arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holčiny,

téma je jasné - jelikož jsem zatím měla jen krátkodobé brigády, až nyní stálejší, dostala jsem pozvánku na firemní vánoční večírek, ale vůbec nevím, jak takové akce probíhají.
Jedná se o akci v restauraci, firma je to menší, ale na úrovni (nechci přímo psát odvětví), zaměstnanci spolu vychází velmi dobře.

1) jak takový večírek probíhá? co se pije, zda je v tom i nějaké občerstvení? platí vše firma, nebo si určí kolik a co? nebo je to prostě jen nějaké setkání, kde si platí vše každý sám?
(takové v podstatě hloupé otázky, ale je mi hloupé ptát se šéfové)

2) co na sebe? očekává se nějaký dresscode? napadlo mne, že bych si vzala jednoduché minišaty bez výstřihu, kozačky (či lodičky) a sáčko nebo bolerko (mám hezké nohy, tak proč je neukázat - navíc firma má převahu hezkých mužů) - ale aby to nevypadalo nějak lacině či nevhodně. Přece jen, džínsy asi nebudou extra vhodné.

3) jak dlouho taková akce trvá? kdy je vhodné odejít?

Díky všem.

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, dost záleží na firmě. Obvykle platí nějaké jídlo a pití zaměstnavatel (třeba rautík, pár lahví vína, nealko) a když se nálada rozjede, pokračuje se pak někam do báru bez šéfů (někdy před půlnocí), ale slyšela jsem i o večírku, kde si každý platil to své sám.

Pojí se a popije se, někdo pronese proslov nebo ani to ne, někde se dávají vánoční dárečky. A pak se pije a pije... Společensky únosný mi přijde odchod kolem 23h.

Klidně se šéfky zeptej, co máš od toho máš čekat. Jestli jsi nová, není se za co stydět . Co se týče oblečení, to bývá takové poloneformální. Ber to tak, že většina lidí jde (alespoň já to tak znám) na party rovnou z práce, takže to, cos popsala, mi přijde celkem ok.

arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych se řídila tím, co je to vůbec za firmu. Všichni si tykáte a je to tam celkově uvolněnější? Nebo máte dresscode i v práci? Podle toho, jak to tam chodí běžně určitě poznáš, jaká zhruba bude párty a co se hodí.. Já pracovala ve firmně, kde šéf byl třicátník, všichni jsme tam byli více méně studenti VŠ, všichni jsme si tykali, bylo to velmi přátelské prostředí a firemní večírek probíhal ve stejném duchu Skončili jsme ve tři ráno v Crossu Kdo to tam zná, tak ví
Jinak bývá nějaký raut, obložené mísy, chlebíčky.. pití co jsem zažila jsme měli vždy hrazené.

Co jsem zatím byla na firemních večírkách, tak byl vždy raut, víno, pivo a nealko zdarma nebo bylo zdarma úplně vše. Oblečení bylo většinou neformální, ale zažila jsem i předem určený dresscode - dámy červené dlouhé šaty a pánové černý oblek Jinak si myslím, že se to dá odhadnout podle toho jaký máte dresscode v práci, stejně se vyráží většinou přímo z práce.... každopádně za zeptání co na sebe nic nedáš.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Klidně se zeptej - a nemusí to být nutně šéfové, určitě máš i nějaké kolegyně, co byly minulý rok Já pracovala ve firmě, kde byla vlídná atmosféra, říkalo se většinou křestním jménem, ale jinak vykání.
1) Bohatý raut, bylo zdarma nealko, víno a pivo, jednou taky jsme dostali takové jakoby kupónky - za to sis u baru objednávala i koktejly nebo tvrdý, když ti došly, platila sis za svoje (ale bylo jich tolik a probíhala výměna, že nevím, jestli někdo vůbec ten večer vytáhl peněženku). Čas odchodu bych tolik neřešila, spíš v jakém stavu - na večírku se máš sice uvolnit, to ano, ale rozhodně ne opít! Na to fakt bacha - uvědom si, že o večírku se bude ještě dlouho mluvit. Vím, někomu to přijde jasné, ale vždycky tam zbylo pár lidí neschopných chůze Ještě jedna věc - pokud třeba nejedete na směny, což by ti v tom zabránilo, přijď na začátek - často má třeba vedení v úvodu proslov k zaměstancům apod., bývá to opruz, ale je vhodné tam být a aspoň dělat, že posloucháš.
2) Na pozvánce bylo neformální oblečení, ovšem nemyslelo se tím otrhané džíny a mikina. Tmavé džíny v pohodě, ale nahoru spíš zajímavý top nebo sáčko, muži taky klidně džíny, ale s košilí nebo kalhoty a triko s límečkem. Šaty na běžnější nošení nebo business styl určitě nic nezkazí. Tvůj výběr tedy určitě ok (raději trošku líp, než vypadat jako otrhanec).

Tak my si dávali dárečky, platili jsme symbolických 400 kde bylo ubytko, večeře, pití (alko/nealko). Oblečení - asi záleží i na firmě, my ho měli takové...uvolněnější, ale přeci jen elegantnější

Důležité upozornění - hlavně moc nepít a pro jistotu uždibávat jídlo

Cituji Emma_Belle: jak dlouho taková akce trvá? kdy je vhodné odejít?

No, tak nějak podle nálady, nám tam hráli, tančilo se ... takže u nás dloouho.

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuju všem - nemohla jsem reagovat dříve - ale hodně jste mi pomohly - já v té firmě jsem zatím chvilku, atmosféra je tu spíš neformální - ale protože si stále připadám jako zajíc, jsem opatrná šéfky se ještě určitě zeptám.
Jinak na pozvánce jsme oblečení předepsané neměli - ale souhlasím že vždycky je lepší obléknout se lépe a dobře než blbě a ,,otrhaně". Díky.

Holky, i mně jste moc pomohly Taky mám premiéru na firemním večírku a nemám v hlavě nic jiného Už ať je úspěšně i po večírku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené