arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

chtěla jsem se zeptat, máte některá podobný problém s endometriozou a jak s tím zápolíte? Máte nějaký přírodní lék na tyto bolesti nebo jak si od bolestí pomáháte vy? Radana.

arrow
profile_image
Iveta
od 4. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

radana,
endometriozu mi zjistili cca před 5 lety, byla jsem na operaci a od té doby mám pokoj, jenom mi doktorka napsala antikoncepci s nízkým obsahem hormonů, protože mi bylo řečeno, pokud nebudu v jiným stavu nebo nebudu tělu doplňovat hormony pilulkama, tak se endometrioza stále může vracet.

Radana: pokud ti někdo zjistil endometriozu, je vždy dobré ji nechat laparoskopicky odstranit a pak na nějakou dobu nasadit antikoncepci. To proto, že laparoskopie sice odstraní endometriozu, ale jen v tu chvíli viditelná ložiska. Mnoho jich ještě může být nastartováné vypučet Antikoncepce ale bohužel endometriozu neléčí. Jediným skutečným lékem ( na delší dobu) na endometriozu je těhotenství, což se sice hezky říká, ale hůře provádí, protože ten, kdo má oendometriozu, často nemůže otěhotnět. Endometrioza je běh na dlouhou trať, nikdy se stopro vyléčit nedá, vždy se může vrátit, někomu za rok, někomu za deset. To je individuální. Také žádný lékař zatím nezjistil, proč se někomu délá a někomu ne. Většině žen ale nezpůsobuje žádné problémy, ani bolestivá mestruace s tím nemusí ( ale může) souviset. Samozřejmě záleží na rozsahu endometriozy, někdo má jedno, dvě lžiska o velikosti milimetr, někdo jich má desítky o velikosti centimetrů.

arrow
profile_image
nimpo
od 21. 10. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

radana
promiň ,že se zapojuji,když o endometrioze nic nevím,ale já sama jsem měla hrozně moc bolestivé menstruace, kvůli bolesti břicha jsem si musela brát na 2-3 dny dovolenou, bylo mi špatně a velmi jsem krvácela ( na noc jsem měla 4 vložky a pod sebou ručník ).Menstruace trvala 9 dní a bylo to děsné.Po antikoncepci Mirena nemám menstruaci,přestala jsem úplně krvácet, nemám ani špinění a bolesti břicha přestaly.

Iveta
já teda nevím že by se endometrioza dala operovat, to je pro mě novinka, je to tkáň která prorůstá do děložní svaloviny, a jí jsem měla například velký problém s otěhotněním, ale nikdo mi neřekl že je vhodná, nebo že se operuje tento stav a to chodím do nemocnice k Apolináři

Libi:

endometrioza jsou nárustky děložní sloznice mimo dělohu, tzn, že děložní sliznice je tam, kde být nemá a může krvácet a to vadí. Nárustky se dají laparoskopicky odstranit, ale samozřejmě jen ty viditelné, laparoskopická operace sama o sobě problém neřeší, ale je většinou prvním krokem v léčbě.

já vím že jsem to měla prorosté až v děložní sliznici, alespoň podel doktorky co mi říkala, jinak o tom fakt nic moc nevím

Libi:

ale jelikož endometrioza nejde zjisti jinak než laparoskopickou operací, není vidět na ultrazvuku, prostě nic, tak tě operovat museli, aby ti mohla doktorka toto říct. Pokud tě neoperovali, tak to jsou jen její výmysly, vidět prostě opravdu není. Já o tom vím hodně, navíc je toho plný net, stačí nesednout a o své nemoci si něco prostudovat.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, já právě endometriozu mám zjištěnou a je to na nic, vždycky jsem měla bolestivou menstruaci, byla vyřazená z provozu a bylo mi zle a doslova jsem "umírala" vždycky první dva dny, pak to bylo lepší, ale ne moc. a šly ze mě hrozně velké kusy sražené krve za hrozných bolestí. pak jsem po dlouhé době otěhotněla, po porodu jsem brala antikoncepci, to bylo dobré, pak jsem vysadila, měla mimoděložní těhotenství, vzali mi vaječník a vejcovod na levé straně, nato se mi utvořily srůsty a pak jsem 2x podstupila laparoskopii a zjitili mi tu endometirozu a myomy v děloze. no hnus. ale pořád mám trápení, od té doby mám vždycky tak 14 dní v měsíci bolesti břicha na té operované straně, pak mám bolesti v době ovulace a nakonec menzes, no neodstřelili by jste mě?

Jinak teď neberu HA, ale uvažuju o tom, že zase začnu, alespoň budu mít pravidelnou menzes a nebudu mít takové problémy. snad. uvažuju o Yadine, prý je dobrá v tom, že se po ní netloustne, tak uvidím. R.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

holky chtěla jsem se zeptat ..od začátku mentruace tak 2-3 hodiny mám strašné bolesti, vdycky si vezmu hnedka ibalgina le vůbec nezabírá a nebo možná až po těch 3hodinách kdy ti úplně odezní a jen mě trochu bolí břicho, během těch 2-3hodin mám strašnou ziámnici, bolí mě nohy břicho, nemůžu se téměř bolestí hýbat a je mi na zvracení myslíte že to může být endomitroza? nebo máte některá podobnou zkušenost? A jetě co je zvláštní je to že se mi tato bolest střídá ob jeden měsíc, menstruci silnou nemám. Nemůže to být neco s vaječníkama?

arrow
profile_image
Daien
od 23. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, chtěla jsem se zeptat jaké jste měli pocity po operaci, já měla operaci endometriozy před rokem, bylo to strašné, špatně jsem snášela narkozu, takže zvracení po operaci a vzhledem k tomu, že jsem měla 7 viditělných ložisek v celé pánvi, které mi odstranili a čtyři jizvyčky, tak jsem při tom zvracení myslela, že už to snad ani nezvládnu. Ale zvládla , je mi 25 let a zatím o mimi s přítelem ještě neuvažujeme, ale po pročtení diskusí asi brzy začneme. Jenže mě zajímá jedna věc, po operaci jsem brala nějakou šílenou hormonální léčbu, která mi zastavila na 6měs. menstruaci a nyní beru nízkohormonální antikoncepci mirelle, ale abych se dostala k dotazu: před operací jsem trpěla ukrutnými bolestmi při sexu a následnými bolestmi a záněty moč. měchýře po sexu. Po operaci jsem rok, ale bolestí při sexu stále trpím, už né tolik, a časem pocituji, že je to méně, ale stále trpím, proto se chci zeptat, jaké zkušenosti s tím máte vy a jestli třeba tam nemůžu mít ještě nějaké zapomenuté ložisko,nebo nevím. Myslela jsem, že to operace vyřeší, ale je to opravdu asi běh na delší trať děkuji za odpověd

arrow
profile_image
Radča
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

[b][/b]:
Ahojky, je mi 22 let a endometriozu mi zjistili před 3 lety. Byla jsem už 3 krát na laparoskopii, taky mám prorostlou celou malou pánev a hlavně močový měchýř. Takže u mě to znamená to, že co styk to zánět močáku. Další operaci už podstoupit nemůžu, jelikož je to kvůli toho močáku nebezpečné. Bolesti mám stále.Těhotenství přírodní cestou nepůjde, vzhledem k tomu, že po každém styku mám do dne zánět, tak nevím, jak to mám řešit. Jestli chceš napiš mi na mail ************************ a můžeme si o tom popovídat.

arrow
profile_image
Radča
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vidím, že mail nemůžu napsat.

arrow
profile_image
Daien
od 23. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Radča
Ahojky, no na mailíka určitě napiš, budu moc ráda: ***************** , když budu mít s kým probrat další zkušenosti atd. moc mě to potěší. Je to pěkná potvora ta endometrioza !! Taky bych byla moc ráda, kdyby jste některá měla zkušenosti s nějakým přírodním doplňkem stravy, který pomáhá při endomerioze a poradily, popř. nějakou jinou léčbu (ověřený léčitel, bylinkové čaje, cvičení atd. atd.) jsem spíše pro alternativní medicínu,než řezání, ale asi to ani jinak nejde. Děkuju a přeju hodně odvahy a miminek

arrow
profile_image
endy
od 2. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,
já se chtěla zeptat, jak vám vlastně endometiózu diagnostikovali, když nejde zjistit ani z ultrazvuku a jde zjistit až při samotné operaci? Já mám totiž taky šíleně bolestivou menstruaci (jen když beru horm. antikoncepci, tak je to lepší) a mám problémy se záněty močového měchýře občas se příznaky objeví i po styku plus někdy bolesti při pohlavním styku... Ale nechápu, jak se tedy endometrióza diagnostikuje... Do nedávna jsem měla hodně problémy i s menses - nepravidelný cyklus... V poslední době je to po cca 8 letech plus mínus lepší, ale cpala jsem do sebe snad všecko

Daien
mi v poslední době pomohly hlavně kapky z Diochi, jinak bylinkové čaje taky zmírňovaly bolesti, ale většinou jsem první tři dny sahala po brufenech... ty kapky fakt doporučuji, protože mi jako jediné z mnoha pomohly hnedka (ne přímo na endometriozu, protože nevím jestli ji mám či nikoli) a vyzkoušela jsem toho fakt hodně: čaje, bylinky, obklady, homeopatika, masáže...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené