Dobrý den,

bydlíme v pronajatém bytě. Věc se má tak, že již třetí měsíc dělají na domě zateplení a fasádu. Nemá to konce. Paní pronajímatelka se ani neobtěžovala, aby zvedla telefon a upozornila na to, že rekonstrukce bude probíhat. Nechápu, z jakého důvodu to trvá tak dlouho. Všechny okolní bytovky, které jsou třeba 5x větší než naše, jsou již hotovy, a to u nich začalo zateplování později.
Protože páni zedníci prakticky neustále lozí sem a tam po lešení a nám po balkoně, máme stále zataženo, aby nám neviděli až do talíře, takže žijeme jako ,,v kobce"! I kvítka už umíraj! A ta rekonstrukce probíhá na obou stranách domu, takže je zataženo v každém pokoji. A to nepočítám ten neustálý hluk nejen ve všední den, ale i v neděli! Protože je na parapetech a balkonu ******, nemůžeme ani pořádně vyvětrat. Všechno by naletělo dovnitř. Platíme za užívání plochy bytu, kterou nevyužíváme (balkon).
Došli jsme na to, že bychom mohli požadovat slevu na nájmu. Nejdříve jsme o ničem takovém nepřemýšleli, protože jsme si říkali, že je prostě potřeba to udělat. Jenže právě proto, že už to trvá tak dlouho, tak jsme jí zavolali a ona s klidem řekla, že to bude trvat asi eště o dost dýl, protože se tak nějak s fimou dohodli. Ale prej ji to mrzí. Na co je mi po tom, jak se s firmou dohodli? O nějaké slevě nebo něco podobnýho ani nepadlo slovo, což teda mě by napadlo hned, kdybych byla v její situaci.
Ráda bych se zeptala, zda-li by jste ze všech těchto důvodů také uvažovali o požádování slevy na nájemném? (a i také proto, že paní pronajímatelka se dle mého názoru chová velmi neslušně!).

Děkuji moc za názory a omlouvám se tu délku příspěvku, jenže víc krátko to nešlo

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Bara1: Ráda bych se zeptala, zda-li by jste ze všech těchto důvodů také uvažovali o požádování slevy na nájemném? (

Ne, nepřijde mi to oprávněné, rekonstrukci nepovažuji za dostatečný důvod.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já si myslím, že na žádnou slevu na nájmu nemáte nárok.

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

http://bydleni.idnes.cz/dum_osobnosti.aspx?c=98110 5_220422_dumabyt_itu

netuším, jak moc je to relevantní, ale zkuste to, za to asi nic nedáte.
Jinak mně teda dlouhotrvající rekonstrukce jako dostatečný důvod přijde..

arrow
profile_image
Terez16
od 21. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako pokud vás na to ani neupozornila, tak je dost blbé, takže zkuste to jen slušnou formou navrhnout, jestli by byla nějaká šance na slevu, za zkoušku nic nedáte. Já taky pronajímám byt a začala jsem jej pronajímat v době, kdy tam rekonstrukce již probíhala, nicméně jsem jsem ty nájemníky upozornila na to, co mají čekat, jak dlouho to bude přibližně trvat (samozřejmě některé věci neovlivním) a podle toho jsem taky nasadila nájem o něco málo nižší než je běžné.

arrow
profile_image
bonnie90
od 7. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bara1: Já bych požadovala,buď slevu nebo stěhování..Neumím si představit být v kraválu 3 měsíce a ještě jak dlouho to bude trvat...To bych asi zkouškové trávila v knihovně a byla naštvaná....

Reaguji na Lady Flame:
No právě podle občanskýho zákoníku by se to dalo vysvětlit tak, že máme.

Reaguji na bonnie90:
To mi povídej! Měla jsem v září státnice. Vedle soused totálně předělával byt a začali právě dělat do toho ještě tu fasádu. Učila jsem se se špuntama a se zvukotěsnýma sluchátkama na uších

Reaguji na Vanilka29: Vždyť jsem psala, že by nám to nepřišlo, protože je prostě třeba to udělat. Začali jsem to zvažovat až pak.
Přeci proto, že se tak vlastníci domluvili s firmou, že si můžou dělat tak banální věc takovou dobu, není naše věc, a paní pronajímatelka se nemá ani ke slušnému jednání. Nejde jen o ten hluk, ale hlavně o ten b.ordel, který pořád lítá dovnitř při každém otevření ventilačky a o to, že jsme pořád zatažený. A konec se neblíží.

arrow
profile_image
sarousek
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Bohužel to není důvod, naopak pak bude zrekonstruovaný a mohla by pak třeba chtít ještě větší nájem Neboj o vánocích tam určitě nic dělat nebudou tak aspoň něco.

Děkuji za příspěvky. Pěkně jsem si je přečetla a pátrala mezitím po infu dál. Došla jsem k závěru, že to důvod je, protože to omezuje práva nájemce, takže paní zavolám. Nejde o to, že by člověk nechtěl platit dohodnutou částku. Jen se mi příčí, jak se zachovala. Nenechám ze sebe dělat blbku, která stáhne patky, bude mlčet a platit bez připomínek dál a ještě bude vděčná za to, že bude opravená fasáda.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené