arrow
profile_image
leny_v
od 11. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, uvažuji, že půjdu v Praze s přítelem do podnájmu (1+1 - 40m2), ale v jednom z nabízených bytů se topí elektrickým přímotopem a voda ohřívá elektrickým bojlerem. Někde tady v diskusi jsem našla, že je to hroznej žrout elektřiny a když přišlo vyúčtování, nestačila se majitelka divit. Této situaci bych pochopitelně chtěla předejít..

A tak se ptám - má někdo s tímto druhem topení zkušenost? Jaká je cca útrata měsíčně? Jsem hrozná zmrzlina a nerada bych doma klepala kosu

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji leny_v: Někde tady v diskusi jsem našla, že je to hroznej žrout elektřiny

Tak ono záleží o jaká zařízení se jedná spíše jde o to že elektrika je drahá a proto lidé raději volí jiné alternativy než právě elektriku.

arrow
profile_image
von.tease
od 16. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

my máme byt 1+1 - 50 m2 a vytápíme dvěma přímotopy + máme bojler, sporák... všechno na elektriku. pracuju doma, takže se topí, PC, TV... atd. běží celé dny. zálohy máme 2300/měsíc a stačí to (ani tenhle rok jsme neměli nedoplatek).
myslím, že důležité je najít si správný tarif a topit, jen když je to levné (třeba u nás jsou v případě využívání přímotopů speciální tarify, kdy je 20h/den elektrika levná). já mám na tyhle hodiny nastavený termostat a taky v tyhle hodiny i peru, vařím.... co se dá.

arrow
profile_image
ayyy
od 3. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já mám přímotop i bojler, přímotop vůbec nezapínám, klepu kosu ) sice tu mám asi 15 stupnu, ale aspoň nebudu mít žádný astronomický účet. a s tím bojlerem nevím no, mám z toho taky trochu obavu, ale uvidím až v červnu, kdy přijde vyúčtování. jinak platím měsíčně 630 a to mi tu jede nejvíc ten bojler a sporák, jinak ani nic. ale přímotopy žerou jak blázen, lepší je plynový topení.

arrow
profile_image
MTabulka
od 15. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tak bojler tak hrozný není, v tom bych problém neviděl. A ten přímotop? Možná se mrknout po olejovém radiátoru, který sice žere podobně, ale jen tak nevystydne a je to podobné teplo jako z normálního radiátoru. A na tyhle metry to ani tak nebude nijak závratná částka.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené