arrow
profile_image
Dadinka
od 29. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím všechny.
Prosím o radu. Mám dceru 14 let, váha 60 kg, výška 168 cm. Už asi dva roky ji pobolívá pravé koleno v oblasti čéšky (patelly). Byla jsem s ní na nejrůznějším vyšetření, počínaje RTG kolene na ortopedii, MR kolene a také lab.vyšetření krve na zánětlivé faktory. Tam se bohužel potvrdilo, že má velice zvýšenou hladinu RF faktoru. Dle RTG snímku se nic nezjistilo, MR kolene byla také v pořádku. Nyní s dcerou navštěvuji dětskou revmatoložku, ta předepsala ze začátku léčby Salazopyrin a Aulin od bolesti. Po kontrole RF vymizel, ale bolesti má dcera neustále. Revmatoložka ji stanovila diagnózu juvenilní idiopatická artritis. Proto užívá Aulin v sáčku, cca ½ někdy ¼ sáčku denně, úleva do 5 min.. Koleno ji bolí při delší chůzi a nebo na večer, když je v klidu, ale nemívá ho nateklé. Bolest je někdy pichlavá, bolí ji to tak, že nemůže někdy na té noze stát. Byla jsem i u dvou ortopedů, jeden jí zakázal sportovat, má omezení i v hodinách TV a druhý naopak doporučil sport. Tak nevím tedy co je správné. Je vůbec normální, že ji koleno stále bolí? Také jsem s ní docházela na rehabilitace do FN Olomouc, tam jí bylo zjištěna chondropatie. Rehabilitace také nezabraly. Zkoušely jsme i různé krémy – masti jako např.Brufen, Mobilin, ale od bolesti nic nepomohlo. Jsem z toho zmatená, nebo je toho moc a nikdo nám neřekne co přesně jí je. Přejdou ji ty bolesti vůbec někdy? Nebo kam se máme ještě obrátit, aby nám s jistotou řekli o co se jedná. Není normální, aby neustále užívala Aulin, byť v malých dávkách. Měl někdo nebo má podobné zkušenosti s touto bolestí? Děkuji za odpověď. Dáša

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj, nevím co má tvá dcera, ale mě také často bolí pravé koleno.samo od sebe a lékaři ani rtg mi nic nezjistili. někdo tvrdí, že to mohou být vazy...tak nevím..někdo zase doporučil ultrazvuk...zatím jsem tedy nic nepodnikala..ale ještě se prý doporučuje mazat to koňskou mastí..at už chladivou či hřejivou..

arrow
profile_image
marcelau
od 24. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dadinka
Bolesti přejdou, moje dcera je právě v tomto věku měla také. Bylo mi odborníky řečeno, že dívky v tomto věku tyto bolesti mívají. Moje dcera tedy chodila na rehabilitaci, myslím, že na UZV. Časem bolesti opravdu odezněly.

arrow
profile_image
Dadinka
od 29. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jejda, moc Vám děkuji. Kolikrát mě už napadaly i ty nejhorší věci, ani je nechci psát. Snad ji ani to užívání Aulinu od bolesti neublíží. Děkuji.

Když jsem byla zhruba v jejím věku, měla jsem něco podobného s kotníkem a patou - také mne to poboblívalo, také se nic nezjistilo. Pamatuju si, že mi to pak rodiče každej večer vázali a patlali na to nějakou hnusnou hmotu, která to měla zahřívat. a taky jsem chodila na elektroléčbu. Pak to nějak samo přešlo.

arrow
profile_image
Antonie
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dadinko, já si taky myslím, že to přejde. Děti jsou v pubertě tak křehcí.
Našla jsem nějakou magnetickou bandáš kolene. Zkus se zeptat revmatoložky.
http://www.zdravi-cz.eu/magneticky-elasticky-pas-n a-koleno-j1002-velikost-%C3%82%E2%80%9Exl%C3%82%E2 %80%9C-p-312.html

arrow
profile_image
Dadinka
od 29. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Antonie děkuji moc. Na kontrolu k revmatoložce jdeme 3.3., zeptám se jí na tu bandáž kolene. I když ta naše revmatoložka je taková divná, člověk aby z ní páčil každé slovo. Jsem ráda za každou radu. Díky.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem to měla v tomhle věku, mamka mi kupovala Geladrink a pomohlo to, taky mě nemohli nic najít, pak že jsou to asi vazy - tak operace, na tu jsem nešla jelikož jsem se bála a teď mám kolena vpořádku. Myslím, že to přejde

arrow
Neprodává v Bazaru

Chondropatii kolene mám už 8 let , 8 let se léčím , ale bohužel bez výsledků.Onemocnění je chronické tudíž se dá částečně zlepšit např operací ,ale vyléčit ne.
Bolí mě v klidu - po námaze (tzn večer) , po delším řízení auta , při delším sezení v jedné poloze , při chůzi atd atd..
Brala jsem chondrosulf , aulin , uno , coxtral a jiné , pak taky masti , rehabilitace , proudy , magnet , výřivky, ortézy , proudové náplasti , spousta injekcí do kolena a podstoupila jsem už dvě artroskopické operace .Po operaci vždy krátké zlepšení ,ale potom opět to samé..
Sport se doporučuje , ale pouze plavání a jízda na kole.žádné skákání , dřepy , běh prostě nic co chrupavku může ještě víc narušit.Taky chození z / do schodů omezit..S aulinem bych to nepřeháněla jelikož je moc silný , snažila bych se nahradit jinými prášky proti bolesti a aulin jen občas.

arrow
Neprodává v Bazaru

Když mě bylo 14 tak jsem spadla z kola a měla v koleni vodu. Tu mi vytáhli a vyléčili, ale od té doby mě to pořád bolí.
jeden chirurg kam mě posala z ortopedie mě řekl že mě nic není a prý jestli nejsem simulant.
Chodila jsem snad na všechny druhy rehabilitací ted už ani nevím jak se to všechno jmenovalo, na ten magnetový válec, na elektroléčbu, pak mě svítiili na koleno jakousi červenou lampičkou pak mě zase do něho pýchali nějakýma jehličkama chodila jsem aji na výřivku a na spoustu dalších co ani už po těch letech nevím co to bylo.
Neco mi pomohlo něco ne a když jo tak jen na chvilku. taky jsem slyšela že je to v mém věku normální, ale ted mi bude 20 je to 6 let a pořád to bolí
Když mám přes den víc pohybu večer mi to koleno připomene. V létě když mám večer třeba sukni a trochu mě ofoukne už to bolí zase. Našla jsem si brigádu v jednom obchodu s oblečením kdy musím celé odpoledne stát a večer je to hrůza bolí mě koleno a od toho i celé lítko a to brigádničím jen jednou nebo 2x týdně nedovedu si představit že bych v budoucnu dělala takvou práci každý den.
Nechci s přítelem chodit na dlouhé procházky protože vím jak budu trpět v noci připadám si pak jak největší lenoch přitom se jen snažím vyhnout té nepříjemné bolesti. Ale podle našich doktorů mi nic není a jsem simulant

arrow
profile_image
Dadinka
od 29. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojte. Díky všem moc za názor a zkušenosti. Naše revmatoložka když zjistila že jsem s dcerou byla u dvou ortopedů, tak mi strašně nadala. Vyznělo to tak že zneužívám naše zdravotnictví. Přece mám právo na názor od více lékařů. Navíc, když mi oba ortopedi tvrdili každý něco jiného. A pak si vyberte. Člověk už dnes musí být napůl doktor, aby mohl přesně říct "doktorovi" co mu je a jít si k němu jen pro předpis na léky.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Dadinka
Paní revmataložce bych pěkně od plic řekla co si myslím.. !
Nic si z toho nedělej - máš nárok a právo jít k více doktorům !!

Já mám problémy s oběma kolenama - bolí mě tak jak popisujete - většinou v klidu, např. v kině v jedné poleze ..Občas to je silnější a musím se třeba přidržovat, neb ta bolest je tak velká, že sama nesednu na WC. Takovej pocit, jako by měla ta kolena prasknout... Což tedy ( a to ťukám ) dlouho nebylo...
Já byla u 4 doktorů - dva z nich mi řekli, že mám vrozenou vadu koleních češek. Takže vypracovat stehení sval, který kolenu odlehčí a koleno pak není tolik zatěžované. Všeobecně se kolo na kolena doporučuje,ale jistě to nemusí být pravdlo..
Jinak mě doktor doporučil lehneš si, natáhneš nohu, špičku chodidla jako k sobě - tedy chodidlo narovnáš a za zatínáš 100x na každou nohu a to každý den - říkal, že si mám stehno změřit a že za měsíc budu sama překvapená jak stehení sval zmohutní a kolenu odlehčí...
Má vada je ..prý.. odstranitelná pouze operativně, ale ani jednim lékařem mi operace nebyla doporučena. Je to,až krajní řešení, protože výsledek je bez záruky a mnohdy se koleno vrací do původního stavu - respektive ještě horšího...

Jinak osobně doporučuji pana doktora Maška - specialista právě na kolena a doktora Becka z Motolské nemocnice, také odborník - manžel u něj byl na operaci...

Rozhodně bych to nepodceňovala a nebála se jít za tím kdo se v tom skutečně vyzná ...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené