arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s jistou firmou 3F Consulting s.r.o., sídlo v Ostravě? Před chvílí mi zavolala jistá paní a domluvila si se mnou schůzku na zítra dopoledne, co je ale pro mě dost alarmující, že se chce sejít v Nové Karolině to mi přijde trochu zvláštní. Já už za to dobu, co hledám práci, nemám absolutně důvěru v nikoho. Pokaždé si proklepávám firmy, ze kterých mám mít kolikrát pohovory a vždy zjistím, že se jedná o podvod, ťukání na dveře, otravování lidí... Nic pro mě.
Tato firma hledá brigádníky na pozici asistentů v kanceláři, údajně drobná administrativa, sjednávání schůzek, výpisy smluv, atd... Hlavně tyhle inzeráty mívají podané dost často, což mi přijde taky trochu divné a místo názvu firmy uvádí "do pobočky v Ostravě" což je téměř charakteristické pro nabídky práce všech podvodníků. Název firmy jsem nemohla nikde najít, až náhodou jsem na něj konečně natrefila v jedné z mnoha verzí inzerátu. Když hledám na internetu, nenašla jsem na ně nic negativního, nějaké zkušenosti atd... Mají dokonce i uvěřitelné webové stránky. Nemáte s nimi někdo zkušenost? Třeba jste byli na pohovoru, atd... Předem moc děkuji, přece jen do Ostravy to nemám tak úplně 5 minut a nechce se mi zbytečně vyhazovat peníze za cestu, když by se jednalo o podvod.

arrow
profile_image
Maládama
od 7. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

upřímně, přijdou mi jako partners

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já tomu právě taky moc nevěřím. Mám strach, že to bude jedna z těch firem... :-/ právě je divné, že u těch ostatních většinou narazím na diskuze, kde lidi píšou, že jsou podvodníci a sdělují si své negativní zkušenosti, u této jsem ale nenašla nic. Tak já fakt nevím.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, tak jsem tam ze zvědavosti jela, protože jsem si říkala, že bych třeba pak litovala a mohlo jít o seriózní nabídku. Napíšu tady, jak to dopadlo, kdyby třeba někdo měl jít taky na pohovor a hledal si info, jako já, tak aby se mu zobrazilo alespoň toto.
No takže, jela jsem do Karoliny, a i když se mi ze začátku zdálo zvláštní, že je pohovor tam, místo někde v kanceláři, říkala jsem si, že to možná dělají proto, aby se jako člověk cítil lépe někde v kavárničce, než v chladném kanclu a že se třeba chtějí předvést, že nemají hluboko do kapsy a tak si můžou dovolit koupit mi nějaké to kafe. No to určitě, "pohovor" se konal u stolu někde na chodbě, jak jsou ty posezeníčka pro lidi, co si chtějí dát pauzu v průběhu nakupování a sednout někde na zadek. Přijde vám to seriózní? No nic.
Nemůžu tedy říct, že se jedná přímo o podvodnou firmu, to asi ne, jen láká na práci "asistenta, který dělá v kanclu u počítače, domlouvá schůzky a dělá drobnou administrativu", z čehož se, přesně jak jsem předpokládala, vyvinul klasický pojišťovák, který žije z provizí závislých na počtu smluv, které ten měsíc ujedná. Nejspíš tedy, jak jsem pochopila, musí hledat nové příležitosti, oslovovat lidi... No nic pro mě. Mladíček, kterému, tipuju, bylo tak okolo 25 roků, jež říkal, že "nás manažerů je zde v Ostravě zatím málo, jsme jen 4", měl působivou prezentaci a dvacetiminutovou řeč, když jsem ale namítla, že se mělo jednat o práci asistenta, najednou nevěděl, co že se píše v inzerátu, protože on je nepíše, ale jeho nadřízení, vysocí manažeři z Prahy, kteří mu pak akorát dají kontakty, aby je obvolal a domluvil schůzky.
No takže jsem pěkně naštvaná, protože jsem zbytečně projela peníze kvůli práci, která byla ve finále úplně jiná, než se psalo v inzerátu. Příště už opravdu dám na svou intuici a vykašlu se na to. Samozřejmě na živnosťák. Takže pro všechny, kteří budou uvažovat, zda jít na pohovor, pokud čekáte, že je to práce asistenta, jak tvrdí v inzerátu, tak ani nechoďte. Samozřejmě, pokud vám "nesmrdí" práce pojišťováka, který otravuje lidi a tlačí je do podpisů, směle do toho.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené