuzovala do horoucích pekel za tohle řešení. Ono taková agresivní menstruace se vším okolo může člověka dovést třeba i na psychický dno a to mi furt přijde lepší nacpat se hormonama a žít, než být přírodní a nežít.

Reaguji na KaterinaE: K dotazu - první tři měsíce se může dít naprosto cokoliv, jak se tu všude píše. Ovšem když až takhle ta antikoncepce nesedí, může to být špatnej druh, kterej tělo nechce přijmout, takže určitě konzultovat s dr. Může k ní ještě něco přihodit, vyměnit ji, nebo vám řekne ať zkusíte vydržet. Taky záleží na tom, jestli špiní, nebo má opravdu silnou menstruaci. Mně tenhle celoměsíční nešvar dělala Cerazette, která u ostatních většinou menzes prý odstraňuje úplně. Každopádně vám držím palce, ať už budete dál postupovat jakkoliv!

Hledala bych spíš příčinu, HA má přece jen tolik možných vedlejších účinků - aby ji nebrala zbytečně a nebo aby si ještě víc nezavařila.

Vzala bych to raději přímo přes Endokrinologický ústav v Praze.
Mají přímo ambulanci pro nadměrné ochlupení a poruchy menses.

Nemusí jít hned o syndrom polycystických ovarií ale jen o hormonální nerovnováhu, nasazením HA je opravdu podle mě největší zlo, jelikož se ženské tělo "nedovyvine" se všemi důsledky, jako neplodnost nebo řídnutí kostí, vše se ovšem projeví třeba až za 15 let, souhlasím s tím, že vyzkoušet bylinky a počkat, sama jsem měla tyto problémy také, krvácela jsem z hormonální nerovnováhy tak v 17 se to samo upravilo, bohužel dnes je doba, když ženy nechtěji ani menstruovat ani snášet jakékoliv nepohodlí, kdo nebere HA tak je skoro za exota, přitom se stačí podívat jak nám rostou reprodukční centra...

arrow
profile_image
KaterinaE
od 22. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuji moc za všechny odpovědi, bylinky jsme již zkoušely, citron a vitamín C. Nic nezabralo, tak jsme zkusily tohle. Musím říci že se vše zlepšilo, také jsem proti tomu ze začátku byla, jenže když jsem viděla jak je nešťastná.... nic jsme si nemohly plánovat, ale teď je již vše v pořádku.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené