Chceme papouška mazlíka do bytu, něco jako ara severa, žako, či tak. Ale prostě menší papoušek. Ne andulku či korelu. Chceme mazlíka, mluvícího, máme velký byt 3+1 s balkonem, jsme v novostavbě v 7 patře. Takže papouška zas ne tak hlučného. Jaký typ? Měl by klec a i prolejzačku takový ten strom s provazy v místnosti. Ráda bysme od mladěte krmené člověkem. Díky za typy popř. i vaše fotky

Líbí se nám ara severa (malá)
Žako
Papoušek sengalský
Alexandrovec

arrow
profile_image
daisy01
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já osobně mám žaka,ale nebydlím v bytě,ale v rodinném domku.Mám ho v kleci v pokoji kde spím,takže od půl paté ráno už žvaní,ale já už to moc neregistruju zvykla jsem si..Bývalý přítel ovšem když u mě spával,tak už to bylo horší,nesnesl ten řev.Doma jde slyšet hodně,dokonced i v ředovce kde bydlím,tak my soused o 5 domů vedle nás říkal,že už ho kdysi slyšel.Já osobně bych si ho do bytu vzala,ale taky myslím i bude záležet na tom jaké máte sousedy,na bytě to určitě půjde slyšet hodně....Jinak je to mazel,z jinýma papouškama zkušenosti nemám..

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, brácha má senegalce, mám ho dvakrát v roce na 14 dní na hlídání. Vždycky se těším až už si ho odvezou, když pominu nepořádek kolem klece a to, že ráno začne ječet hned jak vidí se něco hnout , třeba kočku, tak musim říct, že smrdí, cítím z něho jakoby prach nebo to peří já nevim, ale jak se nahnu ke kleci tak to cítím.

Je ochočený, umí asi15 slov, zvoní jako zvonek u dveří, jako mobil, píská jako brácha, volá na kočky čičí, mňouká k nerozeznání s kočkou a lísá se moc mile. Já ho doma nepouštim, páč nejsem ochotná hledat a utírat h*vna, ale oni pořád. Jí s nimi u stolu, krade jim z talíře , ale když přijde návštěva chce všechny překřičet, směje se když se smějí ostatní a když je smutný film, začne se smát v tom nejnapínavějším.

Jak jsem tam psala, že chceme papouška prostě malého, myslím tím, že nechceme tu největší aru, ale zas že nechceme klasiku andulka a korela

Žako se mi zdá jako mazlík a na ochočení nejlepší... ale uvítám prostě zkušenosti.... jak píše denisatenisák o tom sengalském, tak už někdo mi říkal, že jsou nic moc, ale zas že se naučí rychle různé kousky.

Žako vede u mě to je jasné, ale přítel by raději barevnějšího. Ara severea je dobrá, ale nevím, zda není moc hlučná a těžko naučitelná....

Kde bydlíme to je celkem v pohodě, je sice zde slyšet, ale zároveň není to klasika panelák.

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám papouška senegálského, koupila jsem ho ručně dokrmovaného a ještě jsem ho dokrmovala doma kašičkou. Takže je to můj mazlík, vůbec to není klidný ptáček, který by byl jen v kleci. Naopak je stále chce být venku a mít pozornost. Dá se dobře vycvičit, pokud máš na něj čas. Senegálec se může naučit mluvit, ale záleží na genech a také na tvé pozornosti a ochotnosti ho učit (podle mě to má každý papoušek). Na youtube je hodně videí, co se který naučil. A pokud jde o řvaní, tak záleží na jeho povaze, ten můj řve když odcházím z pokoje a nebo když je zavřený v kleci, kde třeba v tu dobu nechce být. Jinak ráno mě občas budí jemným pískáním. Je to velký společník. Musí mít pořád hračky aby se nenudil.

arrow
profile_image
Bedla
od 8. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doporučuju kouknout na parrotclub.sk , je tam velké fórum, a pročíst si ho. To, že máš ve výběru žaka, senegalce a alexandra svědčí o tom, že o papoušcích asi moc načteno nemáš, je spousta jiných druhů, které nejsou tak známé jako tyhle tři, ale vám by se zrovna mohly hodit. Třeba pyrury, aymary, některé arantigy (ne všechny jsou uječené), kakarikové.
Senegalci jsou šašci, hodně si hrají, člověk se s nimi nenudí, ale bývají agresivní a fixují se spíš na jednoho člověka.

Cituji Bedla: Doporučuju kouknout na parrotclub.sk , je tam velké fórum, a pročíst si ho. To, že máš ve výběru žaka, senegalce a alexandra svědčí o tom, že o papoušcích asi moc načteno nemáš, je spousta jiných druhů, které nejsou tak známé jako tyhle tři, ale vám by se zrovna mohly hodit. Třeba pyrury, aymary, některé arantigy (ne všechny jsou uječené), kakarikové.
Senegalci jsou šašci, hodně si hrají, člověk se s nimi nenudí, ale bývají agresivní a fixují se spíš na jednoho člověka.

Skutečně nemám toho moc načteno, určitě prostuduji.... určitě bych chtěla mazlíka, co zas tak neřve a dá se ochočit na mluvení a vypadal jako papoušek některý druhy se mi nelíbí, tak jsem je ani neuváděla.

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Že by senegalec smrděl? Se vám nekoupe? Můj miluje vodu. Má mističku, kde se rád cáká. Jinak z klece nic cítit není, pokud se tam nenechá staré ovoce, které je zkažené. A hlavně jako podestýlku mám písek... A pokud jde o h*vna. Ten můj umí na povel bobek (takže když jde z klece, tak ho udělá) a když je venku a potřebuje tak má vymezené místečko (na venkovní větvičce), kde mám pod tím plastový "ubrus", který vždy utřu a nikde jinde mi nes*re. A max. ráno vám ječí protože jak jsem již psala nechce být zalezlí v kleci, to je jak kdyby byl člověk zalezlí stále v jednom pokoji.

arrow
Neprodává v Bazaru

Taky jsem chtěla domů opeřeného kamaráda, a tak jsem pročítala různé články a diskuze, který papoušek by byl ten nejvhodnější a který by splňoval vše, to co by si člověk přál, byl mazlivý, hodný, nebyl hlučný a byl i pestrobarevný. Abych pravdu řekla, tak takový papoušek není. Každý má něco. Jedni jsou hezký, dají se parádně ochočit, takže z nich dokáží být i mazlové, ale mívají docela bouřlivou pubertu, v dospělosti mají tendenci se fixovat většinou na jednoho člena rodiny, i když hodně záleží na povaze a výchově. Například žako má hodně složitou povahu a když na něj nemáte dostatek času, tak mají tendenci se škubat. Hodně vídám, jak potom majítelé prodávají žaka, kterému je pár let, i s klecí....proč?? Pak jsou papoušci, kteří jsou také mazlivý, jako například mnšek šedý, pyrury, aymyry atd., kteří ale můžou být trochu hlučnější. To ale taky záleží o tom, jak se mu budete věnovat. Třeba o mníšku šedém hodně říkají, že je velice vhodný do rodiny s dětmi. Dokonce se už během měsíce dokáže naučit nějaká slova a když se mu člověk věnuje, tak prý není hlučný.
Já osobně po přečtení většiny dostupných informací si časem pořídím mníška šedého, mám totiž malého syna. Nejdřív jsem chtěla senegalce, ale ten není vhodný k malým dětem.

Člověk si musí ale uvědomit, že si pořizuje nového člena rodiny i na 30 let. Chce to hodně zvážit, aby pak papoušek nestrádal třeba nedostatkem času atd.

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Ahojky, já mám taky senegalce, je do bytu asi nejvhodnější z těch inteligentních papoušků, žako by možná taky šel, ale toho plánuju až do baráku. Jak tady někdo píše, že je agresivní a fixuje se na jednoho člověka, tak to bych vůbec neřekla, je potřeba aby s ním od malička přicházeli do kontaktu všichni členové rodiny, a pak to bude ok, u nás má teda rád všechny, agresivní mi nepřijde, občas klofne to je jasné, jako každý papoušek, ale dá se to přežít, mluví zatím pár slov a napodobuje hodně budík, zvonění mobilu atd, potřebuje hodně pozornost a stále nové hračky a taky být venku z klece co nejvíce samozřejmě. Jinak se do senegalce člověk určitě zamiluje. A jak tady někdo píše rozhodně nesmrdí to určitě ne, ale min. jednou týdně se se mnou koupe ve sprše, bez koupání nevím, a klec čístím dvakrát týdně, jednou tak lehce a v sobotu mívám pořádný úklid, vyměňuji podestýlku a všechno, takže taky rozhodně nesmrdí. Je jasné, že pokud mu tam měsíc hnije jídlo a papouch se nekoupe tak to smrdět bude.

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji pitbulinka: Alexandrovec

...asi před měsícem jsem ručně vychovala dva alexandry malé, kteří putovali k novým majitelům do bytu. Papoušci Afriky jsou málo hluční, takže vhodní do bytu.

Cituji pitbulinka: To, že máš ve výběru žaka, senegalce a alexandra svědčí o tom, že o papoušcích asi moc načteno nemáš, je spousta jiných druhů, které nejsou tak známé jako tyhle tři, ale vám by se zrovna mohly hodit. Třeba pyrury, aymary, některé arantigy (ne všechny jsou uječené), kakarikové.

...nevím kdo tady má málo načteno, ale výběr pitbulinka je úplně v pořádku, chce papuška mluvícího, což bych chtěla vidět jak to např. aymaru či kakariky naučíš holka nenaučíš, nemají pro to vlohy. Aratinga je dost hlučná. U pyrury jsi se celkem trefila

Ale abych se vrátila k těm alexandrům, mohu je doporučit. Jsou krásní a učenliví na youtube je spousta videí s tímto druhem papouška, co všechno se dá s nimi dělat.

Já teda mám s Alexandrovcem špatné zkušenosti přítele rodiče ho měli, dostali ho už staršího a u předchozího majitele byl jen na chov, aby se rozmnožoval, takže ho už nic nenaučili.. nemluvil a ječel neskutečně snad horší zvuky nejsou... Teď mají Žaka, toho mají od malička, zatím nemluví, ale ochočená je umí na rameni, hraje si s nimi a občas jde ven na kšírách Takže já doporučuju Žaka

Já jsem jednoznačně pro žaka, jsou děsně chytrý, nejou moc hlučný a skvěle se učej. Ten náš se naučil od sousedovo koček mňoukat Byl to fakt kamarád Fakt ale je, že ten náš měl sklony upnout se jen na jednoho člověka a ostatní docela ignoroval....

arrow
profile_image
Adriana13
od 4. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My máme v bytě amazoňana vínorudého a když začne řvát, tak sousedum vážně nezávidím, tento druh jsme vybrali na zakladě povahy. Žako se často upne na jednoho člena rodiny a nikdo jiný se k němu nesmí přiblížit. Již jsem psala k založenému tématu žako kongo, koukni tam pro nějaké informace. Papoušek je náročné zvíře na úrovni inteligence tříletého dítěte, vyžaduje spoustu péče a pozornosti. Máme dvě kočky a psa, ale papoušek je nejnáročnější. Co znám od lidí z veteriny a chovatelu, tak by začátečníkovi nedoporučili žaka je tam velká pravděpodobnost upnutí na jednoho a škubání. Alexandr je vhodný i pro začátečníky. Osobně bych doporučila kakadu, kdybychom na něj měli prostor, tak ho máme doma, jsou velice inteligentní, nejsou to nerváci jako žakové a neřvou jako amazoňani. S menší arou zkušenosti nemám a neznám ani nikoho v okolí. O senegalcích naše veterinářka tvrdí, že jsou blázni (jedná se o veterinářku, která se v čr specializuje na léčbu papoušku)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené