arrow
profile_image
Leňulína
od 6. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím vás. Chodíte/ chodila některá z vás na jednu z těchto škol a fakult? Mám mnoho dotazů, co se týče náročnosti a výběru oboru. Chtěla bych jít na kombiované studium, abych mohla chodit do práce a později i vychovávat prcka. Bydlím v Českých Budějovicích, takže by, co se týče dojíždění, byla přijatelnější Jihočeská. Budu vám všem moc vděčná, za jakékoli rady a připomínky.

arrow
profile_image
deluxe
od 6. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám za sebou rok na EF na Jihočeský, ptej se na cokoli

arrow
profile_image
Leňulína
od 6. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to je super! Nečekala jsem, že se tu někdo najde. Jaký obor sis vybrala? Mě by lákal obor účetnictví a finanční řízení podniku. Ale určitě by ch si vybrala jiný, kdybych se dozvěděla, že je nejtěžší. A jací jsou vyučující?

arrow
profile_image
deluxe
od 6. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já chodím na řízení a ekonomika podniku. Je to hodně zaměřený na management, spíš ten vrcholový. Pokud já bych si měla znova vybrat jaký obor, tak jdu znova na ten, na kterém jsem. Pokud bych šla na kombinované studium, tak bych možná taky uvažovala i o tom účetnictví a finančním řízení podniku. Rozhodně bych nikdy nešla na obchodní podnikání. Oni mají obory hodně podobných předmětů. A pak nějaké, které jsou pro ten obor typické. Obchodní podnikání mi přijde, že není vůbec ničim zajímavé (respektive žádnými předměty). Že je to takový hrozně nudný obor. Na učitele si nejde moc stěžovat. Řekla bych, že dokážou ve většině případů vyjít vstříc (ale výjimka se najde všude). Mě se na škole dost líbí. Neměnila bych. Všechno zvládám celkem s klidem a to bych neřekla, že to nějak s učením přeháním

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím, já taky studuju na JČU EF a obor mám obchodní podnikání. Nepřijde mi nudný, jak tvrdí deluxe, ale to už je věc názoru. Jsem spokojená a myslím že se to dá v pohodě zváldnout. Kamarádka chodí na ten obor účetnictví a fin. řízení podniku a je taky velmi spokojená, ale je pravda, že šla z gymplu a byla docela chytrá. Ten obor je hodne zaměřěnej na počítání - ať už matika, statistika nebo fin. účetnictví a to já moc nemusim Ale jestli tě to baví, tak by v to neměl být problém. Na ten obor jak chodím já, tak tam matika samozřejmě také je, ale třeba statistika už je tam jen jeden semestr oproti dvou semestrům u oboru jak si zmiňovala. Přijde mi, že ten obor se zaměřuje dost do hloubky, kdežto obchodní podnikání má od každého něco. Ten třetí obor (ekonomika podniku) mi přijde nejpohodlnější, protože co jsem vždycky koukala na jejich rozvrhy, tak mají mnohem míň předmětů a takové ty (pro mě) lehčí.

arrow
profile_image
Cassidy01
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, tak studuji na VŠE management. Přijímačky jsem dělala na obě školy. Na VŠE je větší problém dostat se - přijímací zkoušky jsou mnohem těžší Studuji třetím rokem, takže se klidně ptej

arrow
profile_image
Leňulína
od 6. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj. Matika mě celkem baví a i mi jde, pokud chci. Jenže na VŠ bude asi mnohem větší náročnost, takže bych raději uvítala, kdyby jí tam bylo přece jenom méně. Můj obor na SŠ nejintenzivěji vyučuje tyto předměty: ekonomika, hospodářský zeměpis, management, mezinárodní obchod, marketing, účetnictví, informační a komunikační technologie, aplikovaná psychologie, právní nauka, cizí jazyk. Takže bych chtěla obor, který nejvíc navazuje na tyto dané předměty.

Reaguji na Fragolepe: Ekonomika podniku není bohužel v kombinované formě studia, jinak by to byl můj největší kandidát.

Jaký druhý nejlehčí předmět jaký obor považujete?

Moc vám všem děkuji za vaši ochotu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejlehčí je ekonomika podniku, pak obchodní podnikání a za nejtěžší považuju ten obor s financemi a s účetnictvím. Ale je to z mého pohledu, já matiku a účto ráda nemám a na UFŘP je toho až až.

Ahoj ráda bych šla na JČU na obor ekonomika podniku nebo obchodní podnikání. Zajímalo by mě, jak ste se připravovali na příjimačky? Jsem z obchodní akademie, a když jsem koukala na ukázku z příjmaček z matiky tak sem jen valila oči. Většinu látky ani nebereme. Jaké to bylo pro vás?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené