arrow
profile_image
estrellita
od 1. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

yamaha
tak my jsme včera začali 5.lekci a říkala, že ještě asi dvě hodiny a taky nám tam dá rodilýho mluvčího
včera jsme prakticky celou hodinu jen konverzovali, pak jsme psali pisemku a až na konci jsme začali tu pětku...opět to pěkně rychle uteklo...na chvilku se tam stavil Pedro a spustil...když začne mluvit, příjde mi, že je k nezastavení

estrellita
a jak šla ta konverzace těm případům, jak jsi psala, že máš pocit, že tam chodí z donucení a že se neučí ani slovíčka?
A kolik Vás tedy chodí? Nás furt plný počet, tedy 10.

arrow
profile_image
columbina
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chodim do začátečníků. rok předtím jsem chodila půl roku do zlatnické,ale nedojela jsem celý kurz ptž jsem jela do zahraničí,takže teď v institutu jsem nedosáhla na pokročilou úroveň. Chodím jednou týdně na 3hodiny-ne vyučovací,ale fakt 3 což se může zdát hodně, ale hrozně rychle to uteče. bylo nás 14,pak 12 a teď se sejdem vždy tak max v 10. Hodina je hodně zábavná, střídání aktivit, střídání compaňeros abychom se navzájem poznali. Jedeme trochu podle knížky Aula int.,která mi teda nepřijde pro začátečníka úplně dobrá-vše ve španělština,takže i gramatika vysvětlená ale pořád nám nosí nějaké kopie,takže děláme z nich a pak také přístup do internetového databáze-z toho se dá doma procvičovat. Probrali jsme různé okruhy- zájmy, rodinu, psaní dopisu, ptaní se na údaje v dotazníku, popis osoby-jak se jmenuje,co má ráda, kde bydlí atd..vlastnosti, země- třeba tak,že ve dvojici každý měl jinou kopii s doplněnými městy,částmi španělska a musíš se ptát kde něco leží, druhý ti odpovídá,že to leží na sever od toho a toho..všechno se pořád omýlá dokola,až si to člověk vštípí.

Musím říct,že v kurzu ve zlatnické jsem uměla daleko více slovíček a časovat sloves, možná i větší přehled v předložkách,slovosledu. tady ale zase jsem schopna už v jednoduchých větách samozřejmě pomalu mluvit co potřebuji..

jinak ta knihovna jak je v institutu,tam můžete chodit i když nejste studenti. půjčování knížek, dvd... stačí se tam zaregistrovat osobně.

kurz stál nějak 3300 myslím,měla jsem nějakou slevu jako student, plus jsem prošvihla nějakou slevu za včasný zápis ale je to kurz jen do vánoc- tj za školní rok jsou 3kurzy. pak mají ty kurzy semestrální-tj 2 za rok,ty stojí trochu víc, nevím přesně koukněte na stránky.

doufám,že jsem vás neodradila od čtení dlouhého příspěvku

arrow
profile_image
saisanka
od 14. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji columbina: doufám,že jsem vás neodradila od čtení

vůbec ne, děkuji moc. O tom Institutu uvažuji, ale drhne to na penězích. V té knihovně jsem byla a přišla mi dost prťavá. Hledala jsem tam nějaké noviny nebo časopisy z Argentiny,ale nic.

arrow
profile_image
columbina
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

saisanka
já ještě neumim tak dobře, takže zatím jsem využila vypůjčení učebnice a dvdčka. Na víc zatím nemám ale máš pravda,že je malinká..

estrellita
Tak jsme dnes měli na celou výuku Marii, dočetli a dopřeložili jsme článek u 5.lekce, pak zase malá "písemčička", trošku konverzace a začali jsme malinko 6. lekci. Zase nás chválila, kolik nás chodí, zatím vypadla jen jedna holka, další ta nebyla jen dnes, tak asi nemoc. Mluvila o čtvrteční hodině, ale neřikala čas, že tam se nějak nechtějí učit. Ale jestli to byla tvoje hodina, tak to nebylo na tebe.
Že teď byly 3 její studentky, které se u ní učí rok, v Peru, a jak byly spokojené, že se tam domluvily.

arrow
profile_image
estrellita
od 1. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

yamaha
no já se včera učila slovíčka z páté lekce...a teda není to zrovna moc záživné téma v té lekci
u nás chodí pár stálic, ale jinak téměř vždycky někdo chybí....a vůbec bych se nedivila, kdyby mluvila o naší hodině...jsou tam fakt případy, že nechápu...no je to jejich věc, mě to je šumák
taky bych se po roce chtěla domluvit....minule nám dost vyprávěla o Kubě a bylo to moc zajímavý, to mě bavilo

arrow
profile_image
estrellita
od 1. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

yamaha
tak jaká byla včera hodina?
mě to minule strašně bavilo...hned na začátku hodiny nám teda rozdala papíry a že si napíšeme test, ale bylo to v pohodě a celou dobu jsme vlastně všechno opakovali a bylo to takový fajn...myslím, že se všichni snažili a chválila náskonečně snad upřímně
budete mít hodinu i příští týden?

estrellita
Ahojky, tak ještě jsem španělštinu nevynechala - musím se pochválit. A to minulé pondělí měl mladší syn chřipku, teplotu 39st. a já ho tu nechala manželovi. Ale měl sirup na teplotu, ležel a byl zaopatřený, stejně kdybych byla doma, tak v tu chvilku bych s ním už nic jiného dělat nemohla. Sice jsem měla chvilku špatné svědomí, ale ty 2 hodinky to tady zvládli.
Včera to byl docela mazec. Na začátku se nás zeptala, jestli jsme začátečníci. To se vždycky nasměju. Pak nám rozdala test na A4 otázky, a ať začneme odpovídat. Jenže mi už to psali předminule, tak jsme to přiznali a ona si to zase vzala. Tak jsem pak opakovali ty rodinné příslušníky, to je docela maglajs, tedy aspoň pro mě. Pak kus článku ze 7. lekce, přivlastňovací zájmena, pár slovíček ze 7. Úkolů až až - naučit slovíčka ze 7.l. (a to já ještě nezvládla ze 6 - blázinec kolem vánoc a obě děti postupně marodily), naučit časovat CONOCER, jedno cvičení písemně, naučit ta zájmena a popsat svého přítele či přítelkyni. Uf. A to vše na pondělí 21.12.
Vy už tento týden končíte, viď? Pak až po novém roce. My z toho tedy vypadneme na kratší dobu než vy.
Taky říkala, že si nás nechá, že jsme šikovní , že jí furt volá ten učitel Gabriel, který nás jednou na 45 min. měl, že kdy nás zase bude učit, že se mu u nás líbí pár objektů....

arrow
profile_image
estrellita
od 1. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

yamaha
tak kdypak máte espaňol?dnes, viď?měli jste ji i minulý týden?
a jaké byly svátky?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené