arrow
profile_image
Ivettkaa
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bydlím ve starém cihlovém bytě, kde mají stěny "póry", tedy nejsou hladké jako stěny v novostavbách, omítka je stará. Rekonstruovali jste někdo staré stěny? Při googlování jsem narazila na různé pojmy - stěrkování, keraštuk, perlinka, broušení, penetrace... Nechci si na to brát firmu, spíš jen nějakou pomocnou sílu. Jaký postup a jaké materiály byste mi doporučili nakoupit? Předem děkuju!

arrow
profile_image
moony
od 16. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, dávali jsme perlinku. Měli jsme firmu, stálo to asi 250m, manžel si to už chce dělat v dalších místnostech sám. Třeba na youtube jsou návody, aspon on se to tam učí

arrow
profile_image
Ivettkaa
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Aha, děkuju, našla jsem si, jak perlinka vypadá - a jak "to jde po sobě"? Nejdřív třeba něco oškrábat, nebo rovnou lepit perlinku? Co přijde na tu perlinku potom, než se bude moci malovat (finální krok)?

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ivettkaa: a jak "to jde po sobě"? Nejdřív třeba něco oškrábat, nebo rovnou lepit perlinku?

Tak správě oškrábat, potom nanést perlinku a lepidlem ji zahladit....Dále nanést jemnou omítku a pak vymalovat....

arrow
profile_image
Ivettkaa
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mroskvicka:
myslím, že to je přesně to, co potřebuju

Ahoj, nedávno to přítel dělal na bytě, který jsme koupili. Nejdřív jsme oškrábali novou omítku: to je děsná práce, opravdu. Mě to moc nešlo. CHce to dost síly a je to fakt makačka. Člověk si u toho dost zanadává Potom se to penetruje (natírá penetrací, aby se to jakoby odmastilo), pak se dává nová omítka a pod ni perlinka. Pak se zas penetruje myslim. Přítel to dělal poprvé. Jen nasledoval videa na youtube (v angličtině) a pak to zkusil. Po dodělání první stěny už měl grif a šlo mu to. Vyjde to i víc jak desetinásobně levněji než od firmy, když si to uděláte sami. Ale počítej s tím, že všude je šíleně moc prachu, to se totiž nakonec brousí. Je z toho strašný nepořádek. Kdybychom v tom bytě už bydleli, tak si to neumím představit. Bylo to tam jedno velké staveniště plné prachu, nepořádku.

Tady je jeho video, co natáčel. Jdou tam vidět ty oškrábané zdi. Bylo na na nich několik různě barevných nátěrů. [youtube=https://www.youtube.com/watch?feature=pla yer_embedded&v=vJF-6xMb4cA]

[youtube=http://youtu.be/vJF-6xMb4cA]
Nejde mi ten odkaz vložit...

URL

Napotřetí video

arrow
profile_image
angor
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ivettkaa: Musíš prostě udělat nové štuky, taky jsme dělali ve starým baráku. Perlinka (síť pod štuk) se používá na zpevnění - rozhodně jsme jí nedávali všude. Vhodná je na rohy, na strop (bývají tam takové praskliny), no a na stěnu tam, kde jsou praskliny nebo je potřeba jí zpevnit. Samozřejmě musíš nejprve stěny oškrábat, napenetrovat, nalepit perlinku, přes to štuk. Pokud si chceš opravdu vyhrát, tak použít ještě sádrovou omítku, kterou pak budeš brousit - to je pak omítka opravdu hladká jak stůl. I nejjemnější štuk má trochu strukturu. Pak se musí nechat vše vyzrát a před malováním napenetrovat. Vše dělá přítel, on byl tak při ruce různým řemeslníkům už odmalička, já na tohle ruce opravdu nemám a hlavně je to docela těžký. Já akorát tak brousila a malovala.

Reaguji na Ivettkaa: Jedno z řešení je použí sádrokarton a vyrovnat tak staré zdi a stropy. Sádrokartonje poté krádně rovný a hladký. Sice se ti trochu zmenší prostor ale při aplikaci sádrokartonu je možné byt zateplit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené