Ahoj,
pokusím se tu zrychleně vystínit mou situaci a vás prosím o radu, či ještě lépe vlastní zkušenost. Sama už nevím co s tím.

Na ebay jsem vyhrála aukci, jenže jsem si nevšimla, že prodejce má sice uvedeno, že posílá zboží po celé Evropě, ale ČR tam zahrnuta není. Nyní nemůžu platbu přes paypal dokončit, protože právě není stanovena výše poštovného do ČR.

V panice jsem psala prodejkyni, zda-li je možné zboží zaslat do čr a poštovné nějak dodatečně do aukce doplnit. Prodejkyně je velmi ochotná, zjistila mi výši poštovného do ČR s tím, že mi zboží zašle, ale mě platba stále nejde ukončit. Dnes, po pár dnech řešení této situace mezi námi, mi poslala:
Can you send me your email address so I can send you a payment request for the additional postage cost. You can also pay for the coat and original postage few as requested.

Rozumím, že po mě chce email, kde mi pošle žádost o doplacení poštovného. Ale půjde pak zaplatit aukce i následné poštovné přes paypal? Nemá s tím někdo prosím zkušenost, jak to chodí, v takové situaci?

Jsem už vážně zoufalá, jsem na ebay i v angličtině nováček a hned toto...

Za každou radu velmi děkuji!

arrow
profile_image
Adriana13
od 4. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla by to nastavit přímo u sebe na paypal, já jim tedy vždy napíšu, že mi nejde zaplatit, napíše mi to hlášku, že prodejce nenastavil poštovné do mé země, že mám změnit dodací adresu nebo kontaktovat prodejce. Stačilo mi tedy vždy jen požádat prodejce a bylo to ok. Když dáš platbu na paypal, tak ti to přímo napíše kontaktovat prodejce, tak tam zkopíruj ten text a pošli jí to.

Reaguji na Adriana13: to už jsem udělala a ona mi na to dnes odepsala, že chce ten email...nevím, možná je také poměrně nová, tak to neumí, už nevím, jak jí to mám vysvětlit, že si to musí nastavit u sebe...

Háže mi to tuto hlášku:

One or more of the items below cannot be purchased because the seller has not specified shipping costs to the location selected
Change your address or remove the items to continue
You may also contact the seller for an exception

To jsem jí už přeposlala, hned v první zprávě co jsem jí psala...

Reaguji na mroskvicka: Děkuji moc za radu, nenapadlo mě, že to lze i takto! Vážně děkuji Email jsem ji už poslala, tak snad už to konečně bude brzy za mnou, mám z toho akorát nervy.

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já osobně bych ale spíš poprosila prodejce, zda mi tu aukci nezruší, protože jsem přehlédla to poštovné ... Prodejci někdy vyhoví, pokud tedy po tom předmětu neprahneš...

Cituji mroskvicka: Pošli jí svůj email který máš spárovaný s paypalem. Ona ti přímo na paypal zašle fakturu na které zřejmě bude připočtená i částka za poštovné. Ty to odklikneš rovnou z paypalu, to už zaplatit půjde, jelikož to nebude nijak svázáno s ebay.

dělám to tak nějak podobně na ebay zadám post code k té dané zemi,do poznámek ale napíši poslat na registrovanou adresu zaplatím aukci s poštovným třeba po USA když je to ebay.com
potom poprosím prodejce o jeho email který ma na paypal účtu a tam mu zbytek do poštovného pošlu fast,easy and no problem

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené