Ahoj holky,
vypadá to, že se od října stanu studentkou Jihočeské univerzity v Budějovicích Chtěla bych se zeptat vás, jestli některá v Budějkách studujete, jak je to s penězi? Je lepší najít si byt, když je nás víc, nebo jít na kolej? Co skripta, učenice? Je nutné něco kupovat? Jaké výdaje za měsíc máte vy?
Díky za každou odpověď

arrow
Neprodává v Bazaru

Já na JČU studuji, ale v Budějovicích i bydlím, takže koleje nevím..ale většina spolužaček je na privátě, cenově stejné, ale daleko lepší podmínky. S učebnicemi záleží na fakultě, ale radím toho moc dopředu nekupovat. Hodně se dá půjčit v knihovně, nebo je na internetu, nebo zjistíš, že to nepotřebuješ a tak. Učebnici jsem si nekupovala asi ani jednu

Přesně tak, měla jsem opravdu minimální výdaje za skripta, vše je v knihovně, většina lidí je na privátě maj to lepší než se mačkat na koleji, kterých je tady několik a cenově jsou taky rozdílné...ale byty tady nejsou tak drahé, takže ve skupince to jde. Škola sama o sobě finančně neni náročná. Přijde mi, že se vůbec nehrotí takové věci jako jsou skripta atd...Takže žádný strachy

arrow
profile_image
Atalanta
od 22. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
byla jsem na koleji i na privátě. Líbilo se mi obojí. Kolej stojí kolem 2 300. Je tam základní kolejné a doplácí se za to, že máš notebook,internet, varnou konvici atd. Bydlela jsem na K3 (K1 a K2) vypadají stejně - pokoje po 2: 2 postele, 2 stoly, police, skříň, umyvadlo a lednička. Akorát záchody a sprchy jsou na patře... to mi trochu vadilo.
Na bytě jsem bydlela letos. Dá se sehnat přes e-spolubydlení celkem dobře a v podstatě cenově stejně jako kolej. Když jsem hledala mohla jsem si i dost vybírat, každý rok se stěhují studenti pryč a uvolní se nová místa.
Skripta nekupuj, jen když zjistíš, že jsou opravdu potřeba v průběhu studia. Téměř vše je v knihovně nebo na internetu ke stažení a je levnější nechat si to vytisknout a svázat kousek od náměstí, než je kupovat.
Co se ještě týká financí, levněji mě vyjde když si sama vařím, než když jdu do menzy (ale to je individuální... navíc nejím maso, takže to je můj hlavní důvod). Jinak nejlevněji se dá nakoupit v Kauflandu kousek od kolejí.
Mé měsíční výdaje jsou cca. 6 500,- (bydlení, jídlo (kvalitní!) , dojíždění za přítelem, paušál), plus něco za blbosti
Další tip jak ušetřit je nejezdit trolejbusem. Chodím všude pěšky. Není to tak daleko, jak se zdá, když v prváku jedeš trolejbusem z nádraží protože tam ty trolejbusy jezdí Navíc existuje spousta zkratek.
Snad jsem ti aspoň trochu pomohla, když už je to taková slohovka

Studuji na ekonomické fakultě, a bydlím s přítelem. My máme byt drahý, protože sme chtěli něco lepšího i rovnou do budoucna, ale spolužačky bydlí na privátě po skupinkách a každá platí snad do 2 000,-. Některé bydlí i na koleji a ty si pořád stěžují na hlučné sousedy atd. Takže myslím, že privát je lepší. Co se týče skript, tak výdaje opravdu minimální. Na semestr tak 500,- max. je to individuální. Většinu učebnic si můžeš půjčit v knihovně nebo seženeš levně od starších spolužáků, na nástěnce v menze jsou vždy inzeráty, kdo prodává učebnice. Já si v prváku kupovala jen cvičebnici na matematiku (50,-) a cvičebnici na ekonomiku podniku (něco kolem 100,-) a od kamaráda jsem dostala starou učebnici na němčinu, a to bylo vše. Na jídlo chodím do menzy, obědy stojí cca 17-25,- kč, pokud máš chut na minutku tak ta je tuším za 36,- a pizza za 42,- a polévka za 5,-. Pak ke svačině si můžeš kupovat bagety ty jsou od 15 asi do 22,- což je fajn večeře si většinou dělám sama doma. Co se týče MHD, tak za to dám 185,- za studentskou permanentku.

Super, děkuju holky moc za informace Fakulta to bude zdravotně-sociální. Zápis je formou 3denního pobytu (asi něco jako soustředění ) a tam nám prý všechny informace sdělí.. O levné menze - a oproti Praze i skvělé dle řeči studentů - jsem slyšela, nějaká pozitiva Budějovice určitě mají. Porozhlídneme se po bytě. Už jsme 4, tak snad něco vhodného najdeme.

arrow
profile_image
tuzinka
od 2. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Reaguji na majina.001: Ahoj, můžu se zeptat, jakej obor se chystáš studovat?

Reaguji na tuzinka: Sociální práce ve veřejné správě.. jdeš tam taky?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené