Prosím, piště tipy na restaurace, kde mají zajímavé vánoční menu a kde je o Vánocích i hezká astmosféra (Praha)

Reaguji na Lisa:
Kdekoli v domácnosti musí být atmosféra krásnější a příjemnější, než v té "nejdomácnější" restauraci v Praze, protože se jedná jen o provizorní řešení pro lidi bez zázemí a rodiny.

arrow
Neprodává v Bazaru

True: ale no tak, každý na to neni! Takovýhle řeči nikomu nepomůžou. Já trávila Vánoce různě a můžu Ti říct, že mnohem příjemnější atmosféra mi přišla v práci v herně o Štědrém dnu než v domácnosti u sestry přítele, kde jsem byla jen trpěný element. Hospodu nevim, ale neodsuzuju, návod na to správné trávení Vánoc neexistuje 😉

arrow
profile_image
hanelore
od 6. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Ellenuschka:

Vím, že v Alcronu mají štědrovečerní 7-chodové menu, Chateau St. Havel, Terasa U zlaté studně, nebo Francouzská restaurace Art Nouveau.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Kdekoli v domácnosti musí být atmosféra krásnější a příjemnější, než v té "nejdomácnější" restauraci v Praze, protože se jedná jen o provizorní řešení pro lidi bez zázemí a rodiny

Každý o tu domácí atmosféru nestojí. Nevím, proč by člověk, který si chce ŠD užít jinak, měl být hned latentní ztroskotanec, který nemá kam hlavu složit. Jeden známý mého táty např. kdysi strávil několik ŠD tím, že cestoval sám vlakem zimní krajinou a potuloval se jen tak venku (a zcela sám). Táta to tehdy taky viděl jako krajní zoufalství, ale třeba mně to přijde jako hezký a originální nápad. Furt lepší než obligátní vánoční šílenství, které zažívá "normální" většina uprostřed svého zázemí.
Konkrétní restauraci taky neporadím, ale sama za sebe bych se ani nepídila po něčem speciálním a prostě bych zašla někam, kde se cítím příjemně (pokud budou na ŠD fungovat), a vůbec bych neřešila, jestli nabízejí nějaké zvlášní sváteční menu. Takže já bych zvolila nějaké svoje oblíbené místo, kde je mi vždycky dobře... a odkud je příp. blízko na půlnoční

Cituji aksile2aksile: Terasa U zlaté studně,

Tak to v žádném případě. Byla jsem tam na obědě na té terase a tváří se to jako restaurace na úrovni (viz šéfkuchař) a bylo to pro mě dost velké zklamání, ale je to tak 4 roky zpátky.

Cituji aksile2aksile: Chateau St. Havel

Nenadchne neurazí.

Pokud někdo nemá v pohodě rodinné zázemí, tak chápu, že ho ŠD doma otravuje. Já mám super rodinu. Já to mám ráda. Nemám nic proti tomu, když to někdo oslaví jinak, ale zase nejsem pro ty názory, které tu jsou každý rok, že Vánoce jsou k ničemu apod. to jste všichni tak frustrovaní a nešťastní, že vás to tak otravuje a musíte kazit ostatním náladu?

Reaguji na EleanorWoods: Já byla u Zlaté studně v létě a nemůžu si stěžovat. A u Havla to mám naopak moc ráda-to už je dost individuální

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: to jste všichni tak frustrovaní a nešťastní, že vás to tak otravuje a musíte kazit ostatním náladu?

To přece nemá vůbec nic společného s frustrací nebo nešťastností či nefungující rodinou. Pro mě osobně jsou Vánoce o ničem, resp. o něčem, co mi není blízké, ze zcela jiných důvodů
Možná to máte jinak, ale já okolo sebe vidím jenom samé předvánoční uklízení, pečení, shánění dárků, protože se to tak má... prostě snažení a musení něčeho... přání šťastných svátků, místo aby si člověk snažil užít šťastně každý den v životě. Omlouvám se, píšu poněkud OT, ale tohle, co jsem popsala, se týká prakticky všech svátků, proto už žádné neslavím.
Mmch, v restauraci se přece dá oslavit ŠD společně s rodinou. Pak společná procházka zasněženým městem domů nebo do kostela... prostě jako na starých betlémech. Je to např. dobrá alternativa pro lidi, co žijou v malém bytě, kam by se větší společnost ani nevešla.
Já jsem ten dotaz pochopila tak, že Lisa chce strávit vánoční večer s někým blízkým. Takže jaké nefunkční vztahy?

Reaguji na mau-mau: Nepřisuzovala jsem nefunkční vztahy na Lisu, ale na lidi, kteří se k tomu zase budou vyjadřovat po svém.

Ano každý svátky vnímá jinak. Pro mě je to určitý smysl sblížení rodiny, alespoň 1x za rok v tom hektickém životě, kdy jsou ti lidé rádi spolu. Jasně nová doba, tak můžeme začít kašlat na tradice, svátky, rodný jazyk atd., protože je přeci moderní dělat si to podle sebe. S tím souhlasím, ale nemám ráda lidi, kteří potřebují očerňovat všechno i ty Vánoce. Je na každém jak Vánoce slaví. Někdo tedy vůbec a někdo zase funguje jako robot (gruntuje, peče milion druhů cukroví apod., ale toho člověka to tak baví a nebo si tu práci přidělává sám) Tohle moderní vymýcení tradic je hlavně proto, že spousta lidí vyznává ten ateismus a nedokáže ani vnímat tu pravou podstatu Vánoc. Pokud jsou rodiče, kteří vidí ve Vánocích jen to, že musí vydělat hromadu peněz na dárky pro děti (tablety, pc, apod.) a ještě se k tomu zadluží, tak to je také každého problém. Zároveň chápu, že lidé, kteří vyrůstali v rodině, kde se Vánoce neslavili apod., tak je to tolik nebere. Já mám Vánoce ráda, protože máme tu rodinou pohodu. Naštěstí Vánoce nikdo nezruší, protože obchody mají žně a tak se tu můžeme všichni dohadovat až navěky.

Cituji mau-mau: obligátní vánoční šílenství

to k tomu patří

Cituji mau-mau: "normální" většina uprostřed svého zázemí.

Třeba to bude tím, že normální většina to tak prostě chce.

Už jsme se dostali mimo téma.

Aha, koukala jsem na tu Terasu, ale teď tedy nevím, když čtu i o nespokojenosti. Nejraději bych šla někam na jisto. Do Alcronu bych nešla, přijde mi to tam krapet neosobní, na Vánoce spíš nevhodné.

Jinak se tu rozpoutala zajímavá diskuze. My ani jeden s manželem nemusíme typická vánoční jídla. On je vyloženě nenávidí, má to tak od mala, já si je dám, ale stačí mi v dalších dnech u našich. Chtěli jsme si udělat prostě takové romantické klidné Vánoce. Máme hlídání, takže jsme úplně sami....

V tom případě se zkus kouknout na tu Francouzskou restauraci Art Nouveau.Byla jsem tam několikrát a velká spokojenost.

arrow
profile_image
Sona80
od 5. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak my chodíme každým rokem s přáteli "na šneky" - ne na večeři, ale na oběd, vínko.. do
Tak pardon - opravuji, spletla jsem se... chodíme sem:
http://www.brasserielagare.cz
Chodíme s dětmi, takže do 16 hod max, abychom byli doma...

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: My ani jeden s manželem nemusíme typická vánoční jídla.

No tak v tom případě můžete jít do jakékoliv vaší oblíbené restaurace, kde to už máte vyzkoušené. To bude asi větší jistota než něco neznámýho.
Jinak si myslím, že jaký si Vánoce kdo udělá, takový je má, není jen jedinej správnej způsob jak je trávit, takže nechápu to odsuzování, ať už je někdo slaví, neslaví nebo prožije po svým. Někdo peče s nechutí, protože se "musí", další protože ho to baví a jinej si to cukroví třeba koupí.

Reaguji na blackberry: ony ne všechny ale mají otevřeno a ne všechny mají zrovna vánoční atmosféru...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené