arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nevěděla jsem, jak téma nazvat. Jedno s podobným názvem už existuje, ale je zcela o něčem jiném. Ráda bych se vás zeptala, zda máte nějaké tipy na "léčitele" nebo celkově na odvětví, které by se zaobíralo dostáním negativní energie z člověka. Doporučte knihy, nebo sami vaše znalosti či články (prosím žádné náboženské a nebo sektářské).

Mám kamarádku, kterou za celý její život nepotkalo nic dobrého, a to myslím opravdu všechno špatně. Od soužití s maminkou, po vztahy v jejím životě. Přitom je to normální a moc hodná, dobře vychovaná, rozhodně ne naivní ženská. Jedna známá kartářka jí vyložila karty a řekla, že má v sobě hrozně moc negativní energie, a proto se na ni lepí takoví hajz.lové a proto má tak špatné životní zkušenosti a ve všem smůlu. Já na tohle nikdy moc nevěřila, ale u ní tomu opravdu věřím. Trvá to cca 8 let, možná déle.

Děkuji za všechny rady.

arrow
profile_image
Eleanoraka
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Negativní energii si ona udržují tím, že myslí negativně. Měla by se očistit, zkusit třeba Reiky, i když za to zaplatí, ale mělo by jí to pomoci.

arrow
profile_image
Eleanoraka
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pardon, Reiki se to píše

arrow
Neprodává v Bazaru

Onu negativní energii si člověk vytváří sám, kormě jiného i svými myšlenkami.
Ne myšlenkami zlými. Myšlenkami na "sakra, co fšechno mě může postihnout". například.
A takové negativní energie se může zase zbavit jen on sám, Změnou svého myšlení.
Příklady Sankalpa http://jenia.sweb.cz/sank.html S tím, že mnohem účinnější než formulace krátké věty, jak je doporučené v článku je obrazná představa žádaného jako již jsoucího.

arrow
Neprodává v Bazaru

Hmm to očištění bych potřebovala taky. Konkrétně ve vztazích, mám pocit že se mám v životě fakt dobře, mám přátele, rodinu, dobrou práci, nemám si na co stěžovat...ale co se týče vztahů (chlapů) tak ty mi pořád nevychází Až si říkám jestli vážně nevysílám v tomto směru nějakou negativní energii...?

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

souhlas s tím, že negativní energii si tvoří člověk sám svým smýšlením. Takže stokrát omílaná kniha Tajemství.
Myslet tak, že to, co chci už mám.
Nemyslet v negativech - NEchci být nemocná - protože tím říkáme vesmíru pravý opak - myslet - chci být zdravá.
Usmívat se.
Každá situace se nám děje z určitého důvodu - a my se z té situace máme něco naučit. Pokud si z ní nic nevememe a nenaučíme se co se naučit máme, život nám tu situaci přinese znovu...a znovu....

Reaguji na bedrunela:
Hezky řečeno. A je to fakt ! - "Každá situace se nám děje z určitého důvodu - a my se ....."

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuju za reakce. Určitě bych jí nejprve ráda doporučila nějakou knížku, aby začala přemýšlet trochu jinak a pak by se vidělo, zda ji ovlivnila nebo ne..
Je fakt, že často uvažuje tak, že ona nemůže mít něco normálně (což je teda fakt) a málo se usmívá a celkově nemá radost ze života. Prostě není šťastná.

Cituji PepinaK: Onu negativní energii si člověk vytváří sám, kormě jiného i svými myšlenkami.

Tak to na ni nejspíš sedí..ne v každé situaci, ale dost často.

Cituji bedrunela: Tajemství

Tak už asi vím, co jí dám k narozeninám . Jinak hezky napsáno, asi si ji sama přečtu.

Cituji Eleanoraka: Reiki

Díky, odkážu ji, ať si o tom zkusí něco přečíst. Já ale nevím, jak docílit toho, aby tomu všemu věřila..Snad právě nějakou chytlavou knížkou..

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to způsobeno negativním myšlením. Na každé životní zkoušce by se měla snažit najít vždy něco dobrého. Funguje to tak, že když člověk myslí na špatné věci, které by ho mohly postihnout, tak zpočátku mezi její negativní myšlenkou a následnou odezvou bude poměrně dost dlouhý časový interval. S dalšími negativními afirmacemi se časový interval začíná zkracovat, takže jen špatně pomyslí a vzápětí se jí to stane. Naštěstí to takto funguje i s pozitivními myšlenkami. V podstatě je to úzce spjato i se zákonem akce a reakce - vysílá negativní energii (negativně myslí), takže tato negativní energie se jí vrátí plnou silou zpět - například ve formě chlapa, který nebude až tak ideální pro vztah. Z knížek se mi teď vybavuje například princip lola na druhou od René Egliho.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bedrunela: Tak tak, naprostý souhlas

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na bedrunela: Já bych si neříkala "Chci být zdravá", ale obrazně (vizualizace) bych si představovala že už zdravá jsem. To má největší efekt.
Viz taky kniha Williama Walkera Atkinsona, Tajemství mentální magie. Česky vyšla ve třicátých letech minulého století a je takřka nedostupná, ale je zdarma na netu kompletní anglický text, který s pomocí Boží a Gůgle překládače snad zvládne skoro každý.
http://chestofbooks.com/new-age/paranormal/Mind-Po wer/

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji PepinaK: Já bych si neříkala "Chci být zdravá", ale obrazně (vizualizace) bych si představovala že už zdravá jsem. To má největší efekt.

ano máš pravdu - já to použila jako názornou ukázku nechci být nemocná versus chci být zdravá
člověk si to má říkat tak, jako by už to, co chce, měl tzv. afirmace

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

knihy jsou dobré, pozitivní myšlení je taky dobré, ale pokud má kamarádka problémy nic dobého jí nepotkalo a má problémy i s matkou, myslím si, že je třeba hledat příčinu hloběji - v dětství, v těhotenství matky, prípadně v tom, co bylo před tím, než byla kamarádka počata, a pokud věří na minulé životy, podívat se i na minulé žívoty

úplně nejjednodušší je to - bezemočně se zamyslet nad tím, jak doma fungují vztahy, jak se kdo ke komu chová, jeslti je v rodině cítil láska, nebo spíš lhostejnost, co bylo v životě jijím, její matky, jejího otce, babičky, dědy, kamarádek, kamarádů, příbuzných přátel. . . zlomové - tedy to, co ona si myslí, že může být zdrojem jejích nesnází

může to být nedostatek lásky v rodině, závist, to, že byla nechtěné dítě, že rodiče očekávali třeba syna, může to být i to, že rodiče na ní kladou velké nároky, to, že má sama pocit, aby se zavděčila a byla vnímáma, tak musí bát třeba nejlepší
stejně tak to může být její subjektivní pocit, že aby si jí někdo všiml, musí na sebe přitahovat negativní energii

je toho hodně, co jí může ovlivňovat, proto by měla začít tím, zamyslet se sama nad sebou, kdy se cítí šťastně, kdy nešťastně a co její, respktive, kdy její stavy vznikají, emoce, prostředí, . . .

v každém případě musí naprogramovat sama sebe, no se stane a co, po letech se tomu zasmějem,

měla by si sama vymyslet nějakou pozitivní afirmaci, motlitbu, přání, která nebude obsahovat nic negativní a bude obsahovat jen pozitivní přání, ale musí si to vymyslet do detailů a na nic nezapomenout

jsem v životě šťastná, přitajuji k sobě lásku a lidi, kteří mou lásku přijímají a opětují, kteří mě milují pro mě samou a pro to jaká opravdu jsem, naše vztahy jsou čisté, plné lásky, porozumění, vzájemného respektu a úcty, naše vztahy jsou v naprosté rovnováze

co si tam vymyslí, nebo přidá - je na ní

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji matadi: je třeba hledat příčinu hloběji - v dětství, v těhotenství matky, prípadně v tom, co bylo před tím, než byla kamarádka počata,

Co se týče před narozením či početím tak si myslím, že by NEměla vše vědět, jsou věci, které vím a ani já jí je říct nemůžu..a ani nesmím..

Jinak je předčasně narozená z dvojčat, z nichž jedno zemřelo. Ona přežila. Je ale dítě, na které se matka tím pádem hrozně upnula a žije prakticky jen pro ni. Otec zemřel, když jí bylo 18. Ač to nechápu, maminka ji často shazuje, chce vše vědět, co se týká její dcery, ale záhy to otočí proti ní..., neustále jí předhazuje, že je tlustá. Žádný její vztah nepodporovala, chtěla, aby se o svou matku starala a svůj osobní život nechala na druhou kolej - a celkově jako sama matka je negativní člověk, tak na kamarádce to nechalo negativní stopy...
Ve stručnosti vztahy: první jim kradl doma peníze a zlato a podváděl ji, pak šest let žádný vztah, protože to s ní všichni po krátké době ukončili - nechápavá nesmyslná vysvětlení z jejich strany, další vztah - našel si jinou, ochladl jeho vztah k ní, změnil chování, a poslední vztah - obral ji o peníze, našel si jinou, odkopnul ji po velkém obětování se z její strany, lhal o důležitých věcech.
Nyní docílila alespoň toho, že není v přímém dosahu matky, i tak ji ale navštěvuje a při každé návštěvě nevěřícně kroutí hlavou, co zase mamka vypustila z pusy.. a i tak na ni soužití s ní zanechalo následky + nevydařené vztahy..

Těžko radit, co by pro ni bylo vhodné. Snad mohu začít nějakou knihou a možná by bylo dobré, aby šla i k nějaké dobré kartářce, aby se dozvěděla něco víc...

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji matadi: myslím si, že je třeba hledat příčinu hloběji - v dětství, v těhotenství matky, prípadně v tom, co bylo před tím, než byla kamarádka počata, a pokud věří na minulé životy, podívat se i na minulé žívoty

nemyslím si...
člověk se má odpoutat od minulosti, přestat se ohlížet přes rameno... nevymlouvat se na své dětství a rodiče a nedělat ze sebe ukázkový případ neschopnosti rodičů ho / ji milovat atd....
Je to těžké, - vím o čem mluvím z vlastní zkušenosti - ale člověk nesmí tahat svou minulost jako kouli u nohy. Smířit se, odpustit, jít svou cestou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené