arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojte, projížděla jsem diskuze ohledně únavy, ale nezdá se mi, že by něco sedělo na nás případ.
Konkrétně se jedná o přítele, je mu 24, zdravej člověk. Poslední dobou je neustále unavený. Přijde z práce, sedne k PC, ve 20:30 nejpozději se zvedne a jde spát. (Předtím i cvičil) Prvně jsme si mysleli, že to má z práce (ráno vstával ve 4h), ale práci změnil (vstává v 5:30). Ráno nějak moc nesnídá, jen se napije, první jídlo má až v 11h, další až po příchodu domů kolem 3h odpo, pak normální večeře. Jí maso, přílohy, doma dělané jídlo, nikoliv Dobrý hostince apod., zeleniny jí pomálu (není z domu naučený, ačkoliv v lednici pořád zeleninu máme, on není schopný se pro rajče ohnout). Jsem ráda, že jsem ho od minulýho týdne ráno naučila nacpat do sebe aspoň banán. Snažím se mu vysvětlit aby hodně pil (kolem 2l denně). Jak měnil práci, měl docela i výkyvy váhy. Když končil školu měl asi 92Kg, pak zhubl na 80kg, teď se drží kolem 85kg.
Zatím se to snažím vysvětlit špatnou stravou a faktem, že jen přijde z práce a vyvalí se - tělo se hodí do klidovýho režimu a v 8h by šel spát. Takhle se to táhne asi rok, má měsíc v pohodě a pak měsíc, že chodí spát v 8, nejpozději o půl 9. Pořád si stěžuje, o nějakých aktivitách, nemůže být ani řeč, když ho požádám, aby koupil chleba vyjede na mě, že nikam nemůže, protože je unavenej a opravdu jde spát.
Napadá vás něco? Může to být strava? Štítná žláza? (Fakt, že by se mnou nechtěl trávit čas docela vypouštím, protože, když je čilej, je supr!)

spíš mě napadá, že by to mohlo být od "lenosti" - prosím nechápat špatně.. ale je prokázáno, že čím víc člověk odpočívá, tím je unavenější a nic se mu nechce... nemůže to být ono? nepomohlo by mu znova začít cvičit, např?

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Christal: Po pravdě ti povím, že tohle mě taky napadlo. On nemá nějakou vedlejší činnost krom práce. Předtím cvičil, chodil běhat, když byl doma, musel se psem. Teď jen opravdu přijde, udělá si jídlo, hraje na PC, jakmile mu říkám, že něco máme dělat, tak na mě vyrukuje, že je unavený. Na druhou stranu, jakmile jsme s kamarády někde na chatě, v hospodě, dokázal by s něma u piva sedět do rána. Už jsem mu to naznačovala a právě zítra jsem vymyslela procházku po okolí, tak uvidíme, co to s ním udělá..

arrow
profile_image
karkulinka
od 23. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj... ono - může to být cokoliv. Chtělo by to rozbor krve. Já osobně mám 2 tipy: 1.)Chudokrevnost ( málo hemoglobinu nebo i kyseliny listové)
2.) Přechozená mononukleoza ( virus EBV) - to je potvora, dospělého člověka dokáže na hodně dlouhou dobu - i když je relativně zdravý-v yřadit ze zajetých kolejí

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na karkulinka: Já jsem si říkala, že to prvně zkusíme asi přes ten pohyb - pokusím se s ním nějak zabavit, chodit, běhat, plavat. Aby měl víc aktivity. Když nepomůže pak ani přidání zeleniny, tak rozhodně poženu na krev... Díky za příspěvek, tohle mě vůbec nenapadlo, ačkoliv o tom vím.

arrow
profile_image
SimonaH
od 11. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na noninek: Ahojky, já měla úplně to samé a začala jsem sportovat a tedka nevím co s energií, a jak je najednou doma s radostí uklizeno

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na SimonaH: kdyby to mělo být takhle, tak by to bylo supr! Já jsem právě aktivní člověk, ale začínám mít strach, že mě drahá polovička ubíjí... tak snad to nějak spolu pořešíme a nedojde na doktory. I když člověk nikdy neví...

první, co mě napadlo, byl únavový syndrom. Učili jsme se o tom ve škole, některé příznaky by tomu nasvědčovaly..ale poté, co jsem si přečetla další příspěvek bych možná souhlasila s Christal

Reaguji na noninek:
Mohlo by mu chybět železo.
http://www.celostnimedicina.cz/chudokrevnost-anemi e.htm

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Možná je to "stará známá" psychika. Třeba je nějak vysteresovaný. Nechci strašit, ale únava může být prvním znakem začínající deprese. Ale to by fakt možná pomohl ten sport atd. Ale určitě bych obešla dokrory, zda nejde o nějaký fyzický problém.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji karkulinka: 2.) Přechozená mononukleoza ( virus EBV) - to je potvora, dospělého člověka dokáže na hodně dlouhou dobu - i když je relativně zdravý-v yřadit ze zajetých kolejí

S tím souhlasím, to se mi stalo. Přechodila jsem mononukleozu před 4 lety a jako následek mám chronickou únavu. Občas je to lepší, občas hrůza.

Pravdou ale taky je, že čím víc odpočívám, tím víc jsem unavená. Když mám pořád co dělat, tak si na únavu kolikrát ani nevzpomenu. Zdravá strava a sport mi taky hodně pomáhá.

U tvého přítele to může být cokoli. Přechozenou mononukleozu bych neřekla, to bývá mnohem horší. (teda alespoň u mě, jinak nevím..) Možná je opravdu jen unavený z práce. A když si sedne po práci k počítači, tak to opravdu zrovna moc dobrý relax není. A ať pořádně snídá. To by mělo taky pomoct.

Pokud nepomůže zlepšení jídelníčku (větší snídaně) a odpočinek jiný než PC (např. ty procházky), pak by bylo dobrý zajít k doktorovi.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jde o to, že já možná až moc do něj hučím, jak žije špatně. On je vždycky v pohodě a pak má prostě období, kdy si pořád stěžuje, do toho ještě já mu asi nepřidávám, když mu vysvětluju, že i něco jinýho než maso a uzeniny je potřeba jíst. Tak to třeba sedá jedno k druhému. On je městské dítě, ačkoliv jako malej podnikal výpravy s dětma do lesa, stavěli domečky a podobně, tak teď, jak je starší, prostě nemá jinej svět než náš byt a jeho PC, neuvědomuje si, že tělo potřebuje pohyb na zdravým vzduchu. Dneska zkusíme tu procházku, o víkendu bychom měli hlídat našeho psa, tak s ním skočíme taky někam a v neděli má jít na dřevo, takže taky snad něco jinýho... Asi koupím i to železo, tím se nic nezkazí.
A vy, co jste měli problémy s únavou, přetrvává to? Nebo to bylo období? Nebo jste změnili životosprávu?

arrow
Neprodává v Bazaru

Nečetla jsem všechny příspěvky, ale podělím se o vlastní zkušenost. Já jsem loni trpěla šílenou únavou. Byla jsem schopná prospat klidně 18 hodin vkuse. A zbylých 6 jsem stejně chodila unavená jako mátoha. Po pár týdnech jsem to nemohla vydržet, zašla jsem si na krevní testy a zjistili mi prodělanou mononukleózu. Takže ty krevní testy jsou myslím nevyhnutelný.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Měsíc v pohodě a měsíc horší nesvědčí o lenosti, ale o tom, že se vážně necítí dobře.. Může to být problém s imunitou (právě po té mononukleoze třeba) Já bych do něj cpala vitamíny B a C (podporují imunitu, což nemůže nikdy uškodit, navíc B podporuje i chuť k jídlu.. a snídat by měl, třeba alespoň ten banán) Neuškodily by testy u lékaře, ale tipuju, že nic nenajde... (štítná žláza by za kontrolu určitě stála) Jo a ještě železo.

arrow
Neprodává v Bazaru

07:00:03 - Připojeno během spojování:
Častá únava

Ahoj!
Mam v poslední době (skoro každý den) problém s únavou. Spím vždy minimálně 8 hodin, ve škole jsem od 8 do 14 hodin a když v 15 hodin přijedu domu musim si jít lehnout protože nejsem ničeho schopná, usínám při jakékoliv činnosti. Většinou usínám už v autobuse a jsem ráda, že se doplazim ze zastávky domu. Vždy musim spát minimálně hodinu. Dost často tyhle stavy doplňuje bolest nebo tlak v hlavě. Zkoušela jsem užíva guaranu, ale ta nezabírá. Nevíte co s tím? Jestli jít k doktorovi?
Děkuju za jakoukoli radu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené