Chtěla bych využít toho, že se tady na omlazení dá probírat úplně všechno a zeptat se vás na to, jak hodnotíte operu a operní zpěv. Vyrůstala jsem na vážné hudbě a mám k ní silný citový vztah. Asi rok se věnuju opernímu zpěvu u soukromé učitelky a mám před sebou první vystoupení....když jsem přišla za pár kamarády s tím, že jsem nervózní a že bych potřebovala slyšet opravdovou a upřímnou kritiku na můj zpěv-slyšela jsem samé řeči: "proboha na co ses to dala?" "zpíváš hezky, ale tenhle styl je strašný" atd atd.....docela mě to zamrzelo-slyšela jsem sice pochvalu na svůj zpěv, ale zjistila jsem, že nikdo z mých přátel vážnou hudbu nechápe.....existuje vůbec v dnešní době ještě někdo v mém věku kdo má rád vážnou hudbu?

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

pajula
myslíš vážnou hudbu nebo konkrétně operu?

imoen.....vlastně obojí-v mém případě je to konkrétně opera, ale můžeme mluvit o všem....

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pajula
Nenech se otrávit hloupostí nevědomých. Lidí, kteří vážnou hudbu a operu mají rádi není málo. Určitě hraje velkou roli výchova v rodině, protože ten vztah ke klasické hudbě se nevytváří hned, člověk musí nejprve vynaložit určité úsilí, aby do ní pronikl. To je pro spoustu lidí nepohodlné a třeba ani nemají to správné zázemí, kdy by je k takovému koníčku někdo přivedl. Jsou pak o moc ochuzeni, zatímco tebe bude hudba těšit a obohacovat po celý život. Moc ti fandím, nechceš napsat něco o svém studiu zpěvu?

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já jsem dřív vážnou hudbu poslouchala hodně, tedy ne přímo operu...ale spíš třeba bacha, vivaldiho a tak...bylo to i tím, že jsem hrála na klavír. teď už nehraju, nemám čas, ani pořádný nástroj, a navíc...nějak se přidalo hodně starostí, a zjistila jsem, že mě vážná hudba nějak...ruší, nebo nevím, jak to říct. taky jsem se přestala koukat na své dřív oblíbené psychologické filmy...doufám, že to přejde, a zase se vším začnu

Mám moc ráda hudbu a písně tohoto typu:
http://www.youtube.com/watch?v=4FiWtdNWEgI&feature =related
http://www.youtube.com/watch?v=MmI9gAyNPyE&feature =related
písně Bocelliho, Pavarotiho

tohle od Beethowena se mi moc líbí http://www.youtube.com/watch?v=w2cFEHM9yMw&feature =related

arrow
profile_image
Kacrum
od 24. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tedy opery i vážnou hudbu ráda, je to tím, že jsem na tom vyrůstala. Samozřejmě, když na to není člověk zvyklý, tak se mu to nezdá a proč by se tím měl zabývat, když si může pustit rádio, kde se hraje to, čemu rozumí (když se u náás chlapi poperooou, tak leda nožeem anebo sekeroou ) Je faktem, že kulturní lidé se stávají v dnešní době outsidery. Že to tak musím říct

Operu mám ráda (i ostatní tzv. vážnou hudbu), Rusalku, Její pastorkyňu, Řecké pašije, Carmen, samozřejmě můžu i líbivé Italy, Verdiho, Pucciniho (na těch se proslavila Ema Destinnová, tak možná proto, chtěla jsem být jako malá slavná a zpívat jako ona...). Taky jsem "trčela" na Nový rok u každoroční televizní Libuše (to se nesetkávalo moc s ohlasem, dodnes nevím, proč!). Operní zpěv obdivuji, když zpívá třeba Kožená, tak je to krása (i když ona vlastně vystupuje spíš koncertně). Takže se, milá zakladatelko tématu, nenech otrávit nějakými řečmi, podívej, kam až to dotáhla!!

Alca je mi 20-já právě taky byla vedená od mala k vážné hudbě...a nejen k ní-miluju třeba hudbu šedesátých let....ta dnešní mě málokterá osloví a málo s kým si o tom všem můžu popovídat. O pocitech z hudby.....jednou jsem třeba řešila s kamarádkou proč mám husí kůži z nějakého tónu, určité pasáže ve skladbě nebo písničce. Já třeba nedokážu pochopit jak je možné, že se to někomu nestává, když se mu něco v hudbě hodně líbí....

noranora ráda se o tom rozepíšu-poněvadž to nemám s kým probrat, leda s maminkou, ale ta se na všechno dívá moc zaujatě-prostě mě vidí jako nejlepší a tím to hasne. Málo kdy mi řekne nějakou kritiku a tu já bych prostě slyšet potřebovala, protože mám pak pocit, že ten člověk je ke mě upřímný a mnohem víc pro mě pak znamená když mě pochválí....

Cituji hašlerka: Takže se, milá zakladatelko tématu, nenech otrávit nějakými řečmi, podívej, kam až to dotáhla!

to je fajn když tohle člověk slyší (teda čte) Hned mám mnohem víc síly...já mám ale hrozný problém s trémou, bojím se vystupování, ihned se mi roztřesou kolena, neotevřu pořádně krk a nutí mě to polykat....je to možná tím, že mi na tom hrozně moc záleží, bojím se, že zničím jedinou možnost konečně si splnit sen....zpívám třeba ještě v punkové kapele (i když na tenhle styl moc nejsem, bylo to dosud jediné co se tu našlo) tam je mi to úplně jedno....taková ta normální tréma na koncertě je, ale jen ze začátku-pár slov a pak už to opadne, ale tady se bojím každé pasáže i přes to, že vím, že to mám perfektně naučené.....nevíte někdo jak se té hrozné trémy zbavit?

hašlerka trošku jsem se do toho zamotala a odpovídala tak nějak na všechno co jsem tu četla-já teda kterou sopranistku mám ze všech nejradši je paní Beňačková-to je můj obrovský vzor.....Je to ta nejznámější naše sopranistka, ale mám jí ze všech nejradši!

Cituji imoen: psychologické filmy

taky miluju psychologické filmy-no vůbec prostě všechno co má nějakou hloubku. já miluju hlavně české filmy a co se týče hudby nejen té vážné třeba miluju Ulrychovi-ách jo ta ženská má prostě hlas od boha!

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji pajula: husí kůži z nějakého tónu

Královna noci v Kouzelné flétně, ty koloratury zpívané tak lehce

Cituji pajula: ale mám jí ze všech nejradši!

Já Editu Gruberovou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené