arrow
profile_image
Lerrien
od 11. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, mám doma bernského salašnického psa s má čtyřkovou dysplazii kyčlí. Zajímaly by mě vaše zkušenosti, např. jaké používáte léky, atd. Našemu pejskovi je 5 let, zatím ho naštěstí bolesti netrápí, ale nevím jak to bude v dalších letech. Tak pokud máte nějaké zkušenosti, budu ráda když se o ně podělíte

My užíváme doplňky na prevenci Canina Petvital Arthro-Tabs a Canina Calcina Calcium citrat. Vyzkoušeli jsme toho hodně, ale tohle se nám zdá nejlepší. U minulého psa jsme v jeho nejhorších stavech používali ještě něco, ale bohužel nevím název (zkusím zjistit). Každopádně nám doporučovali psa utratit, ale jedna odbornice na psy nám právě poradila ty přípravky. Hodně se mu to pak zlepšilo a přestalo ho to bolet. Jen peněžně to vyjde docela draho no.

Ideální je chodit se psem plavat - pes který má nemocné klouby potřebuje nasvalit, protože svaly do jisté míry tvoří oporu kloubu a díky nim by kloub mohl pracovat lépe. Pohyb ve vodě je na klouby navíc nejméně namáhavý. Pokud pes z nějakého důvodu neplave nebo to není možné, potom si zaplatit hodiny aquaterapie (nevím přesně název) Vím, že to dělají v Praze, není to nejlevnější...psa zavřou do takového boxu s vodou a on v tom běhá. Je to asi super i pro psy, co plavou rádi - přes zimu. Co vím tak výsledky jsou skvělý a extrémně to zlepšuje stav psa.

Hlavní je začít co nejdříve - prevence, prevence, prevence.

Jako preparát bych zvolila klasicky glukosamin, chondroitin, až bude mít pes bolesti, tak i s MSM případně jiným tlumičem bolesti (do té doby NE, nepoznali byste včas zhoršení stavu)

Velice dobré výsledky mají preparáty typu bomazeal - ze zelených mušlí. Je dražší ale opět moc super.

Dále doporučuji podávat hydrolyzovaný kolagen.

Hlavní je psa ani nepřetěžovat, ani ale nedopustit, aby měl nedostatek pohybu,. Musí mít kvalitní svaly, jak už jsme popsala výše.

A šetřete si pomalu penízky - když dojde k extrémnímu z¨horšení kloubu, někdy nepomůže už nic jiného než kloubní náhrada. Jeden kloub se pohybuje okolo 30-40 tis.

BTW příště až budete pořizovat psa, máte poučení - jedině papíráka a důkladně si projít rentgeny jeho rodičů a prarodičů, tj. brát jen psa po psech s dokonalými klouby.

arrow
profile_image
siky
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj ,já mám papírového psa velkého plemene a kyčle měl v pořádku. Bohužel lokty ne. Takže asi tak v jeho 4 letech začal kulhat a tak se to zhoršovalo, že jsme s ním museli na operaci.Stálo to cca 20 tis.,měsíc nemohl chodit,dávala jsem mu pak Alavis a vyléčil se.Teď už je skoro 2 roky po operaci a zatím žádné náznaky kulhání. Veterinář říkal, že psi středního věku se s tím obvykle dobře vypořádájí.Možná na stáří bude ale zase kulhat. Dávám mu preventivně Cartillan.
Držím palce,ať se to tvýmu psovi zlepší.

arrow
profile_image
Mishaaa
od 30. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lerrien, samotná dysplazie pejska nebolí, potíže dělá až následná artróza co se ve volném kloubu vyvine (a čím je volnost větší-tj. čím větší dysplazie, tím dříve se to může čekat ). Výborné je, jak psala Lisa plavání a osvalení, to je to nej co můžeš pro pejska udělat (náš 13letý LR tím že od mala plaval a byl velký turista-ikdyž klouby ok, začal mít problémy až před 3 lety-právě s artrózou která už vznikla stářím). My máme výborné zkušenosti se sirupem Aptoflex, Alavisem 5 a novým Roboranem 6 (i vzpomínaná Canina atd. sou výborné, ale při 3 velkých psech už se dívám i na cenu )

arrow
profile_image
Lerrien
od 11. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lisa: příště až budete pořizovat psa, máte poučení - jedině papíráka a důkladně si projít rentgeny jeho rodičů a prarodičů, tj. brát jen psa po psech s dokonalými klouby

papíráka máme, jeho rodiče dysplazii nemají a dokonce ani jeho příbuzný problémy nemají, bohužel není jediný z vrhu kdo dysplazii má. Přitom jsme na to když byl štěňě důsledně dbali a nepřetěžovali ho, tak už nevím .
Jinak plavat chodíme, i když neplave rád, tak ho ve vodě držím a plave na místě, no nadšený není ale co nadělá
A mockrát děkuju za rady

arrow
profile_image
Lerrien
od 11. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji siky: Držím palce,ať se to tvýmu psovi zlepší.

Děkuju moc, i tvýmu pejskovi přeju ať klouby nebolí
Reaguji na Mishaaa:
díky za vysvětlení určitě se na ty přípravky podívám

Děkuju moc všem

Reaguji na Lerrien: tak to se omlouvám, bohužel se to prý někdy nevyhne ani papírákům......v tom případě ale nemusí být průběh tak hrozný, jako u psů, kteří mají dysplazii vyloženě "v rodine"

Co jsem četla, i tohle na to má vliv a psi se zdravými předky mnohdy i se čtyřkovýma nohama prožijí úplně normální život.

Ale samozřejmě prevence, jak sem řekla, je důležitá.

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lisa: Hlavní je začít co nejdříve - prevence, prevence, prevence.

He, můj veterinář mi radil, při otázce, jestli není třeba už jako štěněti dávat nějaké doplňky, že ne, že dokud se neobjeví nějaký problém, není potřeba. Že by změna veta?

arrow
profile_image
petrka3
od 9. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, na toto téma dělám maturitní projekt a byla bych moc ráda kdyby jste mi pomohli Stačilo by mi kdyby jste mi poslali na mail: Petrka3 na seznamu
1) životopis pejska ( plemeno, fena či pes, stáří, o jakou dysplazii se jedná a v jakém je stupni, kdy se objevili první potíže, a pokud byla nějaká operace tak jaká a v kolika letech a co dáváte za chondroprotektiva či léky)
2) fotografie z období štěněte a z dneška popř. před a po operaci
3) videa ( chůze po dlouhodobém ležení min. 1hodina + zvedání se po této hodině, skok do auta nebo chůze do schodů, běh stačí klus, pokud jste zaregistrovali bonnihopping také jej natočte, pejska prosím točte z boku může být na vodítku s vámi či jinou osobou, pokud pejsek absolvoval operaci tak chůze před a po operaci )
4) RTG kloubů ale to nemůsíte většina jej nemá ale kdyby jste měli není to na škodu
Moc vám předem děkuji

Reaguji na kacii_: Naopak, je důležitý dávat tyhle preparáty zvláště štěněti v růstu. Zvláště velikým plemenům, ty totiž za krátký čas vyrostou strašně moc a to je velká zátěž pro kloub...

My dáváme od malinka alavis bez MSM a spokojenost. Plus žere chrupavky.

arrow
profile_image
Lenda21
od 23. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, mám ročního Rotvajlera a vyskytla se DKK na stupnici čtyři a hrozí,že ve třech letech odejde na zadní nohy. Doktor nám řekl,že se žádnému doktorovy nebude chtít do operace jelikož by mu museli sekat pánev a navíc tam není ani stoprocentní úspěšnost. Prosím nevíte zdali s tím nejde ještě něco udělat? Nechci ho vidět jak trpí bolestí a nemůže se postavit na zadní nohy...

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lenda21: Pomůže vše, co už tady bylo zmíněno. Specialista ortoped vás určitě s operací neodmítne, pokud tam nebudou jiné závažné zdravotní komplikace. U psů se už běžně provádí tyhle operace a dostane náhradní kloub.

arrow
profile_image
TeraBera
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doporučuji přípravky od firmy Orling, je to to jediné, co trochu zabralo. Doporučuji napsat jim přímo do poradny. I když já teda poprvé objednala Chondocan bez ptaní a nespletla jsem se.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené