arrow
profile_image
leonna
od 27. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sáro, pochopila jsem to dobře, že máš nyní vlasy 45 cm? na fotkách to vypadá, že máš skoro do pasu! ale jsou krásné! já mám tak těch 40 cm a je to tak do půli zad..klidně bych si ještě 20 cm nechala dorůst..

Když se tak zamyslím, tak si nevybavuji jedinou starší dlouhovlasou paní (nad 50 let), která by mě přiměla k tomu, abych si řekla: "dlohovlasost je hezká i ve vyšším věku".

Sama jsem dlouhovlasá (teď jen do půlky zad, ale dříve téměř k ledvinám) a na své dlouhé vlasy nedám dopustit. Je mi 32 let a "za mlada" jsem si také myslela, že po třicítce to půjde dolů. Ale ne! Vlasy jsem nechala jen zkrátit do půlky zad a myslím (tedy nemám to programově v plánu, jen to tak cítím), že s přibývajícími roky je budu postupně zkracovat a na 40. rok života to vídím tak na ramena.

A když se dívím kolem sebe na ženy kolem padesátky, tak se mi většinou líbí různě vtipně zastřižené mikáda, ne vlasy úplně krátké, ale něco šmrcovního tak k bradě maximálně, dlouhé vlasy v pozdním věku, mám na mysli opravdu dlouhé do půlky zad, mi připadají bez šmrncu.

Zrovna včera na obědě vedle nás seděla krásná dáma, asi tak 55 let, a měla velmi vkusně zastřižené vlasy asi tak 2 cm pod uši, takový neklasický typ mikáda, vypadala perfektně.

arrow
Neprodává v Bazaru

Jedna moje kolegyně, 55 let - vlasy dlouhé na lopatky, odbarvené na blond, takové jako bez života - děs a hrůza. Nikdo jí neřekne jinak, než Zlatovláska

arrow
profile_image
chava
od 30. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

záleží na typu a zachovalosti ženy, kvalitě pleti...mnoha věcech. Ale faktem je, že plynutím času ženy svoji ženskou prostě ztrácejí.Ke " zmužnění vzhledu pak příspívají / ovlivněny stále se opakujícími opisovanými "radami" v časopisech o věku a údajném omlazení vzhledu krátkým sestřihem / tím, že sestřihnou vlasy do tvaru hokejová helma. Kdo to nezná, tak tedy : krátká ofina, obstříhané uši dokola, ve předu před ušima malý cancourek a vzadu zástřih nad krk. Pokud si myslí, že to zachrání jakoby melírem ve stylu černá - blon´datá nebo trvalou, tak říkám - nezachrání.Vypadají všechny stejně , přísně, nežensky, nesexy. Snad by to zachránilo třeba použití gelu ala mokrý vzhled, nápadná bižu nebo výraznější líčení...ale to se nekoná.Zůstává jen uniformní nuda jako přes kopírák.Dámy prominou palbu do vlastních řad, ale je to tak.Starší dáma nemusí mí vlasy do půl zad, ale delší pod lopatky, proč ne? Ohromně to zženšťuje a omlazuje.

arrow
profile_image
chava
od 30. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Příklad šmrncovní ženské, co už není nejmladší a má dlouhé vlasy. Blanka Matraghi! To je kus! Působí velmi žensky a vůbec ne trapně!

arrow
profile_image
Radull
od 26. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já myslím, že to vůbec na věku nezáleží, někdy starší dáma má dlouhé a krásné vlasy a naopak spousta mladic mají dlouhé, neupravené. Záleží na kvalitě, hustotě vlasů, stylu oblíkání..

chava
A co teprve Marie Rottrová.. Mně přijde, že čím je starší, tím je hezčí (ženštější).

arrow
profile_image
sharon76
od 22. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nezaleži na tom kolik te ženské je ale na tom co ji sluší. Ja jsem skoro celý život nakratko, několikrat jsem vypěstovala kratké mikado a jenom jednou vlasy po lopatky. A musím říct že mi ty dlouhé vubec nesluší. Prostě jsem typ na kratké vlasy.

sharon76
Nezaleži na tom kolik te ženské je ale na tom co ji sluší.
chava
Příklad šmrncovní ženské, co už není nejmladší a má dlouhé vlasy. Blanka Matraghi!
Toto je opravdu hodně individuální...
Spousta žen vypadá v kratších vlasech strašně a zdůrazňují jim všechny nedostatky a jiným zase sluší.
Já osobně několikrát v životě krátké vlasy zkusila a katastrofa (mám trochu širší tvářičky). Navíc mám extrémně jemné vlasy, které hodně plihnou, nedrží, kroutí se nevhodným směrem...
Je mnohem jednodušší je nějak sepnout.
Tak jsem rozhodnutá nechat si dlouhé vlasy až do smrti.

Také bych řekla, že záleží spíš na typu obličeje než na nějakých předpisech z doby Gutha-Jarkovského. To už by musely být na kluka Zeta-Jones, Cameron Díaz, všechny Zoufalé manželky (tedy až na jednu) a vůbec půlka ženského světa. Někdo je prostě typ na polodlouhé či dlouhé, jiný na krátké až kraťoučké. Hlavně by nic z toho nemělo být trapné.

mně ještě letos bude 39 a vlasy mám do poloviny zad a vůbec mě nenapadlo že bych si je měla osříhat. Takové jako je mám teď jsem je nikdy neměla a krátké mi vůbec nesluší. Ostříhat se to dá vždycky, tak proč to dělat teď, rozhodně se necítím stará na dlohé vlasy, vlastně na nic

Fakt záleží na typu. Ale viděla jsem třeba Meryl Streep a na ní se mi to už fakt nelíbí, navíc měla na hlavě pár vlasů, vypadaly jak umaštěný, takový šedivý, upláclý a dlouhý....to už je lepší pak polodlouhý. Ale to už je zas jinej věk, než o jakým se tu asi bavíme

arrow
profile_image
efča
od 7. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jé, tak to jsem ani netušila, že jsem IN Já měla vlasy do půli zad a ve 30 jsem měla strašnou potřebu udělat radikální změnu a šla jsem úplně nakrátko. A to jsem měla opravdu kvalitní a husté vlasy, ale tak nějak už mě štvala péče o ně. Tím jak byly husté, trvalo mě třeba i 2 hodiny než jsem z nich vytvořila hezký účes. S krátkými vlasy jsem i s mytím a úpravou hotová za půl hodiny. Ale myslím, že to není o věku, ale o tom jak se člověk cítí. Někomu vyloženě krátký nesluší. Všeobecně je u vlasů důležité aby byly čisté a upravené a o to jak se v nich člověk cítí.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle téma mě velmi zajímá. V poslední době vidím hodně žen kolem 40, co si nechávají narůst vlasy. Dokonce i paní, u které by mě to ve snu nenapadlo. Neměla ta otázka být položená spíš: Odkdy být dlouhovláskou?

arrow
profile_image
Tatou
od 29. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Se mnou jela jednou v tramvaji babička, mohlo jí být určitě přes 80 a měla dlouhé rozpuštěné vlnité blond vlasy, ale to vám byla taková nádhera, nemohla jsem z ní spustit oči! Měla je opravdu husté a kvalitní, vypadala jak zjevení z pohádky, prostě krása

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené