arrow
profile_image
Labello
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý večer.
Můj otec týrá, bije, omezuje a ponižuje matku od té doby, co se vzali (dvacet let). Máma nesmí chodit do práce, nesmí se malovat, pěkně se oblékat, nesmí mít přátele. Dost často k tomu využívá nás, jeho děti. Když jsem byla malá, tak mi například vyhrožoval, že jestli mamku nepřinutím, aby odešla z práce, že se oběsí. Nejstarší sestru vyhodil z domova, nám, včetně mámy, zakázal jakýkoliv kontakt s mamky příbuzenstvem (včetně babičky).
Dneska mi sestra říkala, že se ráno vzbudila a máma byla celá potlučená, poškrábaná a má naražená celá záda. A nejmladší sestra (5 let) to okomentovala slovy "Kdyby tatínek maminku strčil jenom o kousek víc, tak se mohla uhodit do hlavy a umřít. A já nevím, jak se volá sanitka." Hrozně mě to vyděsilo, že by se to vážně mohlo stát a že otec nechá pětileté dítě, aby se dívalo.
Snažíme se to se sestrou nějak vyřešit, ale myslíme, že v podstatě nemáme moc šanci- máma nikdy nic nehlásila a otec je poměrně vlivný a mezi lidmi oblíbený.
Jak se domácí násilí řeší, nejsou- li přímé důkazy?
Děkuji

arrow
profile_image
Karolkaa
od 18. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jsou přímo organizace a webové stránky, kde jsou odborné rady a telefoní čísla a další kontakty na lidi, kteří jsou zvyklí řešit tyto situace. To, co popisuješ je opravdu hrůza. Nnenech to být. Už jen kvůli své mamince a tvé malé sestře, ať má aspoň zbytek dětsví pěkné.Taky by z toho mohla mít trauma. Nemůžete vzít maminku se sestrou od otce pryč aspon prozatím, než se to vyřeší? Promiň, vím že to teď bude znít hnusně, ale ať se klidně oběsí. (myslím, že to stejně neudělá, protože je to ten typ slabocha, co mlátí ženy) já si myslím, že ho stejně nemůžeš mít za toto nějak ráda. A přeci nenecháš žít mamku a takhle malé dítě v takovým hororu. Takže zadej do googlu domácí násilí a mělo by se ti to zobrazit. Je to myslím dokonce bezplatná linka (ale to teď nevím jistě) Určitě ti poradí jak postupovat. Hlavně rychle, ať škoda na zdraví a na duší není až příliš velká!!

arrow
profile_image
kristiana
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teda, to je mi moc líto. Zkušenost žádnou nemám, ale možná by ses mohla zkusit obrátit na nějakou nadaci proti domácímu násilí a tam by Ti mohli poradit jak máš postupovat. Třeba i jak navést maminku, aby to nahlásila. Ale asi bude těžký boj, pokud za celou tu dobu nic neřekla. Držím moc pěsti ať to dobře dopadne.

arrow
profile_image
kytkaa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nedopusť ať se na to ta malá musí koukat. Bude poznamenaná na celej život, vím o čem mluvím. Jak radí Karolkaa, obrať se na nějakou organizaci, tam ti poradí jak se nejlíp zachovat, jak pomoct. Problém je, že mě vůbec nepřekvapuje, že to mamka nijak neřeší. Dvacet let je hodně dlouhá doba a ona je totálně v jeho područí, dokonce až tak moc, že si zdravě neuvědomí, jak to malý dítě tim trpí.

arrow
profile_image
Nyalop
od 23. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Doslova mi spadla čelist... Nějak mám slov.
Všechny důležité informace jsou na domacinasili.cz, případně se můžeš zeptat v poradně na iDnes.cz. Dále, aby mamka šla za lékařem na vyšetření. Spíše Ti poradí kvalifikovaní lidé, ale myslím, že důkazy by se určitě nějaké našly.

já bych se při první příležitosti zbalila a odjela pryč,někam kde mě nenajde nebo krodičům a určitě to náhlasila.tohle není normální a myslím že to může zajít i dál. prostě nějak zrpacuj mamku a odjedte, kor dkyž s vami byldi ještě petilete dite. POžadala bych o rozvod a vice už to neresila začala bych někde nový život. Vím je to těžké ale co můžete ztratit? max nějaký majetek a co to je oproti životu.

arrow
profile_image
verula
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

reaguji]Karolkaa[/reaguji]
presne tak, tak ako píše Karolkaa a radí ti radí dobre, existujú azylové domy, kde sú ubytované týrané ženy aj s deťmi to pre prípad, keby nemala kde bývať ...atď ... len sa neboj toho že by sa obesil, to je len určitá forma psychického vydierania, neboj sa držím palce necha sa to vyrieši čo najskôr...
domáce násilie je trestný čin a veľa žien sa bojí ohlásiť tyrana ale niektoré organizácie majú aj právnikov a vedia v tom chodiť ....
www.DOMACINASILI.CZ tam sa pozri prosím

arrow
profile_image
verula
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nyalop:
bola si rýchlejšia

arrow
profile_image
Labello
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mnohokrát děkuji za příspěvky.

Bohužel, já i sestra jsme studentky, já s rodiči žiji (ne momentálně, ale zanedlouho se vracím zpět), tudíž mamku od táty vzít nemůžeme.
Ona je po těch letech už totálně flegmatická, věří, že je ošklivá, hloupá a úplně k ničemu (což není!), jak jí neustále tvrdí otec.
Nejstarší sestra je na antidepresivech (ji jako jedinou z nás otec bil) a tátovi rodiče dělají, že nic nevidí. Druhá sestra se to snaží brát statečně, ale když mámu brání, tak jí táta pak nedá žádné peníze. A vzhledem k tomu, že mamce veškeré finance zabaví otec, tak ona neví, co tedy má dělat.
Jednou jsme se sestrou volali i policii, když táta na mamku vytáhl nůž, ale byli to jeho známí, tudíž o tom žádný zápis není. Zkoušeli jsme i psychologa (sestře ještě není 18, tudíž jsme mysleli, že by se o to pak mohly zajímat sociální pracovnice), ale taky to bylo k ničemu.
Přestávám doufat, že to má nějaké řešení, paradoxně všechno hraje proti nám.

To je hrůza. Já myslím, že je potřeba jít k doktorovi, aby sepsal všechna zranění a měla to "potrvzené"(popř. to třeba i nafotit) to se potom také bere na polici jako důkaz nebo se mýlím? Možná se tohle mělo začít řešit dávno, leze mi z toho mráz po zádech. Pokud je opravdu tvoje mamka tak zmlácená, tak si myslím, že přístě by to klidně mohlo zkončit hůř, nedej bože aby to zchytala i ta malá holčička. Asi by bylo nejlepší je odvézt daleko odněj, ale to by musela souhlasit tvoje mamka, což bude asi problém viď.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

to je strašné! Zrovna nedávno byl na ČT1 český film s Ivanou Chýlkovou právě o domácím násilí...a bylo mi z toho úplně zle. Policie taky nic neudělala. To je hodně težký, když tvoje máma je s tím smířená...taky mě napadlo třeba ta zranění nafotit, ale nevím, jestli to k něčemu bude

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

okamžitě zkontaktuj ty linky a odejďěte všechny a na pořád, v tomto případně není nad čím přemýšlet (bydlet do azylového domu).

arrow
profile_image
Karolkaa
od 18. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Labello:

Holka netvrď mi, že je to proti vám..Je to smutný, ale vzdávat to a pak mít zkaženej život...vždyt jste čtyři ženský pokud se nepletu....maminka musela mít asi život o ničem a nedopusť aby to tak bylo nadále. Já vím, je to blbý takhle radit přes internet. Ale já bych na takový grázla nastoupila se vším co je možné. Určitě nemá známé na celé polici. Nejlépe ti opravdu poradí lidé, které najdeš na těch stránkách, kam jsme tě odkázali. Nenechte si zničit zbytek života. Za to to nestojí. Ať mamka může ještě zažít normální život!! Přeci jenom dřív by to bylo horší. Dnes je tolik možností, že do pár dnů můžete mít klid a vše může být jen špatná minulost. Je to velká změna po těch letech, ale nutná k tomu přežít a fungovat. Takto to nejde, to je snad jasný...Hlavně to řešte opravdu rychle a nečekej až se stane něco ještě horšího. Přeci jenom 20 let je mazec. Teď už, jak jsem pochopila, jsi starší a máš tu možnost. Víc nevím, co bych ti poradila. Ale nepiš tu, že je všechno proti vám. Není!! Svět je sice plnej s.v.i.n.í, ale jsou pořád ti dobří tady a pomůžou. Přeci jenom internet máš, telefon určo taky (takže to je hlavní...teď se odhodlat) A spravedlnost přijde, musíš jí trošku naproti. Hodně štěstí a už jen to dobré!

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Labello: Zajít k lékaři, sepsat to, klidně doma nafotit modřiny a veškerá zranění. Pokud podá trestní oznámení, tak milému papínkovi hrozí 10 dnů (nebo tak nějak) mimo domácnost. Pokud trestní oznámení nepodá, tak má lékařskou zprávu a otec by to měl brát jako varování.
Ty jsi dospělá, pokud jsem to pochopila správně. Chápu situaci, že se domů budeš vracet, ale už bys měla být schopná na otce zareagovat a nebát se mu postavit! Říct i to, co by nečekal. Nebojte se se starší sestrou být ofenzivní. Většinou to takového člověka překvapí a jemu sklapne. Taky s tímto mám zkušenost a stačilo varování. Často tyrana vyděsí představa, že zůstane sám se svým pokřiveným despotickým JÁ.

arrow
profile_image
kytkaa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

rozhodně zkus kontaktovat nějakou tu organizaci, tam ti pomůžou, poradí s tím jak na mámu. V tom je a bude ten největší problém. Já v tomhle žila od mala, byly jsme mlácený i my děti a máma nikdy neudělala nic. Né že by nechtěla, chtěla, ale ta psychika tý ženský je úplně zdupaná. Ta ženská si i vyčítá to, že s tím nic nedělá a zároveň nemůže, je to začarovanej kruh. Jseš hodná, že se snažíš s tím něco dělat, hlavně nepolev.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené