Ahojky, rozjíždím soukromé podnikání a potřebuji potencionálním klientům rozeslat ,,aktivní" e-mail kde budou obrázky, odkazy na stránky, no prostě pěkný poutavý e-mail...jsem v tomto úplný laik a tak potřebuji vědět jestli dokážu vytvořit takový e-mail sama (v tom případě kde ho vytvořím) nebo ho mám někomu zadat (kolik je cena za takový e-mail) ... předem děkuji za informace....

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji crazybee: potřebuji potencionálním klientům rozeslat ,,aktivní" e-mail kde budou obrázky, odkazy na stránky, no prostě pěkný poutavý e-mail...

Ja viem, že to nie je odpoveď, ale pokiaľ nie su potenciálni klienti deti do 10 rokov - NEROB TO.
Prísť komukoľvek príčetnému od potenciálneho obchodného partnera email, kde je blikajci obrázok, farebný text, písané comic sansom... Nie, fakt nie.

Inak, html podporuje snáď každý freemail klient, príp. ak máš outlook, tak aj tam to spíšeš (stačí mať povolené html pri vytváraní emailov, ono je to tam defaultne nastavené). Tie základné príkazy zvládaš?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji lulamae: Ja viem, že to nie je odpoveď, ale pokiaľ nie su potenciálni klienti deti do 10 rokov - NEROB TO.
Prísť komukoľvek príčetnému od potenciálneho obchodného partnera email, kde je blikajci obrázok, farebný text, písané comic sansom... Nie, fakt nie.

Tesat do kamene! A k tomu dodávám, že html maily často neprojdou přes spam kontrolu, nebo se příjemci nemusí zobrazit korektně, pokud používá jiného poštovního klienta nebo webové rozhraní e-mailu. Odkaz na stránky dáš i do normálního mailu a obrázky do přílohy, sice to nebude prvoplánová nádhera, ale minimálně je to funkční.

Podívej se na newslettery třeba od Alzy apod. - většinou je v těle mailu obrázek rozřezaný na pole a každé pole má přidělený nějaký odkaz. Vypadá to dobře a funguje to, ALE tyhle firmy to nelepí někde na koleni v Outlooku, alébrž používají profesionální mailingovou službu.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Easyway: že html maily často neprojdou přes spam kontrolu, nebo se příjemci nemusí zobrazit korektně, pokud používá jiného poštovního klienta nebo webové rozhraní e-mailu.

Jo, to som zabudla.
Ja mám napr. defaultne HTML vypnuté, tzn ak mi aj niekto pošle takýto email, program ho "nasilu" odformátuje na obyčajný text a potom to vyzerá zvláštne (kvôli rozloženiu textu, nenáväznosti - chýbajúce obrázky atd.)

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lulamae: pokiaľ nie su potenciálni klienti deti do 10 rokov - NEROB TO.
Prísť komukoľvek príčetnému od potenciálneho obchodného partnera email, kde je blikajci obrázok, farebný text, písané comic sansom

Většinou s tvými názory souhlasím, ale tady jsi fakt vedle. Když něčemu nerozumíš, nepleť se do toho, vypadá to pak trapně především pro tebe. Protože:

Cituji crazybee: ,,aktivní" e-mail kde budou obrázky, odkazy na stránky, no prostě pěkný poutavý e-mail

Fakt nemusí znamenat to, co si představuješ. Naopak, témě všechny profesionální e-maily jsou dnes dělané tak, jak popisuje zakladatelka a rozhodně nevypadají tak, jak píšeš.

Cituji Easyway: Odkaz na stránky dáš i do normálního mailu a obrázky do přílohy, sice to nebude prvoplánová nádhera, ale minimálně je to funkční.

Ano, ale takový mail nikdo příčetný nebude brát jako seriózní obchodní mail.

Reaguji na crazybee: Ať se dostanu k věci, mrkni na http://mailchimp.com/ - zvládneš s tím všechno naprosto jednoduše

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji marilyn: Fakt nemusí znamenat to, co si představuješ.

Beriem, nemusí.
Napriek tomu, mnoho ľudí si pod tým predstaví presne 90. hrôzu.
"Veselé" mnohofarebné písmo, obrázky ešte z wordartu v texte a tak vôbec.
To je to, čoho som chcela slečnu vyvarovať.
Pretože také emaily, bohužiaľ, ešte stále chodia.

To pod tvojím odkazom je ok a príčetné (tak vyzerajú napr. newslettery, s tým nemám problém).

Myslím, že rada, ať se do toho nepouští, je to nejlepší, co mohla dostat. Už jen protože není schopná si do Googlu zadat 3 - 4 anglická slovíčka, která by jí dopomohla k řadě různých nástrojů, kde by si to vyzkoušela a sama zjistila, zda je schopna si to vytvořit či nikoliv.

Cituji marilyn: Ať se dostanu k věci, mrkni na http://mailchimp.com/ - zvládneš s tím všechno naprosto jednoduše

Ten pravděpodobně nepříchází v úvahu. Proč? Protože musíš mít souhlas od příjemců, než maily rozešleš (jinak se jedná o SPAM, který může být nahlášen na UOOU a věř mi, že někteří to dělají, protože je tato nevyžádaná sdělení otravují).
A vzhledem k tomu, že v úvodu se píše o "potencionálních klientech", nemyslím si, že by souhlas měla.

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sajunka11: Protože musíš mít souhlas od příjemců, než maily rozešleš

No to samozřejmě. Vždycky se předpokládá, že má souhlas od příjemce, je úplně jedno, jakým způsobem chce mail posílat. Pokud zakladatelka ten souhlas nemá, tak je to už diskuze o něčem jiném, reagovala jsem pouze tipem na službu, která se jí může hodit.

Cituji sajunka11: Už jen protože není schopná si do Googlu zadat 3 - 4 anglická slovíčka, která by jí dopomohla k řadě různých nástrojů, kde by si to vyzkoušela a sama zjistila, zda je schopna si to vytvořit či nikoliv.

S tím ovšem naprosto souhlasím, sama jsem si to při čtení dotazu říkala.

Většině velmi děkuji za odpověď....Google...co to je? To u nás na vesnici neznáme.

Reaguji na crazybee:

A co jsi udělala před tím, než jsi se zeptala? Google jsi evidentně nepoužila.

Na blbou otázku, blbá odpověď.
A) Jak máme vědět, jaké jsou tvé schopnosti, co umíš a s čím máš zkušenosti? Na to ti můžeme odpovědět max to, že ano, jsou lidé, kteří to zvládnou, stejně tak jsou lidi, kteří to nezvládnou. Kam patříš ty, víš, resp. budeš vědět po vyzkoušení jen ty.

"Chci auto, kolik mě bude stát?" - k tomu bych přirovnala tvoji otázku na to, jaká bude cena. Neuvedla jsi, co tam má být ("obrázky a odkaz na stránky" = "ať má to auto kola a volant"), zkrátka nic, na základě čeho se dá určit cena (má to být unikátní vzhled? šablona? chceš jen šablonu, nebo i obsah? stačí ti tam naházet jen obsah? máš obsah? ošetřená autorská práva k obrázkům? ...). Takže ti opět můžeme odpovědět, že cena za vytvoření bude od 100 Kč do třeba 10 000 Kč.

// To je reakce na to, co jsi původně odeslala a následně pěkně změnila )

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené