arrow
profile_image
maggie6
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj děvčata,
ptám se proto, že dělám maturitní práci o preventivních prohlídkách a chtěla bych tam zmínit i to jestli existuje nějaký takový postih rodičů nebo třeba jestli lékař nemusí upozornit sociální pracovníky.
Na internetu jsem o tom nic nenašla...

Ahoj, proč se nezeptáš třeba svého praktického lékaře? To bude asi nejlepší ho navštívit, pokud ti tu nenapíše lékař nebo právník tak to budou asi jen domněnky.
Za mě, ale nejsem si jistá, pokud nechodí, lékaři mohou kontaktovat sociální pracovnice a ty už potom mohou zjistit třeba domácí násilí, zanedbání péče atp. takže tam je postih individuální. Dále pokud by dítě onemocnělo a mělo nějakou ujmu na zdraví, které by se dalo preventivní prohlídkou předejít by asi nějaký postih byl.

arrow
profile_image
maggie6
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Arfar: proč se nezeptáš třeba svého praktického lékaře?

Bohužel má dovolenou a já bych to potřebovala vědět co nejdříve. Jsem pitomá, že jsem si to neuvědomila dříve a nešla za ním...

arrow
profile_image
Ewiii
od 10. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na maggie6:

Co tohle?

Lékař podle § 46 zákona č. 258/2000 Sb. neprovede očkování při zjištění imunity vůči infekci nebo při trvalé kontraindikaci. Rodiče však oprávnění odmítat zákonem stanovené pravidelné očkování nemají. Ošetřující lékař musí dostat od rodičů, kteří nechtějí své dítě očkovat, písemné prohlášení, tzv. revers. V něm se uvede, že rodiče po poučení o zdravotním stavu dítěte, významu, výhodám, reakcím i následkům pravidelného očkování nadále odmítají se mu podrobit. Pokud rodiče odmítnout toto prohlášení podepsat, je vhodné o tom provést zmínku do zdravotní dokumentace. Lékař se pak může obrátit na místně příslušný orgán sociálně-právní ochrany dítěte s tím, že rodiče neplní své povinnosti v péči o zdraví svého dítěte. Lékař se může obrátit i na svého spádového hygienika, kterému přísluší zdravotní dozor nad očkováním. Lékař může také upozornit rodiče, že odmítáním očkování svého dítěte se vystavují možnému zahájení přestupkového řízení, protože svým jednáním naplňují skutkovou podstatu přestupku podle § 29 odst. I písm. a) a f) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, v platném znění, s možnou sankcí pokuty do výše 10 000 Kč.
V případě, že dojde k poškození zdraví dítěte nebo ke vzniku epidemie, může být pokuta ještě vyšší. Lékař, který neprovede očkování, může být postihován daleko přísněji než rodič, který odmítne očkování.

arrow
profile_image
maggie6
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ewiii:
Děkuju Jsi zlatá, moc mi to pomůže

arrow
profile_image
Ewiii
od 10. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na maggie6:

Jsem našla na internetu . Sice to nejsou preventivní prohlídky, ale myslím, že očkování s tím také souvisí. Hlavně si zjisti, zda to ještě platí .

arrow
profile_image
maggie6
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ewiii: § 46 zákona č. 258/2000 Sb

Jojo souvisí
Asi to tam nebudu dávat,ale kdyby se mě náhodou při obhajobě ptali, tak mám aspoň s čím argumentovat

arrow
profile_image
Ewiii
od 10. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na maggie6:

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ewiii: to už dávno neplatí, zabýval se tím dokonce ústavní soud
http://zpravy.ihned.cz/c1-49965450-ustavni-soud-oc kovat-je-povinne-ale-ne-vsichni-vzpurni-rodice-si- zaslouzi-trest

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ewiii: V případě, že dojde k poškození zdraví dítěte nebo ke vzniku epidemie, může být pokuta ještě vyšší

a pokud nastanou komplikace díky očkování tak si všichni umyjou ruce a zamete se to pod kobereček....

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na maggie6: pokud rodiče nechtějí docházet k lékaři, tak dítě ani u žádného lékaře neregistrujou aby se vyhli případným problémům

arrow
profile_image
Ewiii
od 10. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucrezia: to už dávno neplatí

Jojo, jsem říkala, že jsem to pouze našla na internetu .

arrow
profile_image
thesmile
od 18. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak třeba já na očkování chodím, ale na preventivce jsem nebyla cca 10 let. Naposledy když mi bylo nějakých 12 nebo 13. Hodněkrát jsme se stěhovali, takže když mi přišla pozvánka, tak se někde ztratila, když jsem pak v osmnácti chytla zánět mozkových blan, tak si doktorka všimla, že na preventivky nějak nechodím a vždycky se to nějak obkecalo... Já jsem v tohle fakt hrozná, je mi skoro 23 a ještě jsem ani nebyla schopná zanést svoji kartu svému praktickému lékaři, mám ji pořád u dětské doktorky

arrow
profile_image
maggie6
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucrezia:
Moc díky . Myslím, že mě s tím nějak trápit nebudou, ale kdyby náhodou, tak můžu říct, že je na to jen vyhláška a né zákon, že o tom aspoň něco vím

Reaguji na thesmile:
Moc díky za příspěvek! O to mi právě šlo, protože já na preventivní prohlídky vždycky chodila, tak jsem nevěděla jestli by se to nějak řešilo. No a koukám, že se to neřeší...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené