Slečny, nejste v tom samy... Já v klidu odmaturovala na výbornou na gymplu (takže bez zaměření), přijímačky na vejšku sem měla dva dny před maturkou, takže sem se samozřejmě nedostala, rok na jazykovce sem musela přerušit ze závažných zdravotních důvodů a po dvouměsíčním pobytu v nemocnici mě vyprdli na ulici, a nebejt přítele, kterýho sem tam potkala, neměla bych kam jít. jasně, mohla bych se vrátit k mámě na vesnici hodinu a půl cesty za město ale s nulovou šancí získat zaměstnání. Takže žijeme z přítelovo nemocenský (mizerná částka), on naštěstí pracovat už může, já něco dělat taky můžu ale nikde mě nechtěj, protože tam kam můžu, nejsem zaučená. Máme dluhů dost, práci se sehnat nedaří, dvakrát mě dokonce podvedli (bylo to jen na zkoušku a pak mě vykopli bez peněz), nezvládám se dostat na nohy, to bych ráda ještě dostudovala a našla si pořádnou práci a podle úřadu nemam nárok ani na stovku (i za tu bych byla vděčná). Dneska to tak bohužel je. mě to aspoň nakopává hledat a hledat ale čeka zamrzí, když potkává na pracáku mladý cikány oblečených do nových hadrů, s telefonem u držky a vykecávají se spokojený z dávek.. Ale co, internet máme od sousedů, lžičky z crosscafé, na co si stěžovat

Reaguji na Lady Flame: Nevím přesně, jak je to, když "dítě" žije s rodiči, ale alimenty platí rodič na nezaopatřené "dítě", omezující podmínkou není dokonce ani věk 26 let...

arrow
profile_image
Annabella
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vím, že je to starší téma, ale mám podobný problém. Nemám práci a beru podporu v nezaměstnanosti. Žiju v rodinném domě s rodiči. Uvažuju o tom, co bych mohla dělat, když se mi nepodaří najít si práci.
Zjistila jsem, že kdyby se nějak udělalo, že dům má 2 bytové jednotky a já žiju v jedné a rodiče v druhé, tak bych měla nárok na příspěvek na bydlení.
Nevít někdo, co je k tomu potřeba?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Annabella: kolaudační rozhodnutí o tom, že jsou v domě dva byty s elektroměry, vodoměry.... Pak se příspěvek vypočítává ze skutečně zaplacených nákladů psaných na tebe (elektřina, voda, popelnice atd)

arrow
profile_image
Annabella
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuju. Takže to je náročnější, než jsem si myslela. Musím se víc snažit, abych našla práci.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené