Přemýšlím nad koupí čivaví fenky, nejdříve jsem chtěla modrou, ale teď uvažuji buď nad celokrémovou nebo celobílou. Někde jsem četla, že bílým štěňatům se mohou udělat fleky, světlé barvy tmavnou, jen černá a šedivá snad zůstavá. A pokud bych se rozhodla pro bílou, tak by mě zajímalo, do jakého týdne(měsíce) se ji můžou objevit fleky?

Vložila jsem fotky pro představu. V životě bych neřekla,že se ji takhle zabarví srst

Na těch prvních fotkách není ta barva úplně vidět, byla hnědá nebo lila?

hnědá

arrow
profile_image
ZuziZuzana
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem si pořídila čivavku tmavě šedou. Teď ve 3 letech je béžovo šedá
Připadá mi, že se mění. V létě je vždycky světlejší

Cituji ZuziZuzana: V létě je vždycky světlejší

přesně jak říkáš. . .
já mám doma 5letého čivaváka (krémového a ouška, ocásek a hřbet má černej a připadá mi, že jeho barva srsti se neustále mění, takže se nepořídíš . . P.S.: myslím, že na barvě až tak nezaleží, hl. když bude pejsek zdravej!!

arrow
profile_image
scrazyna
od 4. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mám doma dvě čivavy a oběma se barva ustálila zhruba po 8 měsících.. první mám tricolor a na pár místech se jí místo černé udělala hnědá a bílá a druhá byla celá světle hnědá s černým okolo čumáčku, ale ta černá nakonec zmizela a přesunula se na celá její záda.. takže je to takové nepředvídatelné prý jen čistě bílé čivavy zůstanou čistě bílými, ostatní se alespoň trochu přebarví vždycky

Já mám čivavku zrzavou s bílou náprsenkou a lehkým nádechem černých chlupů na zádech. Všichni říkají, že je to na čívu dost netradiční, to mi říkala už kamarádka, co čivavky chová, že bude mít krásnou a unikátní barvu. Jinak měla i černý proužek na hlavičce trochu, který jí zmizel cca tak v těch 7-8 měsících, kámoška původně tipovala, že jí těch pár černých chlupů vylíná úplně, ale vylínalo to jen na hlavičce no. Přeju šťastnou ruku při výběru štěňátka, určitě bude krásné.
Reaguji na chicky:
Ta Tvá čivavka je krásná...

Mimochodem malinko OT, ale nevíte, kdy se dlouhosrsté čivavě ustálí srst ve smyslu, že bude mít všechny chlupy stejně dlouhé? Ta moje má delší srst normálně za ouškama a pak hřívu na krku, pak následují kratší chlupy a na ocásku je zas má delší. Je to docela nestejnorodé, tak jí občas sem tam někde zastřihnu, přemýšlím nad ostříháním úplně na krátko na léto, ale zas nevím jestli to nenechat, aby jí to dorostlo. Teď jí bude rok...

arrow
profile_image
Anetěn
od 11. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak ta naše se podle mě ani moc nezměnila...má jenom světlejší chlupy na uších a na hrudníku.

Reaguji na Anetěn:
Jé, moje má hodně podobnou barvu, akorát k tomu ještě ty černé chlupy na zádech až k ocásku¨ Kolik ta vaše čivavka váží? Naše má 1.90.

arrow
profile_image
Anetěn
od 11. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zrovna o víkendu jsme ji vážili, má taky 1.90 kg. Jinak na zádech má sem tam taky pár tmavých chloupků, ale jde to vidět jenom z blízka.

Reaguji na Anetěn:
Jejku, ta je malinká a roztomilá Já mám krátkosrstou tříbarevnou čivavku a barevně se skoro nezměnila, bude jí v srpnu rok. Zesvětlal jí zespoda ocásek, na bílých pacičkách se jí udělaly krémové flíčky a na bílém bříšku se jí udělaly krémové flíčky jako kravičce Nepředpokládám, že by ještě dál změnila barvu. Kamarádka má dlouhosrstou čivavu a když byl malý, tak byl takový hnědo šedo a teď je světle hnědý.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na klaruskaska: Mohla bych se Vás prosím zeptat kde jsta stáhla střih na klokanku pro čivavku? Děkuji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené