arrow
profile_image
_debbie
od 25. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,vím, že téma o Erasmu už tu je, ale je uzavřené a mě by zajímal specificky Erasmus ve Španělsku. Co jsem tak slyšela, tak se ve Španělsku a v Portugalsku v AJ učí minimálně, tak by mě zajímalo, jestli je dobrý nápad jet do Španělska, když se učím ŠJ asi rok..jiné země mě z naší nabídky tolik nelákají. Chtěla jsem do Francie, ale na tu jsem slyšela samé špatné ohlasy.
Máte s tím tady někdo zkušenost? Díky

arrow
profile_image
Cendrillon
od 20. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji _debbie: Chtěla jsem do Francie, ale na tu jsem slyšela samé špatné ohlasy.

Já jsem ve Francii byla a byla jsem nadšená!! Asi záleží které město, jaká univerzita a tak. Já byla v Lille. A byl jeden z největších zážitků v mém životě!

arrow
profile_image
cama
od 26. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji _debbie: když se učím ŠJ asi rok

To o ničem nevypovídá, záleží, jakou máš úroveň, ne jak dlouho se učíš.
Ale jestli studuješ angličtinu, tak být tebou jedu ze studijních důvodů radši do některé anglofonní země.
Jinak pokud bys přece jen chtěla do Španělska a chceš se tam umět domluvit, dej si pozor, ať jedeš do oblasti, kde se mluví španělsky. A nejlépe i spisovně, ať si tu svoji španělštinu zbytečně nezkazíš.

arrow
profile_image
solvery
od 1. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kamarádka je teď ve Španělsku na Erasmu a odjížděla tam také po jednom roce, co studovala španělštinu 1x týdně. Na začátku měla problémy, ale rychle se to zepšilo. Často tam cestuje a vypadá to, že učení jí zase tak moc nezabere. Obecně jsem slyšela, že ve Španělsku neni potřeba se moc učit teda, co se týče Erasmu....

arrow
profile_image
Jahůdka_
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Cendrillon: Já jsem ve Francii byla a byla jsem nadšená!

Ahoj, můžu se zeptat, kde jsi konkrétně byla? Taky přemýšlím o Erasmu ve FR. Naše škola nabízí Paříž, Grenoble a Bordeaux.. Celkově bych ráda někam spíše na jih (Itálie, Španělsko...) Díky

arrow
profile_image
Cendrillon
od 20. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Jahůdka_: kde jsi konkrétně byla

Já jsem byla na severu v Lille. Taky jsem původně chtěla na jih, ale pak jsem tu byla víc než nadšená. Všude to bylo na cestování kousek.

Já byla taky na Erasmu ve Španělsku, se španělštinou jsem začala až na VŠ a jela jsem v letním semestru druhýho ročníku, takže jsem taky žádný extra znalosti neměla. Nebála bych se toho. Ze začátku to byl teda trochu kopr, angličtina ani ťuk, všechno ve špáně.
Hned na začátku jsem se přihlásila do kurzů a díky bohu za ně, první byl 5x týdně 4 hodiny po dobu 2 měsíců, následující už jen 3x týdně, až do konce pobytu. Díky nim jsem si na tu španělštinu zvykla, šla mi do ucha a pak už jsem neměla na těch přednáškách takový problém i když pořád to byl dobrej hardcore

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené