arrow
profile_image
Sandrika
od 31. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Čaute. Moja otázka je jasná: existuje vôbec prírodný antiperspirant, alebo je to antiperspirant hlavne kvôli tomu hliníku? Naozaj túto funkciu antiperspirantu nedokáže nahradiť niečo prírodné?

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kamenec je minerál hliníku, ale to je přece přírodní hliník, ten neškodí (ironie)(on neškodí ani ten "nepřírodní", žádné opravdové lékařské a klinické studie tu údajnou rakovinotvornost nedokázaly)

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sandrika: No, já jsem čistě přírodní antiperspirant měla (na bázi nějakých vonných olejů, na značku si teď nevzpomenu), voněl příjemně, nedělal fleky, ale aby byl účinný, tak bych si musela aplikaci zopakovat přinejmenším 1x do hodiny (a to nemluvím, kdyby bylo náhodou teplo). Za mne tedy zvítězila pohodlnost a zůstala jsem u normálních.

arrow
Neprodává v Bazaru

Přírodní deodoranty a antiperspiranty se dají sehnat na www.fler.cz Ovšem jak to bude s účinností zkušenost nemám.

Cituji Kikulina: kamenec je minerál hliníku, ale to je přece přírodní hliník, ten neškodí (ironie)(on neškodí ani ten "nepřírodní"

Určitě je rozdíl, mezi chemickým a přírodním.
Je to stejné, jako s vitamíny. Ty přírodní jsou naprosto v pohodě a ty chemické, až trestuhodně zatěžují tělo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Ziralka: A taky pití šalvěje Stahuje, takže jí lze i omývat

Jestli takhle působí šalvěj, zajímalo by mě, zda má někdo zkušenost s dubovou kůrou a podpažím. Vím, že se používá na koupel nohou, právě na stažení potních žláz, kde vím že celkem působí. Třeba by stálo za zkoušku nějaký obklad zkusit

Reaguji na Ziralka:
Stačí se zajímat.
Tak např. vitamín C.
U vitamínu C, tedy kyseliny askorbové, existují minimálně dvě základní prostorové struktury, většinou označované jako L a R (podle stáčení roviny polarizovaného světla). Všechny živé organismy, vyrábějí a dokáží zužitkovat pouze L variantu. Proto se někdy píše, že vitamín C je kyselina L-askorbová.
Chemicky ovšem vyrobíte pouze směs L a R, přičemž R varianta pouze zatěžuje tělo.
Vitamín C, tedy kyselina askorbová, přitom zátěž pro tělo opravdu je. V těle metabolizuje na kyselinu šťavelovou (přes meziprodukty dehydroaskorbovou kyselinu a diketogulovonou kyselinu). Kyselina šťavelová je dosti silná kyselina a ledviny ji musí vyloučit – aby oslabilo kyselost, neustralizuje ji částečně vápníkem (= odvápňování kostí).
Pomíjím to, že vitamín C potřebuje další látky, které v přírodních produktech spíše jsou, než v chemických.
Jinak řečeno, minimálně polovina syntetického vitamínu C pouze zatěžuje vylučovací orgány, což se u přírodního nestává.

Omlouvám se za OT, ale musela jsem odpovědět.

arrow
profile_image
Retina
od 5. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já měla něco jako říkají holky, tak z Thajska, taková solná tyčinka, dala se dostat s vůní i bez. Ale vůbec to nepomáhalo. Pak jsem objevila něco podobného v DMku, ale taky na nic (myslím,že to bylo od Alverde, kde mi jinak věci sednou). Přírodní sice není tak jedovatý, ale taky nelze počítat s tím, že by to tak nějak extra pomohlo. Navíc aby to chvilku vydrželo, stejně vám do toho nacpou kdejaké jiné látky, 100% přírodní není nikdy 100% přírodní, to dá rozum. Leda byste si chodily na zahrádku natrhat nějaké bylinky.
Co se týče hliníku...u parabenů taky není studiemi dokázané, že by byly karcinogení. Jeden výsledek říká ano, druhý ne, odborníci se pořádně shodnout nedokážou. A na rádoby zaručené články na internetu bych nevěřila už vůbec.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám tuhý z lush, jsem závislá na jeho vůni, protože miluji pačuli
http://www.lushcz.cz/e-shop/produkt/20443-aromaco. html?katID=68

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji sapca: Já mám tuhý z lush

Tak to je ale deodorant ne? Dotaz zněl na antiperspiranty

arrow
profile_image
incubusanda48
od 18. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, zrovna dnes jsem četla docela zajímavou věc... Lidí přikládají do podpaží plátky limetky, může se na chvíli přiložit, dát do ledničky a používat třeba týden. Prý to hodně pomáhá, tak to možná zkusím. I když to zní divně, kdyby to pomáhalo, je to to nejpřírodnější, co může být.

arrow
profile_image
Retina
od 5. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ziralka:
ano, to voní nádherně! Jenžě mn to vůbec nepomohlo a bylo to docela drahý, takže zkusím ještě kdyžtak přírodní limetku nakrájenou vlastnoručním nožem a uloženou ve vlastní ledničce. Když nic jiného, je to levnější.

arrow
profile_image
Andromeda23
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky neblbněme, nepoužívejme ty hliníkový svinstva... Studie s prokazatelným souvisem s karcinogenem prsu nejsou protože se nehodí aby byly - ono totiž ty antiperspiranty fungují, tudiž to lidi ve velkém kupují, tak proč kazit marže nadnárodních kosmetických gigantů, že.. Opravdu neni normalni vedomě si ucpavat potni zlazy! Pisu prave sem, protoze je to vlakno co se pta po alternativach, tudiz lze predpokladat ze tu budou jiz "nalomené" slečny, tak píšu jen tak pro podporu Já se rozhodla skoncovat s tím pred víc nez rokem, první 2-3 mesíce nez si telo zvyklo jsem se potila celkem dost (ne nejak zapachave, ale kvantitativne bylo toho potu holt víc než jsem byla zvyklá) a pak se to srovnalo... Radsi budu prat jednou tolik, nez si vedome zadelavat na nejaky zdravotni prusvih... Pouzivam sice porad chemii - deodorant (vim ze zadna slava), ale preci jen - ten ma jen vonet, ne rušit to co se v tele zkratka musí dít (a pouzivanim antiperspirantu se stejnak deje jinudy)

arrow
profile_image
Andromeda23
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ziralka: Souhlas... jo, rozumny clovek tusi ze ty studie jsou, že jen je nepoustí... ale tím ze se nedostanou mezi lidi (temer) to na veci nic moc nemeni... Zbyva akorat pouzivat selsky rozum. Jinak hodne stesti u statnic, taky me cekaj...
A všem – normálnímu pocení zdar!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené