holky ,protože jsme se v jiném vlákně dostali až k eutanázii tak myslím,že by to chtělo samostatné téma.Co si myslíte ano nebo ne.A jen pro smrtelně nemocné nebo i pro ty kteří jsou na přístrojích a přejí si umřít než takto žít.

Já jsem za ANO,ale za přísných podmínek .

som za, len je na pováženie, či to niekto nezneužije

vendy111
ale zřejmě je o čem mluvit a myslím si,že je to téma všude dost diskutované a zajímavé.A taky dost důležité!

Já jsem taky pro, ale jak píše Fazulka, aby se to nedalo zneužít. Když to řeknu takto v přirovnání, když má člověk psa a ví, že je na tom špatně tak ho nechá uspat. Ten pes se o tom sám nerozhodne. Ale u člověka pokud může říct sám, že to chce tak bych mu to povolila. Otázkou je, jestli by to člověk neměl někde napsat, jako třeba lidi co darují orgány, aby v případě že mu třeba nebude fungovat mozek a bude ve vegetačním stavu, aby ho odpojili od přístrojů. Podle mně to není život, ležet 10 let v nemocnici a nevědět o sobě, a být naživu pouze pomocí přístrojů. Je to těžký, no takhle říct. Já v tomto mám jasno. nechtěla bych, aby se moje rodina kvůli mně trápila a chodila se dívat do nemocnice na trosku, které není pomoci. Berte to prosím jako můj názor. A díky za toto téma. Je to zajímavé poslechnout si různé názory. B

Jsem pro jen za nejpřísnějšího dohledu, v nejkrajnější situaci, když už dotyčný nemá žádnou šanci a jeho stav je skoro na pokraji konce.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky bych to povolila, ale opravdu jenom v těch případech, když už člověk ví, že nemá šanci na uzdravení a nechce prostě umírat pomalu a bolestivě několik let

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem pro, za určitých podmínek aby se to nezneužívalo.

Cituji Bohumil007: Podle mně to není život, ležet 10 let v nemocnici a nevědět o sobě, a být naživu pouze pomocí přístrojů.

Podle mě taky ne. Vím, že to musí být těžké rozhodnutí, ale sama bych si zvolila tuhle možnost, než mít plýnu,jíst přes hadičku, zhuhlý klouby, dekubity,hleny odsávaný odsávačkou atd.

holky a co třeba člověk se svalovou dystrofyí,který už jen leží a vše za něj dělají přístroje.Vnímá a něco třeba i řekne.A přeje si to ukončit.Byly by jste pro?

eutanázie ano, ale velmi opatrně a pod přísnou kontrolou, aby se to nedalo zneužít.

keď sa sám tak rozhodne tak áno, je to jeho rozhodnutie.. smovrah sa tiež sa rozhodne.. len má funkčné svaly a môže to spraviť sám.. títo už nemoôž ani to

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Bany: Bany

Když se sám rozhodne, tak ano.

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Bany: holky a co třeba člověk se svalovou dystrofyí,který už jen leží a vše za něj dělají přístroje.Vnímá a něco třeba i řekne.A přeje si to ukončit.Byly by jste pro?

ANO - alespoň já bych takhle "žít" nechtěla.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano,jsem pro,jelikož jsem viděla dost blízkého člověka trpět.Bylo by to pro něj v tu chvíli vysvobození.
Je to smutné,ale bohužel,každý by měl mít právo se v takové situaci smět sám rozhodnout.
Jsem za ANO,ale za opravdu přísných podmínek.Pravda ,mám strach aby se to nezneužívalo,ale to snad ne.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Alca
Tak s tím tak úplně nesouhlasím,jelikož ne každý by měl i v kruté nemoci odvahu a sílu skončit život sám.Bylo by pro něj důstojnější odejít v nemocnici.

Alca
já zase s tebou naprosto souhlasím, je to jeho život a nikdo se nedokáže vcítit do toho, jak tomu dotyčnému je. A pokud se nějak rozhodne, měli by to ostatní respektovat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené