Ahojky, přítel měl v prosinci bouračku, paní mu nedala přednost a nabourala ho svým autem do stromu.Jí se celkem nic nestalo, škoda na jejím vozidle 30 tisíc, na jeho 130 tisíc,ona pouze zlomenou klíční kost, on komplikovanou zlomeninu čéšky v koleni. Prodělal operaci,je stále v PN, na policii nehodu šetří, je uveden jako poškozený, proto podal trestní oznámení.Paní se vůbec neozvala,jak se mu daří,nic,on má kvůli šetření policie i pozastavenou nemocenskou, od prosince dostal pouze 7.000 Kč!Chce požadovat na paní odškodné, bolestné, trvalé následky, ušlou mzdu atd. Není pojištěný, auto bylo firemní, takže tam je pojistka v pohodě. Máte někdo zkušenost, kolik žádat, nebo kolik jste v podobném případě vysoudili?

Mělo by se to řešit z POV paní, doktor udělá bodové ohodnocení a dle toho se vypočte výše bolestného + ušlá mzda

Milísek
Děkuji, a nemáš zkušenost, kolik to tak bývá?cca?Na policii nám řekli, že je lepší aby se s námi dohodla mimisoudně, protože jinak bude mít i záznam v trestním rejstříku, je to vedeno jako těžké ublížení na zdraví.

Tak to bohužel netuším na kolik to doktor posoudí, ale nejméně to asi nebude, když byl na operaci a ještě teď je marod, dále lze dle mne i požadovat ztížení společenského uplatnění, pokud by třeba pokulhával apod. ale to snad ne.

Doporučuju jednat s tou paní přes právníka, ten bude vědět, jak jednání nejlépe vést a měl by znát i ty částky.
A poučení pro všechny: nechoďte po světě bez pojištění!

Milísek
kulhat snad nebude, teď ještě teda kulhá, nohu neohne, ale chodí na rehabilitace. Je to hodně těžké období, už i kvůli těm chybějícím penězům...AdaZBrna
máš pravdu, ale prostě na to neměl peníze, a na právníka teď taky ne...

Chardonnay
Má ji pozastavenou proto, že paní na úřadě pořád čeká na dokumenty od policie, že se jednalo o zavinění druhou osobou, poslala mu jen část toho, co má, protože nemá všechny potřebné papíry....Kdyby jsem ho nedonutila zavolat na tu nemocenskou, tak to ani neví a nemá doteď ani těch pár korun!Urgovali jsme to na policii, tam mám tvrdili, že od paní žádnou žádost nedostali a nám to dát nemůžou, musí si zažádat přímo úřad atd....Strašný, protelefonovaných peněz, takhle to u nás funguje....

SpeedMouse
Obrať se na ECO nebo tak nějak, evropské centrum odškodného, oni toho hodně vymůžou, taky teda berou vysoký provize, ale jak jsem slyšela, tak vymůžou daleko víc, než by si byl schopnej vymoci poškozený sám. Je to zdarma, oni strhnou provizi až z výsledného odškodného.

Cituji Chardonnay: Ada z Brna: jaká konkrétní pojistka by řešila tuto situaci?

Pojištění na následky úrazu a pojištění denního odškodného při pobytu v nemocnici - obojí lze k investičnímu/kapitálovému pojištění.
Já teda nepracuju v oblasti financí, ale zajímám se o to, protože se takových nešťastných situací bojím a myslím si, že je stejně nejlepší dělat si finanční rezervu, odkládat si 10% z platu.

arrow
profile_image
Deelight
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jednoznačne nech ide priateľ za právnikom. S advokátom sa dá mnohokrát dohodnúť tak, ako spomínal už niekto vyššie v diskusii, že bude zaplatený až po uzavretí sporu. Tá pani, ktorá nehodu spôsobila, totiž okrem bolestného, ušlej mzdy, sťaženia spoločenského uplatnenia, preplatenia liečby a pod. bude totiž musieť zaplatiť aj náklady za právne zastupovanie.
Vo všeobecnosti je VEĽMI ťažké odhadnúť výšku sumy, na ktorej by sa mohli mimosúdne dohodnúť. Ja viem o prípade, kedy jedna ženská zhrabla 300.000 Sk po tom, ako do nej ťuklo auto na prechode a ani nespadla...bola však 3 mesiace PN, operovali jej koleno a následne sa doma liečila. Najväčšiu položku však zo sumy, ktorá jej bola priznaná tvorila práve jej trojmesačná mzda.

Deelight
Moc ti děkuji za radu, vůbec nás nenapadlo, že paní musí zaplatit i náklady na právníka a správní řízení, to by nám moc pomohlo. Doteď totiž nedostal žádnou nemocenskou kromě té části, co už jsem zmiňovala výše...Na PN už je od 7.12.Rádi bychom se s paní dohodli mimosoudně, ale někde se musí začít a možná pomůže, pokud právník pošle dotyčné dopis, co jí všechno hrozí...300 000 mě taky napadlo, ale vzhledem k trvalým následkům je to těžké posoudit.

arrow
profile_image
Deelight
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

SpeedMouse
Je to neskutočne zložitá problematika, ja teraz končím právo, dostala som sa do podobnej situácie aj v reálnom živote a aj napriek tomu ti neviem presne povedať čo a ako bude. Každý prípad je totiž špecifický. Tá suma, ktorú budete požadovať sa nikdy nemôže určovať len tak od brucha. Základom je lekársky posudok, ktorý rozsah poškodenia prevedie na body a tie následne na peniaze. K tomu sa pripočíta Vaše vyčíslenie škôd (ušlá mzda, náklady na lieky atď.). Na to, aby pani, ktorá nehodu spôsobila nebola stíhaná za ťažké ublíženie na zdraví v trestnom konaní, najskôr sa vy budete s pani musieť dohodnúť na náhrade škody v občianskom konaní. Tam môže dôjsť práve k mimosúdnemu vyrovnaniu, kedy sa dohodnete vy, alebo ak sa nedohodnete, tak rozhodne súd. Do toho všetkého sa ešte môže zapliesť poisťovňa, ktorá koniec koncov celú tu sumu bude hradiť (môže napr. dať odvolanie voči rozhodnutiu súdu o výške škody), takže naozaj odporúčam zaobstarať si toho advokáta. Držím prsty.

Deelight
Moc ti děkuji ještě jednou za radu, moc jsi nám pomohla

arrow
profile_image
Deelight
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nz, Rado sa stalo. napíš potom sz, ako ste pochodili. Držím prsty.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené