Chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo má doma dřevěnou podlahu? Mám na mysli napuštěná a navoskovaná prkna, která se pak tím padí dají vytírat...

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

my máme právě zrenovovanou dřevěnou podlahu

Kokinka
a jaká je? My ji plánujeme dát do baráku a zajímalo by mě, jak se udržuje, jestli je to pohodlné, hezké, příjemné, jestli studí nebo nestudí, jestli je tvrdá nebo ne, jak je náchylná apod.

lucinkaf

naši si chtěli dát dřevěnou podlahu na chatu, ale nakonec jim to ta firma vymluvila, protože není vhodná na psí drápy, hrozí poškrábání. Předpokladám, že je tedy měkčí než plovoučka...

Leni86
my jsme se o tom bavili v jedné prodejně a tamnám řekli, že na té podlaze je taková ochranná vrstvička, takže když se cokoliv stane, stačí přebrousit a znova přetřít, jakoby přelakovat

lucinkaf

to je fajn, ale když máš 40kg psa, tak to bys musela asi za chvíli přebrousit celou podlahu

Leni86
no to my právě nemáme, ten náš je jezevčík a to den tráví tím, že ho prospí

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My nemáme novou, máme 60 let starý barák a podlaha je původní. museli jsme ji celou zbrousit, nalakovat speciálním lakem, vytmelit, znovu zbrousit a hodit další dva nátěry. Musím ale říct, že kam se hrabou plovoučky, podlaha je nádherná, vypadá to strašně opravdově. Na nohy je teplá, příjemá, normálně ji vytírám. Ještě uvidím, co podlaha udělá s naší kočičkou až zjistí, že to je dřevo. Jinak ale opravdu cokoliv se stane, můžeš vyměnit prkno, přebrousit, přelakovat a jede se dál. Jo, než jsme ji zrenovovali, lezli jsme po ní týden po kolenou.

Cituji Kokinka: než jsme ji zrenovovali, lezli jsme po ní týden po kolenou

to my jsme si užili takhle s parketama, jenže problém je, že nejsou nalakované...Proto jsme se trochu víc začali zajímat o to dřevo, plovoučku máme taky a ta je na nás dost tvrdá a studená, což by to dřevo mělo vyřešit. Jediného, čeho se bojím, je aby to potom nevypadalo tak trochu selsky, aby to šlo prostě zkombinovat s moderním nábytkem, ale to by problém být neměl, že?

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No, vzhledem k tomu, že rekonstrukci domku děláme postupně a podlahy byly logicky první, tak máme hotové jen ty podlahy a jak ještě nejsou stěny tak to nedokážu odhadnout, ale je fakt, že pak musíš být asi opatrná s různými typy dřeva, hrozím se výběru dveří a zárubní. Zkusím ti sem hodit fotku hotové podlahy, stěny jsou po zateplení a před sádrokartonem, tak vypadají fakt hrozně

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Posílám ty fotky, věrněji vypadají ty světlejší, pak nám svítilo sluníčko a foťák nevzal dobře tu barvu.

vypadá to moc hezky...to je teda původní dřevo?

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Původní, fakt Přidávám fotku před, je z mobilu, ale dost věrná. Při broušení podlahy jsme ty prka na některých místech vzali skoro o 1 cm, bylo z toho strašného odpadu.

Kokinka
Tak to je neuvěřitelné, k nerozeznání. Teď to vypadá opravdu moc krásně, hlavně děkuju za ty fotky, ty mi daly moc Když tam jsou ty nátěry, tak můžeš vzít bez obav hadr s vodou a vytřít?

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

lucinkaf
Podlaha v patře byla dokonce napůl od nějakého barevného laku, fakt to vypadalo hrozně, po broušení neuvěřitelně prokoukly, sama jsem se divila. Jestli si chcete nechat udělat podlahy dřevěné nové, tak určitě budou ještě lepší. Normálně tam dneska vytírám hadrem a podlahám to vůbec nevadí.
Do budoucna budeme muset vyměnit několik prken, ale jinak na ně nedám dopustit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené