arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, každoročně bojuji přes zkouškové s tím, jak vše stihnout a zároveň nesedět jen u učení a sportovat atd. Mám problém s tím vydržet delší dobu u učení, často si dělám pauzy a nakonec zjistím, že jsem téměř stejně dlouho měla pauzu jako se učila Proto se chci zeptat, jak vypadá váš den, když se máte učit. Jak si ho poskládáte, abyste se opravdu něco naučily a zároveň třeba stihly něco udělat v domácnosti, jít na procházku a podobně. Popřípadě jak dlouho se učíte na jednu zkoušku, jak moc riskujete a jdete na zkoušku, ikdyž vše neumíte (vím, že záleží na škole, ale taky na osobním přístupu)?

Většinou záleží, na jak těžkou zkoušku se učím. Navíc když mám lenivé období, tak si dávám tak 3 dny navíc na učení, protože vím, že občas se nechám rozptýlit. Zrovna jako teď

Většinou to prolínám tak, že se začnu učit hned odpoledne třeba 2 hodiny, pak jdu na net, nebo ven se jen tak projít, pročistit si hlavu, s někým si pokecat a za další hodinu jdu na učení opět. Většinou to stihnu vše se na zkoušku naučit. Řeknu si že prostě musím, pustím si nějakou příjemnou hudbu, zjistila jsem že dobře zvolená hudba dokonce podporuje učení, .. no a jdu na to. Takhle to stále opakuju od odpoledne až do večera a má to (tedy v mém případě) efekt Taky je dobré si předhazovat, že výborně zvládnutá zkouška přináší pocit uspokojení a motivace

arrow
profile_image
Eveline
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám teď taky zkouškový, na zítra se učím občanský právo..já to dělám tak, že když vím, že je zkouška těžší, materiály si stručněji přepíšu ručně (většinou zabere tak dva dny pokud píšeš tak od 3 do 6ti, pak jít ven) a jak se to pak učím, tak mi stačí tak 2 dny abych si to zapamatovala, mám fotografickou paměť takže dle svých poznámek se to naučím dobře, pamatuju si, kde to a to bylo napsáno... Fakt to funguje, ale je to fakt otrava přepisovat..doporučuju jen u zkoušek, které moc nelezou do hlavy..

arrow
profile_image
Teri86
od 23. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já s tím taky občas bojuju, většinou ze začátku zkouškového, pak si zvyknu Dělám to tak, že si předem určím, kolik času mi příprava zabere, látku rozdělím do jednotlivých dní a přidám pro jistotu jeden den. Na konkrétní den si pak podobně jako Helena sepíšu tematické celky a ty zhruba rozvrhnu (např. A: 9-11h, B:13-15 atd.). Tak mám přehled, kolik mi zhruba zbývá volného času na jiné aktivity. Hotové pak odškrtávám. Je super pocit mít všechno škrtnuté a moci jít spát nebo se třeba dívat na film apod Když něco nestihnu, tak podle situace buď obětuju nějakou jinou činnost a nebo to přesunu na ten volný den.

arrow
profile_image
Mpty
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, já vám tak závidím, že se k učení dokážete dokopat. Podle toho testu jsem jasný prokrastinátor ... prostě mě pořád něco rozptyluje (jdu se napít, pak mi je zima, jdu se obléct, pak se jdu znova napít, pak na záchod, pes chce jít ven, jdu se najíst, zkontrolovat maily atd.)
Nejlépe se mi učí večer a v noci (až na to že se mi chce spát). Dneska plánuju učit se tak do jedné ... do pátku se musím našrotit ještě 160 stránek. Nejhorší je, když nad tím sedím a nemůžu se soustředit - myslím na jiné věci, pak se učím 3 stránky hodinu

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Učím se zásadně v noci, za tmy a ticha, do rána. Popíjím u toho nechutně silné kafe a pracuji efektivně. Stejně jako Teri86 si ráno sestavuju list.

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

učím se jedině přes den, večer mi to nejde.
tak v 9 vstanu, posnídám... v půl desáté se začnu učit. učím se zhruba do pěti, pak mám už volno. podle toho, kolik se toho tedy musím naučit, běžně se na zkoušku učím 3 dny, ten první mi to nikdy moc nejde... podle náročnosti předmětu mám 15-30 minut na otázku a pak 5-10 min pauzu. kolem jedný mám delší pauzu na oběd.
otázku (nebo část látky) si nejdřív přečtu a podtrhám. pak si jí odříkávám jako před zkoušjícím tak dlouho, než si to pamatuju. když si něco nepamatuju, napíšu si to na barevný papírek a pak se tomu vrátím. no a když se mi hodně chce, tak si udělám hodně zkrácený poznámky ke čtení třeba v autobuse, před spaním nebo tak. ale to u musí být. te´d to mám v plánu na státnice, jinak je to spíš výjimečné

jestli je to efektivní, nevím ale něco se vždycky naučím. a vždycky na zkoušku jdu, pokud sem to aspoň četla. říkám si, že sem tomu nevěnovala moc času, ale nějaký peci, tak to zkusím. když to nevyjde, nauím se příště důkladněji. ale to sem musela jen jednou

jo a samozřejmě si napsat, co se chci naučit a pak to odškrtávat, to mám moc ráda. dokonce si některé papírky i schovávám, jako že sem dobrá, že sem to zvládla

Cituji quititek: běžně se na zkoušku učím 3 dny

To ale asi nestuduješ nic těžkýho že?

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na bucinek07:
nevím jestli těžkého nebo ne, studuju právnickou v praze na UK. ale je fakt, že zatím druhým rokem, takže třeba to časem bude delší období

Reaguji na quititek:
Tak to si malej genius esi zkoušku zvládáš za 3 dny

arrow
profile_image
Terez16
od 21. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bucinek07:
No tak ono to někdy třeba jinak nejde ), já mám taky v průměru 3dny na zkoušku, když mám týden, tak jsem šťastná, ale stane se mi, že mám i 3zkoušky za týden, tak co nadělám.
Osvědčené metody, jak holky psaly - přesný program, já se většinou hoďku učím a 15minut pauza, co mi nejde do hlavy si vypíšu na papír a učím se to před spaním. Pak mi taky pomáhá si vypsat otázky na papírek a průběžně na to vypisovat odpovědi, když odpovím správně, tak papírek vyhodím, pokud špatně, tak si tu otázku nechám znova na odpověď.
Další dobrá metoda je učit se ve 2-vzájemně se zkoušet, i když to je asi většinou problém

arrow
Neprodává v Bazaru

Děkuji za názory. Mě šlo hlavně o to, jestli se učíte celý den, od rána do večera a jak to v tom případě děláte, přinutit se hned od rána se učit, když máte celý den před sebou. Mně se teda tohle většinou nepoštěstí. Jak to děláte s prací/brigádou? Nepracujete přes zkouškové? Já například studuji dvě školy, chodím na poloviční úvazek a starámse o domácnost.

arrow
profile_image
Terez16
od 21. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já dělám vysokou dálkově, pracuju, takže se učím jen víkendy a odpoledne, případně, když je čas v práci. No a je pravda, že v té době jde stranou jak domácnost tak zábava )), naštěstí přítel studuje se mnou, takže to chápe a vzájemně si vypomáháme. Já jsem ten typ, že se snažím mít všechno co nejdříve za sebou, takže si zkoušky plánuju rychle po sobě, ať mám během měsíce všechno hotové a na ten měsíc zaberu a učím se o 106 a vše ostatní jde fakt stranou

Tak já se učím hlavně večer. Jsem jasný typ sova - spím dlouho, ráno moc efektivně nefunguju, ožívám večer. Co se týče mého způsobu učení - já si látku čtu. Když je nutná kniha, tak čtu, udělám výpisky. A výpisky pak čtu. Třeba i nahlas. Hodně mi pomáhá, když někomu tu látku mohu nahlas prezentovat. Jinak já nejsem typ na průběžné učení, prostě několik dní před zkouškou (ne, že bych si dala na zkoušku třeba 14 dní - taková mě ještě nepotkala, ale obávám se, že potká) si začnu tu látku číst, vypisovat. Jinak zkouškové je pro mě období, jak se pořádně vyspat Ale mám uvnitř sebe ,,hodiny" které, když jde do tuhého, mě donutí řádně máknout.
Jinak podotýkám, že studuju dvě VŠ - politologii a na UK práva.

arrow
profile_image
Babbu
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Téda holky, klobouk dolů. Já studuji dálkově a učím se po večerech. Přepisuji si to, a pak se z toho učím. Pamatuji si pak přesně kde a jak to bylo napsané. Jen teď jsem z jedné zkoušky po 5 minutách odešla, měla jsem okno a motalo se mi vše dohromady, byla jsem z toho úplně vedle. Nejsem na to zvyklá, vždy jsem šla s tím, že umím a udělala jsem. Jsem zatim jsem jen v 1.ročníku, ale jsou to práva (BIVS - právní administrativa)
S tím odbíháním to znám, taky to dělám, ale máme nově baráček a spoustu práce okolo a k tomu doma nemohoucí tchýni a samozřejmě ještě práce do toho, takže občas je to na zblbnutí. Učím se večer a v noci.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené