arrow
profile_image
petulkaaa
od 29. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Před dvěma týdny jsme s přítelem podepsali dohodu o provedení práce, konkrétně v jednom z brněnských callcenter. Po pár prvních směnách to ale vypadá, že pokud nebudeme mít nějaké procento úspěchů, rozloučí se s námi. Nikdo to sice neřekl na rovinu, ale vypadá to tak. Navíc je nás tam na brigádu poměrně dost. Chtěla bych se tedy zeptat, jak je to s výpovědí ze strany zaměstnavatele u dohody o provedení práce? Mohli by nás vyhodit okamžitě? Z jejich strany se nám to jeví jako hnusné chování. Máme naplánované směny na dva týdny dopředu, koupili jsme si tedy měsíční jízdenku, počítali jsme s penězi a nikdo nám předtím neřekl, že musíme za určitý počet odpracovaných hodin splnit nějaké procento úspěšnosti. Navíc jsme nebyli nejspíš dost obezřetní při podpisu smlouvy. Přišla paní z personálního, jenom nám rychle nadiktovala, co napsat do té a do té kolonky. Podepisovali jsme všechna možná ujednání a nikdo nám nedal čas na to, abychom si je pořádně přečetli. Kopii smlouvy doma nemáme Neporadíte někdo? Děkuji moc za každou reakci

petulkaaa
Divím se, že jste něco podepsali bez přečtení a ještě víc, že jste nedostali kopii smlouvy. Já bych do toho nešla. Ale stalo se. A myslím si, že pokud nesplníte ty procenta, zaměstnavatel řekne, že jste nesplnili pracovní podmínky a vy toho moc nenaděláte, bohužel

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zákoník práce v současné době nemá výslovnou úpravu skončení dohody o provedení práce, ale z charakteru této dohody vyplývá, že tato končí splněním sjednaného pracovního úkolu, na který jste byli přijati (a který je ve smlouvě vymezen, resp. případně odpracováním předpokládaného počtu hodin).

Další možnost je, že jste si způsob skončení DPP sjednali právě v této dohodě, proto bych si od zaměstnavatele vyžádala kopii dohody.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já teda nevím jak to je, nevyznám se v tom, ale u nás brigádníci taky pracují na DPP a když málo volají a nesnaží se, tak sse jim taky občas pohrozí, že pokud se nezačnou snažit tak můžou jít domů.

arrow
profile_image
Martinka21
od 30. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na dohodu můžes odejít z hodiny na hodinu, stejně tak zaměstnavatel tě může vyhodit z hodiny na hodinu. Záleží jak moc je šéf slušnej či ne. Ale může tě vyhodit okamžitě no :/ Proste řekneš že končíš a odejdeš, stejně tak můžeš být odejita.

arrow
Neprodává v Bazaru

Záleží co máš stanoveno ve smlouvě, chyba byla, že jste si jí nepřečetli a tudíž teď nevíte jaké jsou tam stanovy. Zkus si jí u zaměstnavatele vyžádat nebo se zeptej nějakého kolegy, pravděpodobně bude mít smlouvu na stejném principu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené