Jaké máte zkušenosti, ať už pozitivní či negativní s učebnicemi pro výuku Business English? Dejte mi případně svá doporučení, budu moc ráda za každou reakci a za diskuzi na toto téma.

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My jsme se svého času učili z Commercially Speaking (Mark Irvine and Marion Cadman), nakladatelství Oxford...no a pak taky z International Express, rovněž z Oxfordu...a pro začátek obě slušné, řekla bych ...a líbí se mi, že ta první byla pouze v angličtině, takže i když člověk něčemu nerozuměl, musel se opisem naučit pochopit daný výraz...byla jsem spokojená.

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já se učila podle Business english in use z vydavatelstvi Cambridge. Mela jsem od nich i dalsi professional vytisky a za me spokojenost

Sháním něco, co by mohlo být fajn pro výuku "ajťáků" chlapů...
My ženský to učení vnímáme asi trošku jinak a navíc ti ajťáci znají spoustu různých výrazů, ale zase jim někdy dělá problém gramatika, něco takového, aby to prolínalo jak nová slovíčka a vazby, tak i tu gramatiku

arrow
profile_image
solete
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Možná jako doplňkový studijní materiál by pro chlapy nebyl špatný časopis Business Spotlight. Podat jim to formou zajímavých článků ....
Ale nevím, kolik do toho chceš investovat, platí se roční předplatné, ale myslím, že jedno ukázkové číslo zasílají zdarma.
http://www.periodik.cz/predplatne/casopis.php?akce =titul&titul=1911
http://business-spotlight.ihned.cz/
http://business-spotlight.ihned.cz/teachers-zone/
http://predplatne.economia.ihned.cz/cz/odborne-tit uly/business-spotlight/

Reaguji na solete:
Aha, zajímavý časopis, mrknu na to víc zítra.

arrow
profile_image
solete
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na 5Peta:
Mně se jednou do ruky dostalo takové mini vydání (byl to jen zkrácená verze - o telefonování, fráze) a mám ho doteď. Nějak se mi to z toho dobře pamatovalo, ani nevím proč
Zrovna nedávno jsem si říkala, že bych si to možná pořídila, ať se znovu "dostanu do angličtiny", na mateřské jsem ji totálně vypustila .... a učení z knih mě nebaví, líp si pamatuji věci z nějaké souvislousti. Tak si asi nechám poslat to ukázkové číslo.

arrow
profile_image
luckameli
od 18. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Market Leader není špatný, kombinuje slovní zásobu s gramatikou, jsou tam autentické texty a na konci lekce bývá case study, která vcelku nenásilně donutí studenty i k souvislejšímu vyjadřování.

arrow
profile_image
Boubinda
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já pracuju v jazykovce a pro výuku Business English používáme především sérii Business Result - pak už záleží na úrovni (BR intermediate, upper-intermediate, advanced), lektoři jsou s ní asi nejspokojenější. Pak taky používáme New Market Leader, případně International Express.

Holky, super, díky za rady, klidně přidejte ještě nějaký zajímavý nápad či obdobný časopis, zítra budu dělat velké bádání v knihkupectví a vše si to tam pěkně projdu

Dřív než založím nové téma, tak bych se chtěla zeptat tady, protože jste mi poměrně dobře poradily.
Takže můj nový dotaz zní asi takto- Jaké používáte materiály na zpestření výuky (dospělých)? Myslím něco jako hry, doplňovačky, úkoly ve skupinkách nebo ve dvojicích? Sháním nějakou dobrou knížku, ze které se dají kopírovat materiály.
Vím, že kdysi jsem viděla něco od nakladatelství Pinguin, ale bylo to pro děti tak do 12 let.
Potřebovala bych něco takového, poraďte prosím

Holky, ještě vás poprosím, když se mrknete na tento link: URL
nenapadne vás podle obrázku něco, s čím máte zkušenosti? A buď byste to doporučily nebo vyloženě nedoporučily? A případně z jakého důvodu vám učebnice nesedla.
Učebnic je totiž poměrně hodně, ale nechce se mi jednu po druhé v knihovně procházet, spíš bych chtěla omrknout přímo něco na doporučení.
Díky

Cituji 5Peta: Vím, že kdysi jsem viděla něco od nakladatelství Pinguin

toto už jsem všechno naštěstí dohledala a opravdu toto vydavatelství má hodně zajímavých vecí

Já mám zkušenost, že chlapi moc nemají rádi učebnice... Mně se osvědčilo spíš tisknout a vybírat různé materiály z internetu a spíš ta konverzace a vysvětlení gramatiky slovně. Většinou jsou líní něco číst

Reaguji na Gekonka: jj, přesně s tím mám taky zkušenosti, nechci s nima dělala vyloženě učebnici. Ráda bych se v těch učebnicích inspirovala.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené