Ahoj holky, potřebuji poradit. Před pár dny jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Těhotenství rozhodně nebylo plánované, ale bohužel se stalo. Dítě mít teď ještě nechci. Příští rok končím inženýra, na jaře chystáme s přítelem svatbu, poté se budeme stěhovat do USA, odkud přítel pochází. Ráda bych také ještě pár let pokračovala s modelingem a nedokážu si představit toto všechno absolvovat s dítětem, které by nám "narušilo" naše plány. S přítelem jsme se o dětech bavili, oba jsme se na tom shodli, že založit rodinu plánujeme až tak za 4-5 let. Přítel o tom, že jsem těhotná ví a plně mě podporuje v mém rozhodnutí, ať už bych si chtěla dítě nechat, nebo jít na potrat. Zajímalo by mě ale, kdo kolikátého týdne je možné jít na potrat? Moje doktorka má do konce týdne dovolenou a nemá za sebe záskok abych se případně zeptala. Hned v pondělí se k ní chystám, ale do té doby bych byla ráda v obraze. Pořád mě totiž hlodá, jestli dělám správně, že chci jít na potrat, tak abych věděla kolik mám ještě času na rozmyšlenou. Na internetu se pokaždé píše něco jiného, tak bych byla ráda jestli máte někdo osobní zkušenost, nebo to víte přesně. Děkuji

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Internet ví vše...

Cituji:

1. Do 12 týdnů – Je-li těhotenství mladší něž 12 týdnů (tj. do 3 měsíců), lze jej ukončit z jakéhokoliv důvodu, pokud is to žena přeje.

2. Do 24 týdnů – Do 24 týdnů trvání těhotenství (tj. do 6 měsíců) jej lze ukončit již jen z důvodů zdravotních, obvykle pro přítomnost genetických odchylek a vrozených vývojových vad plodu, nebo pokud je dalším těhotenstvím ohrožen život ženy.

3. Nad 24 týdnů – Nad 24 týdnů lze těhotenství ukončit již jen pro těžké poškození plodu neslučitelné se životem, nebo když je těhotenstvím závažně ohrožen život matky. V takovém případě se dá nicméně provést císařský řez a dítě nad 24 týdnů může být schopno přežít v inkubátoru – těhotenství je v takovém případě ukončeno předčasným porodem a o potrat se nejedná.

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Do 12.týdne, resp. 3.měsíc, ze zdrav.důvodů do 24.týdne. Běž k dr.co nejdříve, jinak hodně štěstí a žádné komplikace

Reaguji na Kajulina:
miniinterrupce do 8 týdnů těhotenství, klasická interrupce do 12 týdnů.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Miniinterrupce do osmého týdne, klasická do dvanáctého týdne. Být tebou, tak nečekám a zavolám na ambulanci v blízké nemocnici, kde by zákrok provedli. Nevím, jak se s přítelem chráníte a navíc nic není stoprocentní, ale dávejte si větší pozor, abys nemusela interrupci podstupovat znovu. Každopádně ti přeju hodně štěstí a žádné komplikace .

Nevím v čem by vám to dítě překáželo? Hlavně lepší jak se narodí ještě co budeš v ČR. Jak se to narodí v USA, tak když se budeš chtít rozvést, tak to dají Amíkovi. Když plánuješ svatbu a budoucnost, tak mi to přijde škoda jít na potrat. Kdyby jsi plánovala život bez závazků, tak bych to ještě pochopila. Já osobně jsem proti potratům a toto mi přijde zbytečné. I když je to tvoje rozhodnutí a ty na něj máš právo. A co se týče modelingu, tak jsem se v něm také pohybovala a znám dost lidí a nevidím v tom nějakou velkou budoucnost i tu finanční. Přijde mi škoda jít na potrat s dítětem, které vzniklo v nějakém pevném vztahu z lásky. Ale tak rozhodni se sama. Holky už ti poradily. Hlavně mě překvapila reakce tvého přítele, že se mu to tedy také nehodí. Tak jasně, že jste to oba neplánovali, ale stejně. Aby tě to jednoho dne nemrzelo.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kajulina: je to boj o čas
- Potratová pilulka RU-486 do 49 dnu od poslední menstruace (ale myslím že bude k dispozici v ČR až v září, V USA od r. 2000
- do 8. - 10. týdne těhotenství se provede miniinterupce
- od 10. do 12. týdne se odstraňuje plodové vejce klasickou kyretáží
- od 12. do 24. týdne se aplikují lokálně nebo celkově prostaglandiny a po vypuzení plodového vejce se provede revize dutiny děložní tupou kyretou

http://www.gynekologie-brno.cz/interupce-brno.html

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zakladatelka se ptala do kterého týdne může jít na potrat a ne zda se nám to líbí nebo ne. Do toho nám nic není

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kajulina: Pořád mě totiž hlodá, jestli dělám správně,

Přimlouvám se za dítě. Za těch 4-5 let ho už budeš mít odrostlé. Všechno se poskládá.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je snad jedno, jako na to máte vy názor,ne?

Cituji EleanorWoods: Hlavně mě překvapila reakce tvého přítele, že se mu to tedy také nehodí. Tak jasně, že jste to oba neplánovali, ale stejně. Aby tě to jednoho dne nemrzelo.

Není to tak, že se příteli dítě nehodí, když jsem mu řekla, že jsem těhotná, tak byl šťastný, ale zároveň jsem mu hned řekla, že na dítě ještě nejsem připravená a že bych dítě chtěla až za pár let, až se pořádně usadíme a tak to on samozřejmě taky, dokonce i říkal, jestli si to dítě nechci nechat, že bychom to jistě všechno zvládli. Jeho rodiče bydlí od jeho domu v USA cca 30 km, takže by nám prý s dítětem pomohli, ale pokud dítě teď nechci, tak že to prý chápe a bude mě v tom podporovat.

No dítě by přišlo na svět během jara, v době svatby a navíc bych ještě neměla ani dokončenou školu, což mě stresuje ze všeho nejvíce.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kajulina: dítětem pomohli

Dokonce. Na dokončení školy- popřípadě dalších škol- budeš mít čas do devadesátky. Být matka- na to je jen docela krátký čas.

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj, já tě nebudu nějak moralizovat, jen ti napíšu svoji zkušenost. Já byla na potratu v květnu, ale z toho důvodu, že jsem musela, my si miminko s manželem moc přáli. Byla jsem ve 12. týdnu, ale vývoj miminka se zasekl na 7. týdnu. Normálně tě celou uspí a za pár minut je po všem. Budeš pár dní krvácet a nebude ti asi nejlíp. Pro mě to byl nejhorší zážitek v mém životě. Strašná bolest, ale ta psychická, jak pro mě, tak pro manžela. V listopadu bych měla rodit. Zatím mám jen problémy, vůbec mi nechodí MS. Doteď jsem se z toho nevzpamatovala. Já svoje miminko milovala, už když jsem našla dvě čárky na testu. Hlavně si to pořádně promysli, roste v tobě nový život, ale já to měla asi horší v tom, že jsem si mimi přála a byla to pro mě šílená rána.

Reaguji na Lucineni: Hlavně, že děláš chytrou ale nic o mě nevíš. Beru antikoncepci a většinou používáme ještě kondom, ale tentokrát jsem měla "pouze" antikoncepci a u té všichni víme, že není 100% ní. Tak se tu na mě laskavě nerozčiluj!

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kajulina: upřímně - docela bych měla strach, že to naruší váš vztah.
Přítel bude mít pocit (a určitě to od někoho uslyší) že jsi dala přednost SVÝM zábavám před JEHO dítětem.
Zvlášť když vám jeho rodina nabídla pomoc...

Sama jsem dělala VŠ jako rozvedená s dítětem při práci...hodně mých spolužaček mělo před porodem, po porodu, byly na mateřské...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené