arrow
profile_image
Markys44
od 9. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, jsem tu nová, tak se omlouvám pokud někdo už měl podobný dotaz. Mám problém. Minulý měsíc jsem uprostřed platíčka přestala brát antikoncpeci Softine z určitého důvodu (HA jsem brala protože jsem to nikdy predtim nedostala a bylo mi 16), MS jsem potom dostala po 3 dnech. Včera už to bylo 28 dní (což je obvyklá doba, kdy to dostanu) a furt nic. Hrozně se bojím, že když jsem to nikdy předtím nedostala, tak moje tělo prostě odmítá pracovat. Těhotná nejsem dělala jsem si těhotenský test 2x a je negativní. Za jak dlouho jste dostaly 1. MS po vysazení? Na vyvolávačku zatím nechci, chtěla bych aby tělo pracovalo samo. Byl by nějaký problém kdybych to dlouhou domu nedostala? Co když nebudu moct mít děti, ? Děkuji za odpovědi.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Markys44: Tvé tělo nedostalo ještě nikdy šanci, aby pracovalo samo bez zásahu hormonů, nemůžeš tedy teď čekat, že po vysazení hormonálky bude okamžitě pracovat jako hodinky. Za sebe vřele doporučuju Femigard - brát doopravdy tři měsíce v kuse 3x denně jednu lžičku. Nestresuj se, tím ničemu nepomůžeš, naopak... Bude to časem v pořádku .

arrow
profile_image
Quakee
od 26. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Markys44: (HA jsem brala protože jsem to nikdy predtim nedostala a bylo mi 16

No jestli to chápu dobře, tak jsi nikdy nedostala přirozenou MS, protože jsi v 16 začala brát HAK. Krvácení při braní HAK ale není menstruace. Menstruaci jsi tedy nikdy neměla a tak není vůbec jasné, kdy a jestli ji dostaneš. To, že jsi ji přestala brát uprostřed platíčka taky může způsobit zmatek v cyklu. To krvácení po vysazení totiž zase nebyla vlastně pravá menstruace.

Nemyslím to teď zle na tebe, ale podle mě je lékařské zvěrstvo nacpat holce ATK, pokud nemá ustálenou MS.

A kolik ti je let?

Jestli chceš pro sebe něco udělat, zkusila bych si měřit bazální teplotu, z toho zjistíš, jak na tom tvůj cyklus je a jestli máš vůbec ovulaci. Pokud bys to řešila u gynekologa, rozhodně tyto informace bude potřebovat. Před ovulací teplota klesne, po ovulaci rychle vzroste a tak vzrostlá se drží asi 14 dní (u každého jinak, ale každý cyklus na den stejně), než přijde MS. Pokud nemáš ovulaci, teplota nevzroste.

Někomu cyklus spraví kontryhel, mě nepomohl (užívala jsem ho ale z jiného důvodu), bylo mi z něho hrozně špatně od žaludku.

Cyklus ti může vynechat i ze stresu as 28 dní není zase tak moc, když jsi pravidelný cyklus vlastně nikdy neměla, je docela možný, že se to spraví za pár dní samo.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

3

Pokud to dobře chápu, tak jsi nikdy menstruaci neměla, jen krvcení z vysazení díky hormonům, ne?? Upřímně teda nechápu tvého gynekologa, že to s tebou řešil takovým způsobem. Nemá MS, dám ji hormony! Hrůza. Bejt tebou, koupím si kapky Gynex. Jsou přírodního rázu a podporují normální činnost cyklu. Nebo homeopatika. Rozhodně ne hormony,

Cituji VeronikaEma: Upřímně teda nechápu tvého gynekologa, že to s tebou řešil takovým způsobem. Nemá MS, dám ji hormony!

Naprosto souhlasím! Určitě by to chtělo změnit gynekologa.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené