arrow
profile_image
zdenka1
od 24. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky děvčata,
ráda bych Vás poprosila o rady a tipy na dlouhodobé spoření peněz. Mělo by to být na způsob penzijního spoření. Chci si začít spořit peníze, ale penzijní spoření nechci, protože mu nedůvěřuji, ale zase si nechci odkládat peníze doma do obálky.
Mé představy o spoření :
1) Spořit 1000 Kč, ale aby se to dalo zvýšit, snížit když budu chtít
2) výběr kdykoli ( po libovolně douhé době - např. po roce nebo i po deseti letech )
3) Splehlivost banky
Nechci vybírat peníze brzy, chtěla bych si doopravdy spořit na "stáří", na dovolenou atd. si naspořím bokem a nepotřebuji k tomu spořící účet Jenže nevím, či se dá u obyčejného spořícího účtu spořit třeba od mých 21 let do nějakých řekněme 60 let. Taky aby banka nekrachla a já nepřišla na buben. Už máme s přítelem stavební spoření, ale tam spoříme na stavbu našeho bydlení ( v budoucnu ) ale ještě bych chtěla jiné spoření. Poradíte?
Stále přemýšlím o různých spořících účtech nebo vkladní knížce, ale už si nevím rady. Jaká banka je podle Vás spolehlivá na takovéto dlouhodobé spoření. Máte něco podobného? Jste spokojené? Za každý dobrý tip děkuji

Teď bývá populární spoření ve zlatě. Kupuješ si investiční zlato, které se ukládá v bance a vydělává to podstatně více, než ukládat peníze, které ztrácejí hodnotu každým rokem. Zkus se podívat na net třeba http://www.sporeni-se-zlatem.cz nebo něco podobného.

arrow
profile_image
Ňuninka
od 20. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vkladní knížku nedoporučuji, úročení je příliš nízké. Doporučím ti penzijní spoření i přesto, že nemáš zájem. Do konce listopadu si ho můžeš sjednat se starými podmínkami, u kterých budeš mít garanci vkladů. Od prosince tomu už tak nebude, navíc nejspíš lidé do 35 let věku budou muset mít spoření povinně, zatím tomu tak není, ale hodně se o tom diskutuje, takže je lepší si ho zřídit teď, dokud platí staré podmínky. Pokud by ho povinně přece jen neudělali, o čemž pochybuji, tak ho můžeš zrušit. Jediné, co se u starých smluv změní je to, že státní příspěvek budeš dostávat při měsíčním vkladu 300 ,- Kč, tomu tak ale bude i u nových smluv.

a odkud jsi? Přítel dělá finančního poradce, tak by ti mohl třeba poradit.

Já si své naspořené peníze dávám do investičního zlata .

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Právě mi skončilo jedno penzijko a jdu do dalšího. Měla jsem i životní pojištění, taktéž ukončeno. Obojí u Č.S., . A ještě si můžeš uplatňovat odpočet z daní. Pokud máš už nějakou sumičku, podívej se na Měšec.cz. Ve většině družstev, např. MPÚ můžeš na účet, termínovaný vklad, přikládat, někde to možné není. Zlato je sympatický kov, kdo má dost peněz, tak do něj investuje, i když největší boom byl asi před 1/2 rokem. Dívala jsem se na odkaz, cena se mi nezdá moc výhodná. Kolem 1.000,-Kč/g, a ještě k tomu za slitek, to je dost. (oficiální výkup k dnešnímu odpoledni je 555,-Kč/g). Garantuje firma, jejíž jméno není ani uvedeno ?. Jak jako laik poznáš, že to zlaté je ? I na puncovním úřadě musejí někdy šperk rozříznout, tak silné bývá pozlacení. To je výhodnější skupovat po bazarech zlaté šperky, ty vyjdou levněji 600,- max. 750,-Kč za gram. A jsou opuncované. Osobně bych své peníze svěřila jen takovému peněžnímu ústavu (resp. družstvu), který je registrován u ČNB, a tedy se na něj vztahuje povinné pojištění vkladu. Rozhodně ne nějaké pofiderní firmě.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Silvestra: Právě mi skončilo jedno penzijko a jdu do dalšího.

Skončilo penzijko? TSpoří se do 60 let, ne?

Cituji Ňuninka: Jediné, co se u starých smluv změní je to, že státní příspěvek budeš dostávat při měsíčním vkladu 300 ,- Kč, tomu tak ale bude i u nových smluv.

Takže už neplatí měsíční vklad 100 Kč a příspěvěk 50 Kč?

Cituji Lilliana: akže už neplatí měsíční vklad 100 Kč a příspěvěk 50 Kč?

Zatím platí, ale od roku 2013 platit nebude...příspěvky budou jinačí a budeš muset spořit min. 300 Kč a k tomu, pokud Ti je pod 30 let, bude část výplaty odcházet na tvůj budoucí důchod do tzv. 2. pilíře..hodně se o tom diskutuje, protože penízky, co takhle našetříš a v případě smrti je nevyužiješ, nejde to do dědictví, ale propadá státu...já v tom tedy zatím nic dobrého nevidím a nechápu, na co mi tedy z výplaty odchází sociální, které má být i na důchod..

arrow
profile_image
_Larinka_
od 3. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě je fajn, že se staráš o své finance a přemýšlíš i do budoucna, ale nejlepším, nejpohodlnějším a hlavně nejrozumnějším řešením by pro tebe byla schůzka s nezávislým finančním
analytikem, který sestaví tobě i přítelovi finanční koncept na míru a poradí vám,
jak co nejefektivněji naložit s vašemi financemi, pak už bude jen na vás, jak se rozhodnete.
Takhle přes fórum se můžeš dozvědět maximálně nějaký náznak toho, co existuje za
možnosti.
To máš stejný jako, když tě bolí v krku, dostaneš tu babský rady, co kloktat a
cucat, ale stejně je nejlepší, když zajdeš k lékaři, který tě vyšetří a dá ti
dohromady nějaký léčebný plán.
Pokud máš nějaké konkrétní otázky, písnu další info, jak případně postupovat dál.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené