arrow
profile_image
Wiicky
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky,
potřebovala bych od vás radu. Potřebovala jsem si uavřít tzv. pojistku na blbost, kvůli práci. Tak maminka volala pojištovačce, od které máme tyhle pojistky, jestli by mi ji teda uzavřela. Paní samozřejmě souhlasila a řekla, že přijede k nám doů za týden ve smluvenou hodinu - nepřijela a dvě hodiny potom napsala, že to prostě nestihla. V tom by problém nebyl..to se zrátka stane, ale nedostavila se ani na druhý termín a to už bez vysvětlení, tak jí maminka zavolala, že tu smlouvu od ní tedy ne, protože jsem tu pojistku potřebovala mít uzavřenou co nejdříve, paní tedy řekla, že jí zakládat nebude. Tak jsem si založila pojistku přes internet a myslela si, že mam vystaráno. Bohužel mi včera přišla složenka, že nemam zaplacenou pojistku, tak jsem volala na centrálu pojištovny a ptala jsem se jak je to možný, když mi oni poslali potvrzení o zaplacení a že sice ta druhá pojistka je na moje jméno, ale nesedí číslo tý pojistky, no po delším hovoru, jsem se dozvěděla, že ta dáma na mě uzavřela pojistku bez mého vědomí tudíž mám dvě. Přesto, že sama řekla, že jí teda dělat nebude..nemá tam podpis (jestli ano, tak zfalšovaný) a přesto mi chodí složenky...to snad ani nemůže bejt možný ne? To si může vytáhnout jména kohokoliv a vesele si uzavírat pojistky bez vědomí lidí a pak na ně budou chodit exekuce..a ještě třešnička..ta špatná pojistka prý byla uzavřena už 15.března a to jsme ještě ani nebyli domluvený nic..tak jsem si 19. března zařídila tu přes inernet. Ve středu s tím jdu za ředitelem pojištovny, ta slečna z centrály mi přepošle tu smlouvu kvůli tomu podpisu, kterej prostě nemůže být můj..můžu se nějak bránit? Je to vůbec možný?

arrow
profile_image
Darbujana
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To bych dala hned právníkovi,jestli zfalšovala podpis na smlouvě,šlo by tu milou dámu i zažalovat ne?To si nesmí nikdo dovolovat...a jakživ jsem neslyšela že by to nějaký pojišťovák udělal.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

2

Cituji Darbujana: To bych dala hned právníkovi

Právníkovi bych to nedávala, nebo aspoň ne zatím (to jedině v případě, že by se to nijak nevyřešilo přímo s pojišťovnou), protože toho bys musela zaplatit z vlastní kapsy a že právníci nejsou z laciného kraje, je myslím jasné. Já bych na Tvém místě kontaktovala přímo tu pojišťovací agentku, co ona by na to pověděla.

arrow
profile_image
Wiicky
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No já koukala jak Jojo.. a jestli smlouvu založila bez podpisu, tak by neměla být platná ne?...navíc jí bylo výslovně řečeno, že tu smlouvu od ní nechci a ona ještě potvrdila, že jí teda dělat nebude..navíc dámě je kolem 50ti let..už by měla mít rozum..

arrow
profile_image
Wiicky
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na jana81: Já chci právě počkat do pondělí.. to mi má ta slečna z centrály poslat naskenovanou tu slouvu od tý ženský, abych měla v ruce důkaz..bojim se, že by mohla tu pojistku stáhnout nebo si něvo vymslet nebo tak něco..

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

2

Zkus ji kontaktovat a třeba se to nějak vysvětlí, třeba šlo jen o nedorozumění...

arrow
profile_image
BlueIvy
od 9. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na nic nečekat. Do 15. května máš možnost tu smlouvu vypovědět bez udání důvodu, tak to rychle udělej a pak kdyžtak můžeš dělat bo*del kvůli podpisu. Ale bez právníka se nedostaneš nikam a bude tě to stát akorát nervy a prachy. Naše babka s dědou takhle podepsali smlouvu za máti, takže ve výsledku měli 2x pojištěnej barák (oni přece všem věří, každej to s nima myslí dobře - ale to, že jsem 5 let pracovala v pojišťovně, to jim asi ušlo, nebo mi nevěřili, že tomu tak trochu rozumím :-/ ) a obě smlouvy úplně blbě. Nám to samozřejmě přiznali až po třech měsících, kdy už bylo na snadnou výpověď pozdě. Když jsme šli jako klienti na pobočku, tak se nám vysmáli, že je jim to fuk, co je tam za podpis a že podpis tam je... Až díky kontaktům jsme se dostaly až k oblastní šéfce, která byla ochotná poslouchat a na základě notářskýho ověření mamčina podpisu tu smlouvu nechala zpětně vypovědět. Fakt sranda...

arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to podvod jako vyšitý, na vysvětlení bych nečekala. Když to vidíš v TV, jsou to zcela běžné praktiky. Žádná náhoda, ale úmysl.
Osobně jsem také pro právníka. Minimálně pro vypovězení smlouvy, pokud to jde. Pokud ji budeš vypovídat, přesně specifikovat co vypovídáš a dopis poslat na dodejku, doporučeně nestačí...
Kolik lidí už takto podvedla, kolik jich ještě podvede, a pokud to někdo nezastaví... Většina lidí se nechce zaplést s právníky a soudy, což je možná škoda, by si tihle podvodníci uvědomili, že takhle se s lidmi nejedná...

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A víš, že je to smlouva od té ženské? Podpis se zfalšovat samozřejmě dá, ale jsou údaje, které se tam vypisují a které by ona přece vědět neměla - aspoň si nepsala, že by měla v ruce tvoji občanku. Do smlouvy se vypisuje i číslo OP, datum a místo narození a rodné číslo. Tohle ta ženská taky ví? Dávala jsi jí k dispozici občanský průkaz? Nemohla si tam jen tak něco vymyslet - čísla občanek se ověřují, rodné číslo musí být platné a dělitelné 11. To, že ti někdo zfalšuje podpis, neznamená že je smlouva platná - platné musí být hlavně údaje v ní, jinak je lehce vypověditelná.

Určo zkontaktuj danou pojišťovnu, buhví kolik tato pojišťovačka pojistek mohla uzavřít

Reaguji na gumidek:
Pokud u ní už nějaké pojistky mají, tak ona ty údaje má. Takže tentokrát už jí stačil pouze ten podpis

arrow
profile_image
Cosette
od 22. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji drazula: Minimálně pro vypovězení smlouvy, pokud to jde

Ale pokud smlouva nevznikla, tak není co vypovídat.

Jestli se to v průběhu příštího týdne nevyřeší, určitě bych pojišťovně adresovala dopis (doporučeně, s dodejkou). Dopis bych formulovala tak, že smlouvu považuješ za neplatnou, protože k jejímu uzavření chyběl tvůj souhlas (podpis) a smluvní vztah tak nemohl vůbec vzniknout. Určitě tam popiš i to, jak probíhalo jednání s pojišťovačkou. Složenky si (stejně jako dopis) okopíruj a pošli jim je zpět s tím, že je z výše uvedeného důvodu neuhradíš, protože neexistuje žádný právní titul, na jehož základě bys k jejich plnění byla povinna. Na závěr je vyzvi k tomu, aby se ti k tomu např. do 10 dnů od doručení dopisu písemně vyjádřili a uznali, že smlouva je neplatná, složenky byly vystaveny neoprávněné a že u nich žádný dluh nemáš. Pokud to neudělají, budeš se bránit soudní cestou.

Může se stát, že dohoda s nimi nebude možná a budou trvat na tom, že smlouva je platná. No pak jim nezbyde, než aby tě za neuhrazené pojistné zažalovali, pokud to nenechají plavat. Pak už by to určitě chtělo právní zastoupení.

Cituji drazula: Většina lidí se nechce zaplést s právníky a soudy, což je možná škoda, by si tihle podvodníci uvědomili, že takhle se s lidmi nejedná...

S tím úplně souhlasím, není důvod se bát. Pokud je člověk v právu, neměl by to hodit za hlavu a měl by bojovat, jinak s ním budou prostě zametat. (teď netvrdím, že zrovna v tomto případě je to podvod, mohl to být jen omyl, každopádně v jíných případech to určitě platí)

já bych to k právníkovi teda dala, protože co si dovolují pojišťováci mě docela rozčiluje - navyšování placené částky i s tím že se zvedne vyplacená částka v případě úrazu o 2,- tím způsobem, že zašlou složenku kterou když zaplatíš, tak s tím prostě souhlasíš a když ne tak nic a částka ti zůstane stejná, ale další měsíc zašlou stejně čásku navýšenou (co to mamka platila mě od narození tak se to do 18 zvedlo takhle asi na dvojnásobek), u ukončení pojistky se spořením se pán se kterým jsem to vyřizovala neobtěžoval to někam poslat a já jsem čekala na peníze a nakonec jsem to musela vyřizovat znova a ještě si dovolí uzavřít pojistku bez Tvého vědomí? kde to jako jsme, paní se prostě hodila provize z uzavřené pojistky tak si ji uzavřela sama

arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cosette:

není to tak dávno, co jsem ,,omylem" podepsala smlouvu s ČEC, vzhledem k tomu, že v ní byly chyby, byla neplatná, přesto mi kamarád budoucí právník doporučil od ní odstoupit, protože pro onen podnik platná je a jistě by mě nadále vedli v rejstříku svých zákazníků, tudíž zasílali faktury a chtěli platby a jak to pak z nich tahat, jde to, ale těžko. Takto jsem byla ,,vyšrtnuta" a byl klid.

arrow
profile_image
Cosette
od 22. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na drazula:

Ale ty jsi tu smlouvu uzavřela (byť v ní byly chyby - otázkou je, zda neplatnost skutečně způsobovaly), zatímco tazatelka žádnou smlouvu neuzavřela, takže není od čeho odstupovat. Jako ono je v podstatě jedno, jak ten dopis nazveš, důležité je důkladně vylíčit, co po nich chceš. Z právního pohledu je to tak, jak jsem to výše napsala.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené