arrow
profile_image
VerSip
od 9. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,

ráda bych se vás zeptala na váš názor ohledně epidemie eboly, jestli máte strach z rozšíření v ČR, co si myslíte o případném uzavírání hranic a podobně? Vzhledem k dnešním zprávám o možném prvním nakaženém v ČR začínám být lehce nervózní tak by mě zajímalo, jak to máte vy.

arrow
Neprodává v Bazaru

Lehce?Já jelikož mám děti,tak pořádně!Nechápu,že je pustili bez předem vyšetření na ebolu do ČR!
co si myslíte o případném uzavírání hranic souhlasím s tím...

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná to je ale "pouze" mediální bublina a manipulace, ale rozhodně to není nic, co by se mělo brát na lehkou váhu, si myslím.

arrow
profile_image
VerSip
od 9. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na siminči: To "lehce" měla být ironie.. Každopádně tomu taky nerozumím a hlavně nechápu proč někdo do těch oblastí vůbec jezdí! Já pracuji na recepci v hotelu kam denně přijíždí x lidí z různých koutů světa a o to více mě děsí, že nikde nejsou žádné kloudné kontroly atd.. Mám hrůzu jen když mi tu někdo podává klíče od pokoje a letmo se mě dotkne.

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě to taky celkem znervózňuje. Navíc mi tak nějak připadá, že svět jako celek za poslední dobu prochází epidemiemi jednou za druhou, ptačí chřipka, prasečí chřipka, teď ebola. Říkám si co to asi bude příště.
Taky si nemyslím, že by potenciální uzavření hranic nějak pomohlo, zvláště pokud už je nakažený člověk ve státě, a vesele rozšiřoval nákazu až do chvíle než se zjistilo, že je nakažený.
Všechny lidi, kteří s ním přišli do styku dohledat nejde, nemusel nakazit nikoho na letišti a ani rodinu, ale mohl to od něj třeba chytit zcela
anonymní člověk, se kterým ztrávil sotva pár minut. A ten to může vesele šířit dál zase než se přijde na to, že je nemocný, a stále dokola.

Dneska se můžeš pořád jen bát... Třetí světový, Islámského státu, Eboly. Ještě nedávno to byla španělská a prasečí chřipka, konec světa 21. 12. 2012...
Je na tobě, jestli chceš prožít život ve strachu (protože vždycky bude něco děsivého, co tě paralyzuje), nebo jestli se rozhodneš prožívat svůj život a dny, které ti zbývají, s radostí a klidem, bez zbytečné hysterie.

arrow
profile_image
Joye
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky z toho nemam uplně nejlepší pocit..dějou se teď poslední dobou "hezké" věci...
Ale pořád je to u nás zatím jenom podezření...tak budeme doufat, že se podezření nepotvrdí

Bože, v evropských podmínkách nemá ebola šanci se šířit. Je to jen nafouknutá bublina. V té africe ve třech státech za 6 měsíců zemřely jen 3tis. lidí. I na obyčejnou chřipku zemře xkrát víc lidí.

arrow
profile_image
Joye
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lady GaGa: zemřely jen 3tis. lidí.

nikdy nepochopim jak někdo v souvislosti se smrtí může použít slovo JEN

Jedná se nafouknutou bublinu a je zbytečné se děsit.

Právě jsem se z Afriky vrátila a za chvíli se tam budu vracet (do zemí zcela nezastižených).
Nikdo se eboly nebojí, nikdo o ní nemluví jako o potenciální hrozbě. Novinové titulky se jako u nás nepředhánějí v možných katastrofických scénářích.

Ano je hrozné, že někde umírají lidé na nevyléčitelnou, vysoce přenosnou nemoc, ale není to nic co by jsme už nezažili.
Navíc.. za rok, za dva, tu máme novou epidemii. Enykybenyky... která to bude?

arrow
profile_image
Míša-coco
od 1. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A proč by se u nás nemohla šířit? Lady Gaga?
No taky se dost bojím,každý den se to horší a je to zas v jiném státě..Jen fakt nechápu,to podcenování kontrol na letištích,nebo proč tam nestoply linky dokud by ta ebola nebyla pod kontrolou..Dneska jsem někde četla článek,že ebolu jako takovou má patentovanou USA a než ebola vypukla tak si ten patent na ní žádaly:něco ve znění,že ebola je majetkem USA a každý nakažený nemá právo ebolu šířit.Moc jsem tomu nerozuměla,ale že jsou různé teorie,že jí Američani vypustily schválně,zredukovaly počet obyvatel v Africe a získaly tak půdu kde je nerostné bohatsví ..No nevím,ale i takové jsou teorie..

Cituji Joye: nikdy nepochopim jak někdo v souvislosti se smrtí může použít slovo JEN

Ono záleží s jakými proměnnými počítáš.
Slovo "jen" je v případě pandemií na místě. Zde 3 tisíce není nijak závratné číslo.
Ale pokud by se jednalo o 3 tisíce mrtvých při pokusu přeskočit kaluž, tak to opravdu bude na pováženou.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dneska mě pěkně nasrali ve zprávách. Člověk se nebál dokud to nebylo v ČR. Teď se jen modlit (obrazně řečeno) aby to nebyla ebola co má ten chlap ,ale to by byl v celku zázrak . Byl v hodně postížené oblasti, takže to nevidím dobře. Ebola je to od minuleho roku kdy bylo nakažených málo. ze začátku prosince se nakazil malý chlapec v Guineii. Pak se to šíří dál a za tento rok je zatím nejvíce mrtvých .Navíc je to ten nejhorší kmen eboly. je jich myslím 4-5kmenů ještě. Mrtvých je více než 3000 už. A počet mrtvých stoupá. Blíží se už 4000 mrtvých.nejvíc mě štve že se to bere na lehkou váhu . Ebola je horší než nějaká chřipka na kterou byli vakcíny. Stačí se na to podívat a každému je to jasné. Je to jako rozklad zaživa. A nevěřím že se to šíří jen tělními tekutinami ,na takové pohádky fakt nevěřím. když ti podruhé řeknou že zase dotykem.. Dotykem každopádně. Tomu bych věřila. Mělo by být zakázono do těch rizikových oblastí létat a kdo by tam chtěl přece jen letět tak a´t si tam zůstane když je blbej,ale proboha ať je netahají sem nebo to bude jako ve španělsku . A že se to šíří jen v tropech ,tomu snad nemůže někdo normální věřit. Jakmile to bude tady ,tak si myslím že nebezpečí hrozí. Však si vemte jaké je to zdravotnictví celkově a o politice ani nemluvě. na všechno je času vždycky dost, a začnou dělat teprve něco až bude pár deset tisíc mrtvých ,ale to už jaksi bude pozdě.Škoda mluvit. Vždy to začně tak že to někdo přitáhne a postupně nakazí další lidi kolem sebe ,které nezná a ano stačí pár minut a ti další lidi nakazí další kolem sebe tak tak je to dokola až je pandemie. Ono stačí že je docela dlouhá inkubační doba 21dní.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

koukněte na aktuálně .cz mluví tam vakcinolog. Jmenuje se to : Svět ebolu podcenil, Afriku musíme izolovat, říká vakcinolog.

Odkaz bohužel nelze poslat. takže to podle názvu najdete kdo bude chtít.

arrow
profile_image
VerSip
od 9. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Koukám na to.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené