arrow
profile_image
Singulars
od 5. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat od roku 2004 jsem pobírala příspěvek na péči o osobu blízkou od 1.1.2007 se tato dávka změnila na příspěvek na péči. Dále o syna pečuji nic se nezměnilo, ale nevím jestli jsem neměla náhlasit na důchodové oddělení tu změnu, protože když jsem byla na úřadě, tak mi z PC vyjeli, že o syna pečuji od 1.1.2007, což mi připadá podivné, když o něho pečuji od roku 2004. Prosím o radu, nevím, jak jsem se měla zachovat, zda se změna měla nahlásit na důchodové oddělení a zda semi to bude počítat do odpracovaných let. Děkuji.

Na stránkách MČ Prahy 8 jsem našla tuhle informaci:

Pojištění osoby, které pečovali do 31.12.2006 o osobu převážně bezmocnou a v péči od 1.1.2007 pokračují, tuto skutečnost oznámí sociálnímu odboru, který jim na základě pokračující péče vydá potvrzení pro zdravotní pojišťovnu. Pojištění je dále hrazeno státem v souvislosti se zněním zákona 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění. V rámci důchodového zabezpečení se tato skutečnost považuje za dobu vyloučenou a doba péče se do důchodového zabezpečení započítává. Je však třeba tuto skutečnost oznámit správě sociálního zabezpečení.

Myslím si tedy, že bys to tedy měla ohlásit příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (nikoli tedy na nějaké důchodové oddělení).
Přeji Ti hodně štěstí.

arrow
profile_image
Singulars
od 5. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobré ranko, děkuji za odpověd Pořád mi to vrtá hlavou budu citovat z textu co mám napsané v papírech. Účast na důchodovém pojištění vznikne účastnéku řízení, pokud podá přihlášku k účasti na pojištění nejpozději do 2 let od skončení péče o blízkou osobu na Okresní správ socialního zabezpečení-důchodové oddělení.
Na té zdravotní pojištovně jsem byla. Peče mi neskončila, jen šlo o ten přechod, že dávka dříve byla vyplácena mě a od 1.1.2007 byla vyplacena synovi, tak nevím zda jsem to tam měla jít nahlasit nebo to stačilo jen náhlasit jen zdravotní pojištovně Hledala jsem na netu, ale nic jsem nenašla.

arrow
profile_image
Singulars
od 5. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moje tušení je, že jsem přihlášku podat měla a tím pádem budu muset o 2 roky pracovat déle. Prostě nevím o syna pečuji nepřetržitě od roku 2004 proto mě ani nenapadlo, tak tu příhlašku podat. V pondělí si zavolám na sociálku a uvidím, ale myslím, že mám smůlu.

arrow
profile_image
karamelka
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Singulars
Já jsem řešila stejný problém s babičkou a na důchodovém mi řekli, že se nemám starat, že změnu automaticky zaznamenají. Potvrzení si ode mne nevzali. Nahlásit se mám prý až po ukončení péče. U tebe je však divné, že tě nemají zaregistrovanou od toho roku 2 004. Rozhodně za tím jdi, ať něco neprošvihneš. Pak se ozvi, jak jsi dopadla. Moc držím palce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené